Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie agregatu do instalacji domowej

wasyl79 16 Maj 2010 09:57 6464 4
  • #1 16 Maj 2010 09:57
    wasyl79
    Poziom 11  

Witam ,niedawno wykonywałem podłączenie agregatu do inst w mieszkaniu ,agregat będzie jedno fazowy,i jeden z biegunów agregatu nie był wpięty w przełącznik (agr-sieć)tylko na listwę PEN .I właśnie chciałem się dowiedzieć czy to nie będzie zakłócało pracy agregatu i czy urządzenia w domu będą prawidłowo działały.

0 4
  • Pomocny post
    #2 16 Maj 2010 10:38
    marian_em
    Poziom 26  

Po pierwsze podłączenie agregatu do instalacji trzeba uzgodnić z ZE a po drugie - po zasileniu agregatem, niektóre urządzenia mogą szybko umrzeć (zależy jeszcze jaki to agregat).

1
  • #3 16 Maj 2010 14:39
    Miwhoo
    Specjalista - Instalacje Elektryczne

No ja bym nie był takie pewien kolego lucaszenko.
    We wniosku o przyłączenie jest osobna rubryka odnośnie zasilania awaryjnego.
    Podłączałem już wiele agregatów do zasilania awaryjnego i za każdym razem wymagało to zgłoszenia do ZE.

Powód jest taki, że przy SZR mimo odłączenia linii zasilającej na obiekcie pojawia się napięcie w instalacji, a drugi powód to taki, że w razie wojny, jeśli posiadasz odpowiedniej mocy agregat, to będzie on służył jako rezerwa w przypadku zniszczenia elektrowni :)

1
  • #4 16 Maj 2010 17:00
    Akrzy74
    Poziom 39  

wasyl79 :arrow: Ile torów prądowych i jakie, rozłącza ten zamontowany przełącznik agregat-sieć?
    Jeśli on jest zainstalowany (przełącznik), to dlaczego agregat nie został podłączony wg obowiązujących "prawideł"?

0
  • #5 16 Maj 2010 21:33
    wasyl79
    Poziom 11  

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, najlepiej by mi pasowała podpowiedż kol lucaszenko ale ona nie będzie chyba pasować panom zZE.Inwestor kupił przełącznik o za małej mocy 7,5kw na dom gdzie przyznane jest12lub14kw.przełącznik służy także jako rozłącznik GŁ, dlatego ominołem w przełączniku pole N żeby odciążyć ten przełączniko-rozłącznik

0