Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane 1.6 8V 98r nie działa prędkościomierz.

STATYW 16 May 2010 16:48 9769 6
 • #1
  STATYW
  Level 11  
  Witam! Megane COUPE 1.6 8V 1998r przeczytałem wiele postów na elektrodzie i nie tylko robiłem wszystko co polecali „pomagacze” ale dalej nie uporałem się z prędkościomierzem, co zrobiłem:

  -wymieniłem czujnik HALLA
  -sprawdziłem kable
  -sprawdziłem napięcie na czujniku
  -zrobiłem test z podpinaniem cyklicznie masy do kabla sygnałowego( z sukcesem)
  -czyściłem styki
  -wyciąłem kostkę przy AKU
  -wymieniłem czujnik po raz 2
  -podpinałem moje zegary do innej renówki do megane classic z 97r 1.6 8v budziki dalej nie drgnęły ani nie naliczyły trasy odbytej!
  Proszę o pomoc!
  Poprawiłem temat. robokop
 • #2
  BOGDAN P
  Level 12  
  To sprawdź mechaniczny napęd czujnika.
 • #3
  milejow
  Level 43  
  BOGDAN P wrote:
  To sprawdź mechaniczny napęd czujnika.

  Jeżeli w drugim,sprawnym aucie zegary także nie działają to odpowiedź jest chyba jedna-padły zegary. Nie sprawdzałeś zegarów z tamtej renówki u siebie?
  A z tymi ,,pomagaczami,, nie przeginaj
 • #4
  STATYW
  Level 11  
  tak tylko w tym 2 aucie niema halla tylko inny, wiec niebyłem przekonnany do wyniku, aczkolwiek jak stykałem mase do sygnałowego wskazówka poddskakiwała i naliczało metry przebytej trasy.!
 • #5
  Aleksander_01
  Level 42  
  Też wczoraj robiłem taką renówkę, a usterka polegała na tym że podczas przyśpieszania licznik i prędkościomierz pracowały poprawnie. Wystarczyło puścić nogę z gazu lub wrzucić luz i wskazówka pokazywała 0 km/h.
  Przyczyna tkwiła w mechanicznym napędzie impulsatora (w mechaniźmie różnicowym).

  Jedź na diagnostykę, włącz "live date" i zobacz "vechicle speed". Z impulsatora idzie sygnał do komputera oraz do licznika.
 • #6
  STATYW
  Level 11  
  oki zdecydowałem sie na wizyte u elektronika samochodowego zobaczymy co powie... bo moim zdaniem kable czujnik i zegary są OKI tylko coś z kompem nietak....
 • #7
  milejow
  Level 43  
  Komp nie ma nic do tego, możesz bez niego pchać auto na wł. zapłonie i ma pokazywać prędkość. Komputer silnika i zegary są wównoległymi odbiorcami sygnału prędkości, zasilane czujnika jest po stacyjce a masa stała. Jedyna możliwość to zakłócanie sygnału przez komputer, można to sprawdzić, odłączając od niego sygnał