Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf IV 1,4 16V kody błędów 17833, 16525

16 Maj 2010 19:46 4238 4
  • Poziom 2  
    Witam!

Golf IV 1,4 16V, kody błędów z vag.

17833 - wybija ciągle, "Zawór wentylacji zbiornika - skrót do uziemienia" -tyle wiem, a co dalej? Podejrzewam, że chodzi o ten filtr węglowy po lewej stronie, co z nim? Jak to zlikwidować?

16525 - "O2 obwód ogrzewania czujnika - usterka (bank 1 sensor 2) " - która sonda 1 czy 2? Tego nie wiem, pierwsza była wymieniona, ale wybija dalej [vag kasuje, ale za kilka dni wybija znów]? Proszę o poradę?

Jeśli sonda, to czy warto wstawiać oryginał, czy zamiennik wystarczy? Pierwszy jest w cenie! A może wstawić używkę? Jeśli ktoś ma pomysł, to proszę o pomoc, bo byłem w kilku miejscach, ale "Magicy" - każdy mówi co innego [sonda, pierwsza, druga, obie, ten model tak już ma, a jeden mówi o wymianie tego filtra węglowej dot. 1 błędu]. Dlatego proszę o pomoc!
  • Poziom 17  
    Sam opisałeś iż jest to zawór wentylacji zbiornika więc szukaj w zaworze a nie w filtrze.
    Co do sondy to jest to druga sonda sprawdź jej pracę i sprawność.
  • Poziom 2  
    Jak dla mnie ten zawór wentylacji zbiornika mieści się właśnie przy tym filtrze, zdemontowałem zmierzyłem napięcie [2,8V], wygląda dobrze, ale dalej wybija, może ktoś ma lepszy pomysł?

Co do sondy jak wpadnę na kanał, to napiszę co i jak [dla innych :)].
  • Poziom 26  
    Będziemy Ci serdecznie wdzięczni. Koniecznie napisz.