Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop z Vistą - nie działa Internet

Greebqmaster 16 Maj 2010 12:22 3922 8
  • #1 16 Maj 2010 12:22
    Greebqmaster
    Poziom 12  

Mam dość skomplikowany problem z internetem w domu, wygląda on tak:
    Mam dwa komputery- Stacjonarny i Laptopa. Od jakiegoś czasu WiFi nie chce współpracować i co jakiś czas przerywa połączenie to na stacjonarnym, to na laptopie bez żadnego ładu i składu, nie mam pojęcia od czego to zależy- czasem przerywa na kilka minut, czasem na godzinę, dzieje się to na prawdę różnie. Dodać mogę, że Internet płata mi takie figle, jak włączone są obydwa komputery.

W sumie jeszcze dało się żyć, ale od jakiegoś czasu problem się pogorszył- W ogóle nie mogę połączyć się z Internetem przez laptopa. Jak to wygląda:
    Mam Router Pentagram Cerberus 6391, kabel idzie do PC, lapek łączy się przez WiFi. Niestety nie łączy się całkowicie- sieć jest niezidentyfikowana, nie mogę łączyć się z Internetem, ale o dziwo mogę wejść w opcje routera przez przeglądarkę. Co już robiłem:
    - resetowałem router, zostawiałem sieć całkowicie 'czystą' tzn niezabezpieczoną itp.
    - wyłączałem Firewall i Anytiwrusa, myślałem, że to może wina jednego z nich
    - zmieniałem położenie routera
    - reinstalowałem sterowniki karty sieciowej w lapku
    - Podłączałem kabel do laptopa prosto od MODEMU!

Niestety, dupa.

Nie mam zielonego pojęcia, co się mogło stać. W menedżerze urządzeń nie ma żadnej informacji, że karta sieciowa jest uszkodzona, jeszcze kilka tygodni temu wszyściutko działało...
    Pomyślałem, że to wina Visty, często zwala się problem z netem na Vistę, ale mam wyłączone aktualizacje automatyczne, nic się nie mogło CHYBA nagle zwalić przez system.

Nie mam pojęcia, co zrobić, za każdą pomoc dziękuję.
    Pozdrawiam, Greebqmaster.

0 8
  • #2 16 Maj 2010 14:38
    KSRhaziel
    Poziom 36  

Dla mnie wszystko wskazuje na jedną rzecz - modem.

0
  • #3 16 Maj 2010 14:52
    Greebqmaster
    Poziom 12  

Co masz na myśli?

0
  • #4 16 Maj 2010 14:55
    KSRhaziel
    Poziom 36  

Skoro masz:
    PROVIDER - MODEM - ROUTER - NOTEBOOK
    I na lini ROUTER - NOTEBOOK wszystko działa. A nie działa na liniach MODEM - ROUTER i MODEM - NOTEBOOK to już zwykła logika podpowiada, że coś nie halo jest z modemem. Kto jest Twoim providerem?

0
  • #5 16 Maj 2010 14:57
    Greebqmaster
    Poziom 12  

Mmmm, modem router działa poprawnie, PC jest podłączony kablem pod router, do którego podłączony jest kabel z Ethernetu Modemu.

UPC.

1
  • #6 16 Maj 2010 14:58
    KSRhaziel
    Poziom 36  

Greebqmaster napisał:

- Podłączałem kabel do laptopa prosto od MODEMU!

Niestety, dupa.

W takim razie popraw i dokładnie opisz co nie działa, a co działa, bo wyżej opisałeś co innego.

0
  • #7 16 Maj 2010 15:01
    Greebqmaster
    Poziom 12  

Ogólnie wszystko wygląda tak:
    Do modemu podłączony jest kabel od kablowego neta UPC.
    Od modemu (Ethernet) idzie kabel do routera
    Od routera sygnał dzielę na kabel (do pc) i WiFi (do laptopa)

Problem polega na tym, że lapek łączy się z routerem, mogę go konfigurować przez przeglądarkę, ale nie łączy się z internetem (łączność ograniczona). Taki sam problem występuje, gdy odłącze Kabel Modem-Router i zamiast do routera podłączę go bezpośrednio do laptopa. W sumie teraz nasuwa mi się na myśl, że nagle zaczęło kolidować coś na odcinku Router-Laptop, ale sęk w tym, ze nie mam pojęcia co, bo prblem występuje od niedawna.

0
  • #8 16 Maj 2010 15:05
    KSRhaziel
    Poziom 36  

Greebqmaster napisał:
    Taki sam problem występuje, gdy odłącze Kabel Modem-Router i zamiast do routera podłączę go bezpośrednio do laptopa. W sumie teraz nasuwa mi się na myśl, że nagle zaczęło kolidować coś na odcinku Router-Laptop, ale sęk w tym, ze nie mam pojęcia co, bo prblem występuje od niedawna.

Skoro wypinasz router z sieci i problem nadal masz, to dość logiczne, że router nie ma nic wspólnego z problemem.
    Zatem w najprostszej postaci masz:
    ŚWIAT - kabelek UPC - MODEM UPC - Twój kabelek - NOTEBOOK - TY
    Zakładamy, że zarówno świat, Ty i notebook działacie prawidłowo. Zostaje nam kabelek UPC - modem UPC - Twój kabelek. Swój kabelek sprawdź. Jeżeli będzie dobry, to zostanie tylko modem lub okablowanie UPC.

0
  • #9 16 Maj 2010 15:21
    Greebqmaster
    Poziom 12  

vampire86 napisał:

Zatem w najprostszej postaci masz:
    ŚWIAT - kabelek UPC - MODEM UPC - Twój kabelek - NOTEBOOK - TY
    Zakładamy, że zarówno świat, Ty i notebook działacie prawidłowo. Zostaje nam kabelek UPC - modem UPC - Twój kabelek. Swój kabelek sprawdź. Jeżeli będzie dobry, to zostanie tylko modem lub okablowanie UPC.

Punkt za cynizm ;]

Problem został rozwiązany, obczaiłem protokoły TCP i okazało się, że kiedyś ustawiałem je ręcznie, wystarczyło zmienić na automatyczne przypisanie IP i net wrócił.
    Aczkolwiek dziękuję za pomoc i pozdrawiam ;)

0