Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows XP - konfiguracja sieci bezprzewodowej

phonemaniac 17 May 2010 09:52 51303 17
    phonemaniac
    Level 16  
    Hejka :)

mam problem z Windows XP profesional edition w kwestii sieci bezprzewodowej. otoż, po wlączeniu systemu okazuje się, że nie mogę połączyć się z siecią, ponieważ w zakladce "Sieci Bezprzewodowe" (właściwości sieci bezprzewodowej), mam odznaczone "Użyj systemu Windows do konfiguracji ustawień sieci bezprzewodowej" (nie mam zainstalowanego żadnego dodatkowego programu do kontroli sieci bezprzewodowej). Pytanie moje: jak wymusić, aby na stałe system windows xp kontrolował ustawienia sieci bezprzewodowej ??

pozdro
    adamadi33
    Level 43  
    Witam, podaj więcej informacji za pomocą jakiej karty się łączy twój komputer?Czy łączy się z ruterem itd, czy masz laptopa czy Perosonal Computer itd?
    phonemaniac
    Level 16  
    jest to laptop HP NC6320, z wbudowaną kartą bezprzewodową broadcom. Łączę się do routera (w pracy do Linksys-a WRT54GS a w domku do jakiegos innego - od dostawcy), ale tutaj nie jest problem z łączeniem sie do konkretnego routera, tylko w ogole do sieci bezprzewodowej :( a system jest świeżo zainstalowany
    phonemaniac
    Level 16  
    no wiesz, jakby Ci powiedzieć ;) aż takim słabeuszem nie jestenm ;) WiFi cały czas pracuje, ale po starcie systemu jest problem z polaczeniem :(
    adamadi33
    Level 43  
    Uruchom ponownie konfiguracje karty sieciowej.
    phonemaniac
    Level 16  
    tak - konfiguracja zerowa sieci bezprzewodowej - jest załączona, jako automatyczna i jest w tej uruchomiony, ale po starcie systemu jest problem, bo za każdym razem trzeba ponownie klikać w ustawieniach sieci bezprzewodowej
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    Popraw swój poprzedni post i odpowiedz na moje pytania.
    Błądzimy po omacku bo informacji nam nie udzielasz.

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

Wejdź w Połączenia sieciowe, z listy dostępnych połączeń wybierz swoją kartę WIFI i prawym myszy podmenu - właściwości.

W nowym okienku wejdź w zakładkę Sieci bezprzewodowe i w okienku niżej usuń wszystkie sieci z listy.

Ponownie wejdź w Połączenia sieciowe i dwukrotnie kliknij w swoją kartę sieciową, pojawi się okno a w nim kliknij odśwież listę sieci.

Powinna pokazać w nim lista dostępnych sieci - tam wybierz swoją i kliknij połącz.

Jeśli sieć jest zabezpieczona, zostanie poproszony o wprowadzenie hasła.

Czy coś z tego jest niewykonalne?
    phonemaniac
    Level 16  
    no nie zrozumieliśmy się ;)

mnie chodzi o to, żeby po każdym restarcie nie zaznaczać opcji w zaznaczonej w kółku, bo mi Windows traci ustawienie. Pozostałe ustawienia system trzyma - łączy się z siecią, pobiera adres IP i itp.

phonemaniac
    Level 16  
    no właśnie nie ma żadnego oprogramowania HP do sterowania kartą sieciową. same sterowniki, sam jestem mocno zdziwiony tą sytuacją.
    adamadi33
    Level 43  
    Zainstaluj sterowniki ponownie i skonfiguruj.
    phonemaniac
    Level 16  
    okazało sie, że po uruchomieniu msconfig, w zakładce autostartu był zaznaczony do uruchomienia programik do obsługi Orange Business Everywhere, po odznaczeniu i ponownym uruchomieniu komputera, wszystko działało jak należy :)