Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie kupić mikrofony pojemnościowe, mixer - sala 15x10m

siedar 16 May 2010 21:02 1058 1
    siedar
    Level 10  
    Witam,

Muszę przygotować wycenę sprzętu do nagłośnienia sali mniej więcej 15x10m po podłodze, wysokość od 3-5m - spadek jak w kinie.

Obecnie używany sprzęt to power mikser Elektronika VM seria 7 ciut starsza. Nie mam do końca dobrego zdania o tym sprzęcie, jako mikserze. Można tylko regulować czułość, niskie i wysokie tony na kanał.

W każdym razie chcemy zmodernizować całe nagłośnienie.

Jako wzmacniacz chciałbym wykorzystać w/w mikser ze wzmacniaczem.

Potrzebujemy min. 5 kanałów mono, oraz dwa wejścia stereo - do podłączenia komputera, DVD.

Ponieważ sprzęt obsługują różne osoby, kilka razy w tygodniu, bardzo często są używane potencjometry, nawet za często. Mikserze elektroniki wymieniane były już kilka razy.

Interesuje mnie mikser - z potencjometrami suwakowymi, renomowanej firmy, potencjometry muszą być bardzo dobrej jakości. Atutem byłaby długa gwarancja - ale z tego co widzę większość producentów ma maksymalnie dwa lata.

Budżet ok. 3000 zł.

Wstępnie zwróciłem uwagę na dwa urządzenia:

SoundCraft EPM 6 ok. 850 zł
    oraz
    Yamaha 124c - ciut droższy, wydaje się być bardziej zaawansowany. - ok. 1000 zł

Nie wiem jak wygląda serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w/w urządzeń? Ma ktoś doświadczenia z tymi firmami, lub innymi które można polecić?

Potrzebuję też dwa zestawy bezprzewodowe z funkcją Diversity.

I tu w zasadzie w założonym budżecie - jakości do ceny - wypada mi sprzęt AKG lub SENNHEISER.

Dokładnie:
    SENNHEISER FREEPORT FP 12 lub
    AKG WMS 40 PRO FLEXX Presenter

Cena podobna w przedziale 750-800 zł za jeden zestaw.

Szukam też dwóch mikrofonów pojemnościowych kablowych na klipsie zasilanych z Phantoma.

Tu myślałem o AKG CK 55 L lub AKG C 417 L zasilane przez AKG MPA V L z Phantomu.
    Ale to mocno podnosi cenę - więc zastanawiam się nad ew. zamiennikami - jakościowo podobnymi.

Cały sprzęt służy to nagłaśniania, wykładów, paneli dyskusyjnych - głównie głos. Potrzebujemy pewnego sprzętu - bez trzasków, niepotrzebnych wzbudzeń.

Czy w/w sprzęt to dobry wybór?
    A może macie jakieś praktyczne rady lub wskazówki ?

Będę wdzięczny za ocenę i radę.

Darek
    User removed account
    User removed account