Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny problem z elektryką bmw e39 535i

Zbych-Z4 16 Maj 2010 22:10 3694 4
  • #1 16 Maj 2010 22:10
    Zbych-Z4
    Poziom 12  

Witam!
    Mam problem z elektryką w bmw e39 535i z 96r. Przestała działać regulacja fotela kierowcy oraz kolumny kierowniczej, zaczęliśmy więc od sprawdzenia bezpieczników jednak po wyciągnięciu jednego z nich (nie wiem jaki numer gdyż nie ja go wyjąłem) zaczęła piszczeć syrena sygnałem ciągłym a nie przerywanym jak w przypadku załączenia się alarmu przestał również działać centralny zamek z pilota jak i z kluczyka, nie otwiera się klapa bagażnika, nie działa oświetlenie wnętrza samochodu, regulacja lusterek oraz radio działa, w rezultacie nie można w żaden sposób zamknąć samochodu. Został wykonany reset komputera poprzez odłączenie akumulatora i zwarcie klem lecz nic to nie pomogło. Proszę o pomoc. Samochód jest zostawiony z odłączonym akumulatorem na noc zobaczymy czy da to jakiś efekt.

0 4
  • #2 16 Maj 2010 22:14
    D.J. Slim
    Poziom 20  

Raczej nie da, chociaż sprobowac zawsze można.
    A pro po tych bezpieczników które sprawdzaliście... w którym miejscu były umiejscowione?

0
  • #3 16 Maj 2010 22:29
    Zbych-Z4
    Poziom 12  

Bezpieczniki sprawdzane były umiejscowione nad schowkiem nad nogami pasażera. zobaczymy jaki będzie efekt, w każdym bądź razi wygląda to na jakiś błąd modułu komfortu tylko czemu wcześniej przestała działać regulacji fotela kierowcy i kierownicy a regulacja lusterek i fotela pasażera działa.

0
  • #4 17 Maj 2010 18:26
    Zbych-Z4
    Poziom 12  

Odłączenie akumulatora na noc pomogło, ale mimo tego że syrena od alarmu przestała piszczeć i centralny zamek działa jak powinien w dalszym ciągu nie można przestawić fotela kierowcy i kolumny kierowniczej. Bezpieczniki w schowku są sprawne, czy ma ktoś jakiś pomysł co się mogło stać, że ta regulacja nie działa? Gdzie szukać awarii? regulacja fotela i kierownicy przestała działać jakieś 2-3 dni temu, pamięć przestawia tylko lusterka reszty nie.

1
  • #5 18 Maj 2010 22:23
    D.J. Slim
    Poziom 20  

Sprawdzic czy jest zasilanie (główny plus) w fotelu, bo z tego co pamiętam pod fotelem są przekazniki rozdzielające plus..

0
  Szukaj w 5mln produktów