Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stilo JTD ciśnienie paliwa

jou123 16 Maj 2010 19:49 6920 7
  • #1 16 Maj 2010 19:49
    jou123
    Poziom 8  

Witam, dwa miesiące temu kupiłem Stilo JTD 115KM rocznik 2005. Ogólnie mam ciągle powracający problem z ciśnieniem paliwa według mechanika. Pierwszy raz wystąpił problem zaświecił żółty symbol silnika, komunikat Engine fault i tryb awaryjny tak że można było jechac tylko była ograniczona moc. Po zgaszeniu silnika w baku było słychac bardzo mocne bulgotanie ON. Podpięcie pod kompa i wyszedł błąd niewłaściwego ciśnienia paliwa na szynie. Skasowanie i dwa tygodnie spokoju. Później sytuacja się powtórzyła tylko auto tym razem zgasło i dało się uruchomic dopiero po kilku minutach. Kilometr jazdy znowu zgasło chwila postoju zapaliło i tak 3 razy i dojechałem do domu. Mechanik - ten sam błąd, kasowanie i stwierdził że jest to wina zakrętki (korka) wlewu paliwa i kazał jeździc bez korka. Wyrzuciłem całe wnętrze korka tak że miał wolny przelot i go założyłem. Znowu się powtórzyła sytuacja po dwóch tygodniach, błąd zgasło auto, bulgotanie. Po dwóch godzinach próba zapalenia i nic. Drugie podejście i auto pali i wszystkie błędy z deski zniknęły samodzielnie, przejechałem 5km do domu zgasiłem ale już zaczęło lekko bulgotac w baku. Zawsze gdy pojawiał się błąd auto miało już pełną optymalną temperaturę silnika. Czym cieplejsze auto tym mocniejsze bulgotanie w baku. Pytanie od czego zacząc bo mechanicy mają kiepskie podejście do tego samochodu.

0 7
  • #2 17 Maj 2010 21:18
    Mirek.tok
    Poziom 19  

A chłodnica paliwa ? sprawna ? Może sie paliwo gotuje

0
  • #3 18 Maj 2010 12:41
    jou123
    Poziom 8  

Tego nie wiem ale znalazłem gościa który pracuje we Fiacie i po godzinkach robi w domu i ma mi spróbować zobaczyć do tego ale on sądzi że albo regulator ciśnienia paliwa albo podgrzewacz paliwa . Nie wiem czy chłodniczka i podgrzewacz to to samo urządzenie pracujące w różny sposób w zależności od potrzeby czy dwa różne.

0
  • #4 18 Maj 2010 19:54
    fuelinyourblood
    Poziom 35  

Przestancie pisać farmazony.

Podaj kod błędu? jezeli jest to "monitorowanie cisnienia paliwa" nalezy zmierzyc cisnienie pompy podajacej. Powinno być okolo 2 bary, jezeli nie zostało osiągnięte sprawdź czy coś sie nie przytkało w zbiorniku. Ponadto czy ktoś sprawdzał wtryski na powrotach?

0
  • #5 23 Maj 2010 23:56
    jarokonc
    Poziom 1  

A jak się mierzy ciśnienie pompy ze zbiornika?
    U mnie na przelewach jeden wtrysk na powrocie ma 30% więcej niż inne.
    Zimą ciężko pali. Czy to oznacza że tylko ten jeden jest zepsuty, czy te trzy pozostałe?

0
  • #7 11 Cze 2010 21:22
    Qualculus
    Poziom 8  

Proszę o więcej informacji.
    Mam dokładnie takie same objawy problemu.
    Stilo JTD 1.9 2004 - 35000 przebieg.

Na początku pojawił się błąd z tą zółtą kontrolką ale mogłem odpalić samochód z tym że gaz praktycznie nie reagował i nie zwiększały się obroty silnika. W ASO "naprawili" problem ale powrócił po kilku miesiącach w nieco innej postaci.

Tym razem, pojawił się bład z wyżej wymienioną kontrolką ale samochód już nie odpalił. Co może być przyczyną tej awarii? Ile może kosztować naprawa?

Mechanik zaproponował wymianę regulatora ciśnienia paliwa na wtrysku ~1500zł.

0
  • #8 19 Lip 2010 13:08
    jou123
    Poziom 8  

Wyciagnalem pompe paliwa i byla w niej doslownie cala garsc opilkow plastykowych z dwoma o wielkosci 1x1cm, wyczysclilem wymylem przetestowalem a teraz jezdze i czekam czy problem powroci.

0