Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung le32r72b brak obrazu.

16 Maj 2010 19:41 2881 3
 • Poziom 40  
  Dostarczony z opisem "brak obrazu głos jest a stało się to nagle" no i tak rzeczywiście jest. Obserwuję jednak, że po włączeniu jest podświetlanie i głos a na ekranie widać pionowe paski (tylko kilka, niewiele) ale... nie są one kontrastowe i stałe. Pojawiają się w różnych miejscach matrycy i znikają by pojawić się w innych. Jest to słynny z usterki pamięci na MB lutowanej w technologii BGA. Do tego modelu nie mam nic do podstawienia. Napięcia z zasilacza poprawne, podświetlanie i fonia jak napisałem wyżej pracuje. Podgrzałem hotem tą pechową pamięć, nic to nie wniosło. Na Tcon napięcia obecne, bezpieczniki sprawne. Jakie macie doświadczenie z tym modelem i jakie z matrycą V315B1?
 • Pomocny post
  Poziom 33  
  Na wyjsciu T-CONa wszystkie napiecia dodatnie i ujemne oraz sygnaly LVDS wystepuja ? Jak paski pojawiaja sie przy wlaczanym MENU to raczej to BGA.
 • Pomocny post
  Poziom 40  
  BGA to są poprzeczne prążki a tu uszkodzenie jest samej matrycy V315 i opisane w poscie Samsung LE32R82BX.
 • Poziom 40  
  W zaprzyjaźnionym zakładzie sprawdzono Tcon. Okazał się powodować w sprawnym Tv dokładnie taką sama usterkę jak opisałem wyżej. Dziś kupiłem na giełdzie w Katowicach płytkę, klientowi gra już TV a mnie kasa... :D