Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

50 m do nadajnika i słaby sygnał...

coolallegrowicz1 21 Maj 2010 22:22 7471 61
    abudabdi
    Poziom 12  
    a co sądzicie o promienniku firmy PRO CONNECT do paraboli????
  • PCBwayPCBway
    Avatat
    Poziom 26  
    Nie słyszałem jeszcze o tej firmie ;) Czego Ty kombinujesz? Dałem Ci link do najlepszego producenta anten w Polsce (wg. mnie i wielu innych osób). Po co Ci parabola? Parabole stosuje się na strategiczne linki 20km. Po co Ci sam promiennik?
    Uparłeś się jak osioł... Mówię Ci, kup tego SkyLine10dBi, nie pożałujesz.
  • PCBwayPCBway
    abudabdi
    Poziom 12  
    Mówię Ci, kup tego SkyLine10dBi, nie pożałujesz.[/quote]

moje doświadczenie z taką anteną jest następujące miałem pierwszego dostawcę neta oddalony 2km antena paraboliczna i ap to dostałem od dostawcy gdy znalazłem innego zrezygnowałem z dotychczasowego lecz miałem jeszcze przez 2 miesiące jego antenkę wykierowaną w drugiego dostawcy (300m )zasięg był rewelka 45 dB lecz musiałem ją oddać kupiłem panelową o wymiarach 350mm x 350mm 19dbi sygnał mam 30dB dostawca powiedział mi by połączenie było stabilne to musi byc przynajmniej 35dB więc dlatego myślę o kupnie paraboli
    piterus99
    Poziom 43  
    panele 19dBi na 2.4Ghz to raczej chłyt materkindody
    300 metrów na paraboli ? O ile nie masz 50 metrów H-155 albo czegoś jeszcze gorszego, to właśnie jakikolwiek panel powinien starczyć, a SNR na poziomie 15 jest wystarczający do uzyskania stabilnego połączenia.

Kupując parabole zaszkodzisz nie tylko innym, ale też i sobie.
    Avatat
    Poziom 26  
    piterus99 napisał:
    panele 19dBi na 2.4Ghz to raczej chłyt materkindody
    300 metrów na paraboli ? O ile nie masz 50 metrów H-155 albo czegoś jeszcze gorszego, to właśnie jakikolwiek panel powinien starczyć, a SNR na poziomie 15 jest wystarczający do uzyskania stabilnego połączenia.

Dokładnie, dobre wytłumaczenie :D Panel 19dBi jest bardzo ciężko zrobić. Trzeba mieć bardzo precyzyjne narzędzia i dużą wiedzę. To wszystko posiada CyberTeam i drugi bardzo dobry producent - Interline. Najmocniejszym panelem jaki widziałem jest SkyEter23dBi, rzeczywiście ma te 23dBi.

O, dobre porównanie - parabola na 300m to tak jak strzelanie do muchy z armaty, idealnie pasuje ;)
    piterus99
    Poziom 43  
    skyeter23dBi jest na 5Ghz, na 2,4 największe co jest to chyba 14 od Interline, i tutaj by sie nadały.
    abudabdi
    Poziom 12  
    piterus99 napisał:

co masz na myśli ???

mam 8m kabla skrętka RPSMA puzniej ap (tp-link) po kablu 2 kompy 1 kabel do tp-link tl-wr340G (wifi) laptop całość na 2,4Ghz laptop po kablu chodzi dobrze ale po wifi jezeli ściągam to łącze się wacha raz full araz 30% i tak w kółko zasieg po wifi mam 80% mozna coś temu zaradzić by tak sę nie chwiało ???
    Avatat
    Poziom 26  
    piterus99 napisał:
    skyeter23dBi jest na 5Ghz, na 2,4 największe co jest to chyba 14 od Interline, i tutaj by sie nadały.

Niep :D CT ma 16dBi SkyLine: http://www.cyberteam.pl/produkt/show/276.html
    A także 19dBi: http://www.cyberteam.pl/produkt/show/334.html

abudabdi napisał:
    piterus99 napisał:

co masz na myśli ???

mam 8m kabla skrętka RPSMA puzniej ap (tp-link) całość na 2,4Ghz

Buahaha (sorry) :lol: Niezły jesteś ;) 8m w dzisiejszych czasach, gdzie są dostępne hermetyczne obudowy dla ap to jest megaaaaa uryna. Czemu zaszkodzisz? Pomyśl o tej armacie i muszce, to jest prawie to samo. Nie szkoda Ci pieniędzy? Taki panel jest tańszy (i dużo lepszy).

Jest to mój 700-tny post :D
    EBC41
    Poziom 28  
    abudabdi napisał:
    GladiroR napisał:
    Nie róbcie uryny. Ja w swojej sieci się przekonałem, że na budowę własnej anteny trzeba mieć odpowiedni sprzęt. Ja go nie posiadam, więc kupuje gotowe produkty, które sprawują się bardzo dobrze. Dołóż te 40 czy 50 zł na małą antenkę typu 8 dBi dokup Access Pointa z trybem Client i będzie hulało.

dlaczego uryna ta antenka śmiga mi az miło w poruwnaniu do kupnych na żadnej kupnej nie miałem takich osiągów

Zobaczymy jak długo ci ten komplet podziała. Woda ci wlezie do tego biquada i nie tylko antena będzie do wywalenia, ale pewnie i kabel i karta WiFi, bo ją spalisz wysokim SWR albo zwarciem. Nie mówiąc o tym że on się nie nadaje z natury do oświetlania paraboli. Zastanów się gdzie jest ognisko i jak działa lustro paraboliczne, a jak ta antena promieniuje
    Avatat
    Poziom 26  
    Noooo EBC41 to znawca ;) Znajomy z Trzepak'a :D Jak tam Twoja sieć? Nawiasem mówiąc to mam jednego RB133 (bez c) ale nie na sprzedaż bo się na nim uczę.
    Czego na Trzepak'u masz specjalizacja: Wodociągi i Hydraulika, a tutaj sieci? ;>

Sorry za OT :)
    abudabdi
    Poziom 12  
    a powiedzcie mi jak się będzie sprawował ten ap w takiej hermetycznej obudowie na zewnątrz w lecie i w zimie ???
    EBC41
    Poziom 28  
    Od grudnia tamtego roku tak wisi. Do tej pory zero wilgoci
    abudabdi
    Poziom 12  
    Avatat napisał:
    Taka obudowa: http://www.cyberteam.pl/produkt/show/274.html
    Taki ap: http://www.cyberteam.pl/produkt/show/34.html
    I masz idealny punkt kliencki.
    Przecież wszystkie urządzenia sieciowe (głównie na bazach) są montowane w boxach albo aluboxach i bazy bardzo dobrze działają. Sprawuje się dobrze, nic mu się nie stanie ;)

mam ap i myślałem o czymś takim zdjęcie nr 1 (by skrócić te 8m kabla do ap)

plus coś takiego by nie ciągnąć dodatkowego kabla zdjęcie 2 i 3
    50 m do nadajnika i słaby sygnał... 50 m do nadajnika i słaby sygnał... 50 m do nadajnika i słaby sygnał...

czy te 8m kabla do ap ma az taki wpływ czy po zastosowaniu tego sprzętu sygnał mi się poprawi znacząco???

albo coś takiego ? co sądzicie o tej firmie ??
    http://www.proconnect.pl/mikropaskowa-20dbi-rpsma-p-280.html
    Avatat
    Poziom 26  
    Pro Connect - nigdy o tej firmie nie słyszałem. Czemu cały czas o niej piszesz jak każdy Ci doradza produkty od CT?

Jak widzę po fotkach to masz AirLive WL-5450 albo 5460, więc tutaj antena z zintegrowaną obudową (obudowa z zintegrowaną anteną?): http://www.cyberteam.pl/produkt/show/702.html
    To jest naprawdę max jaki Ci potrzeba, a nawet za dużo na te 300m, skręcisz sobie AP'eka najwyżej.
    Tak, sygnał się poprawi o wiele wiele procent w porównaniu do Chińskiego kabla o długości 8m. W takich boxach jest stosowany bezpośredni pigtail: PCB - AP, więc straty są minimalne.
    abudabdi
    Poziom 12  
    Avatat napisał:

Tak, sygnał się poprawi o wiele wiele procent w porównaniu do Chińskiego kabla o długości 8m. W takich boxach jest stosowany bezpośredni pigtail: PCB - AP, więc straty są minimalne.

kabel wcale nie jest chiński jest to kabel 50omowy 2.4ghz h155PE
    soltys_w
    Poziom 24  
    Kto jest producentem tego kabla? Jak wiadomo jeden h155 drugiemu H155 nierówny...
    :arrow: Avatat W większości się z Tobą zgadzam (przy okazji gratuluję wspomnianego linka :!: ), nie podoba mi się jednak jak mieszasz z błotem każdą produkcję Made In Home. Zdaję sobie sprawę, że w domu nie pomierzy się anteny a na oddanie anteny na profesjonalne pomiary charakterystyki brak kasy, jednakże założenie z góry, że każda własnoręczna produkcja to szajs i śmietnik eteru IMO jest nadużyciem.
    Jeśli nie będzie to naruszeniem praw autorkich może wrzuciłbyś parę fotek od środka anten Cyberteamu i innych dla porównania? A może zaprosilibyście chłopaków z TVN Turbo z programu "Polak potrafi" na halę produkcyjną do firmy (chyba że już byli to daj link do odcinka programu)?
    Abyśmy dobrze się zrozumieli: nie ciągnę z was łacha i naprawdę jestem pełen szacunku za osiągnięcia. Jednakże takie czarno-białe stawianie sprawy, że tylko nasze (i kolegów) jest git a wszystko inne to szajs trochę mnie irytuje. Anteny ElboxRF to też shit?
    Avatat
    Poziom 26  
    Sołtys - w sprawie fotek to pogadam z odpowiednimi osobami, może nawet zrobię linii produkcyjnej. Ja nie mówię że DIY jest złe. Liczy się tak naprawdę dobry schemat i dobrej jakości PCB - jeśli chodzi o panele i sektory, a także dokładność wycięcia szczelin - szczelinówki. Robienie mikropasków w domu jest jak najbardziej ok i wychodzą dobre anteny, ale druciaki, typu BiQuad, dookólne itp. wychodzą okropnie. Abudabi - jak chcesz robić w domu, to znajdź schemat takiego BiQuad'a do wytrawienia, o zysku ok. 8dBi, to będzie działać dobrze.

Jeśli chodzi o kable:
    Anteny - Draka i Andrew
    LAN - Madex i Draka
    Tylko te się na prawdę liczą ;)
    abudabdi
    Poziom 12  
    W takim razie sprawę anteny mamy zalatwioną a teraz powiedzcie mi jak w domu 2 piętra rozprowadzić wifi by miało zasięg dodam iz mam tp-link TR-WR340G do wykorzystania jaką antenę zastosować ???
    Avatat
    Poziom 26  
    Antena: http://www.cyberteam.pl/produkt/show/134.html
    Choć ja na routerku Samsunga i antenie 2dBi, mam zasięg w 2 piętrowym domu i cały ogród, łapie nawet u kolegi w domu (60m, dwie ściany).
    Sołtys, nie napisałem wcześniej - ja mówiłem o polskich firmach ;) A najlepsze to Interline i właśnie CyberTeam. Interline to tak jakby tradycja, długie doświadczenie ma ta firma, jednak CT miało szybki i jak widać dobry start. Co nie zmienia faktu, że anteny Tetry są również świetne ;)
    abudabdi
    Poziom 12  
    a jakiś lepszy sprzęcik do wifi bo moze tp-linka sprzedam pozyczyłem antenkę dziś 12 dbi dookulną i zasięg się poprawił tylko o 10%
    Avatat
    Poziom 26  
    No to niezły "agient" jesteś ;) Pamiętaj że im wyższy zysk, tym niższe kąty promieniowania. Ta antena ledwo sięga przez piętro, stąd słaby zasięg.
    GladiroR
    Poziom 26  
    A mi się wydaje, że anteny stosowane w telekomunikacji muszą mieć atest zgodnie z Ustawą Telekomunikacyjną... Jakby każdy zaczął wieszać wszystko co ma trochę metalu i podłączał to do prądu to byście dopiero wtedy zobaczyli śmietnik...
    abudabdi
    Poziom 12  
    Byłem dziś na dachu mam antenę firmy cybertech 19dbi 2,4Ghz panel o wymiarach 330x330mm
    Avatat
    Poziom 26  
    Wyrzuć to dziadostwo i kup markowy panel, np. taki od CT...
    abudabdi
    Poziom 12  
    Avatat napisał:

ciągle się upierasz przy tym CT ty chyba tam pracujesz

znalazłem przyczynę po podpięciu kabla do lapka pingi mam 1ms lecz po wifi mam taie jak na fotce więc wychodzi że panel jest ok

widocznie to przez tp-link wr340g który rozsyła mmi sygnał wifi po domu
    pomoże mi ktoś to poprawnie skonfigurowac bo nie wiem co to moze być za przyczyna
    rekcaH
    Poziom 13  
    Witaj
    Ja bym proponował napisać nowy temat jeśli ktoś chce odpowiedzi odnośnie pingów itp, bo tutaj robi się OffTop. Mieliśmy odpowiadać na post: " 50 m do nadajnika i słaby sygnał..." Prosił bym o zamknięcie tego tematu ponieważ autor chyba dowiedział się co ma kupić aby sygnał był odpowiedni.
    Avatat
    Poziom 26  
    abudabdi napisał:
    Avatat napisał:

Nie pracuje w CyberTeam ;)
    abudabdi
    Poziom 12  
    Avatat napisał:
    abudabdi napisał:
    Avatat napisał:

CyberTeam a CyberTech od której mam antenke to 2 firmy prowadzone przez braci to te same anteny ten sam sposób wykonania

Dodano po 22 [minuty]:

mam jeszcze jedno pytanie mam u siebie wifi tp-link 340g na 2 piętrze na 1 piętrze jest problem z zasięgiem czy mogę kupić 2 tp-link 340g i na 1 piętrze tak samo go skonfigurować jak ten u mnie (2 pietro) czy to nie będzie się gryzło ?????
    Avatat
    Poziom 26  
    abudabdi napisał:
    Avatat napisał:
    abudabdi napisał:
    Avatat napisał:

CyberTeam a CyberTech od której mam antenke to 2 firmy prowadzone przez braci to te same anteny ten sam sposób wykonania

Uuu to widzę, że jesteś nie doinformowany. Jest dwóch braci, pokłócili się i Tomasz Nowak założył CyberTeam a Tadeusz Nowak założył CyberBajt. Anteny nie te same, podobne, u CT trochę lepsze i dużo tańsze.