Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz z Medusa 5.1 a słuchawki AKG k240 MKII

yahooo8 16 Maj 2010 15:16 1499 3
  • #1 16 Maj 2010 15:16
    yahooo8
    Poziom 2  

Witam piszę z takim problemem. Teraz juz chyba w dobrym dzialne

Mam aktualnie juz rozwalone słuchawki Medusa 5.1 Surround Sound Headset

słuchawki te posiadają taki oto wzmacniacz

Wzmacniacz z Medusa 5.1 a słuchawki AKG k240 MKII

W poniedziałek ide kupić słuchawki AKG K 240 MK II. W komputerze mam kartę dźwiękową X-fi fatality.

I teraz pytanie te słuchawki zapewne zagrają dobrze ale na wzmacniaczu zapewne zagrają lepiej. Teraz mam pytanie czy ten wzmacniacz by się nadawał w ogóle i czy by poprawił brzmienie.

No i przedewszystkim czy dałoby zrobić i czy może są przejściówki. Bo ten wzmacniacz ma dziwne wejścia, na rysunku nie widać, ale są one 9 pinowe.

Dzięki z góry za odpowiedź.

0 3
  • #2 16 Maj 2010 18:25
    Radeusz
    Poziom 30  

Słuchawki chcesz kupić stereo a wzmacniacz masz 5.1. W teorii da się to podłączyć poprzez zrobienie przejściówki ale ową przejściówka trza robić na ślepo, bądź we wzmacniaczy prześledzić jak idzie sygnał. Może jednak powinienem zacząć że nie puścisz sygnału 5.1 na słuchawki 2.0. sama sensowność takiej operacji jest raczej znikoma ponieważ przy tej klasy słuchawkach każdy lut pogarsza jakość dźwięku, a bez lutowania przejściówki by się nie obeszło. nawet jeżeli udało by ci sie taką przejściówkę kupić to pogorszy ona dźwięk. Nagadałem się ale jednym słowem da się podłączyć ale sensu to to nie ma.

0
  • #3 16 Maj 2010 18:28
    yahooo8
    Poziom 2  

dzięki za odpowiedź, właśnie to chciałem wiedzieć.

Aha no i jeszcze czy jak podłącze bezpośrednio słuchawki pod karte x-fi to dużo strace na jakości dźwięku(słuchawki są tylko 55 omhowe) czy warto kupić jakiś tani wzmacniacz słuchawkowy do tych konkretnie słuchawek.

0
  • #4 16 Maj 2010 19:09
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Nic nie stracisz na jakości. Wręcz zyskasz. Ta karta ma w sobie wzmacniacz słuchawkowy - Jest w stanie pracować z bezpośrednio podłączonymi słuchawkami. Należy pamiętać, żeby w panelu przestawić tryb na "headphones".

Co do samego wzmacniacza, to można go mimo wszystko zastosować. Po prostu wykorzystasz 2 kanały. Ale wygląda on na jakiś paskudny badziew, więc nie polecam.

0
  Szukaj w 5mln produktów