Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP - konfiguracja sieci bezprzewodowej

17 Maj 2010 09:52 45588 17
  • Poziom 16  
    Hejka :)

mam problem z Windows XP profesional edition w kwestii sieci bezprzewodowej. otoż, po wlączeniu systemu okazuje się, że nie mogę połączyć się z siecią, ponieważ w zakladce "Sieci Bezprzewodowe" (właściwości sieci bezprzewodowej), mam odznaczone "Użyj systemu Windows do konfiguracji ustawień sieci bezprzewodowej" (nie mam zainstalowanego żadnego dodatkowego programu do kontroli sieci bezprzewodowej). Pytanie moje: jak wymusić, aby na stałe system windows xp kontrolował ustawienia sieci bezprzewodowej ??

pozdro
  • Poziom 43  
    Witam, podaj więcej informacji za pomocą jakiej karty się łączy twój komputer?Czy łączy się z ruterem itd, czy masz laptopa czy Perosonal Computer itd?
  • Admin grupy komputery
    1-Uruchom Zarządzanie komputerem w panelu sterowania.
    2-Zakładka Usługi
    3-Odszukaj na liście Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej
    4-Uruchom usługę
    Windows XP - konfiguracja sieci bezprzewodowej Windows XP - konfiguracja sieci bezprzewodowej
  • Poziom 16  
    jest to laptop HP NC6320, z wbudowaną kartą bezprzewodową broadcom. Łączę się do routera (w pracy do Linksys-a WRT54GS a w domku do jakiegos innego - od dostawcy), ale tutaj nie jest problem z łączeniem sie do konkretnego routera, tylko w ogole do sieci bezprzewodowej :( a system jest świeżo zainstalowany
  • Admin grupy komputery
    U góry, pod monitorem włączyłeś WIFI?
  • Poziom 16  
    no wiesz, jakby Ci powiedzieć ;) aż takim słabeuszem nie jestenm ;) WiFi cały czas pracuje, ale po starcie systemu jest problem z polaczeniem :(
  • Admin grupy komputery
    Jest problem... To znaczy?
    Nie wykrywa sieci? Wykrywa, ale się z nimi nie łączy? Wyskakują monity z informacją o błędach systemu?

Opisz to dokładniej.
  • Admin grupy komputery
    Uruchomiłeś usługę zgodnie z moim pierwszym postem?
  • Poziom 43  
    Uruchom ponownie konfiguracje karty sieciowej.
  • Poziom 16  
    tak - konfiguracja zerowa sieci bezprzewodowej - jest załączona, jako automatyczna i jest w tej uruchomiony, ale po starcie systemu jest problem, bo za każdym razem trzeba ponownie klikać w ustawieniach sieci bezprzewodowej
  • Admin grupy komputery
    Popraw swój poprzedni post i odpowiedz na moje pytania.
    Błądzimy po omacku bo informacji nam nie udzielasz.

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

Wejdź w Połączenia sieciowe, z listy dostępnych połączeń wybierz swoją kartę WIFI i prawym myszy podmenu - właściwości.

W nowym okienku wejdź w zakładkę Sieci bezprzewodowe i w okienku niżej usuń wszystkie sieci z listy.

Ponownie wejdź w Połączenia sieciowe i dwukrotnie kliknij w swoją kartę sieciową, pojawi się okno a w nim kliknij odśwież listę sieci.

Powinna pokazać w nim lista dostępnych sieci - tam wybierz swoją i kliknij połącz.

Jeśli sieć jest zabezpieczona, zostanie poproszony o wprowadzenie hasła.

Czy coś z tego jest niewykonalne?
  • Poziom 16  
    no nie zrozumieliśmy się ;)

mnie chodzi o to, żeby po każdym restarcie nie zaznaczać opcji w zaznaczonej w kółku, bo mi Windows traci ustawienie. Pozostałe ustawienia system trzyma - łączy się z siecią, pobiera adres IP i itp.

• Admin grupy komputery
    Odinstaluj oprogramowanie HP, zainstaluj tylko sterowniki karty sieciowej.
  • Poziom 16  
    no właśnie nie ma żadnego oprogramowania HP do sterowania kartą sieciową. same sterowniki, sam jestem mocno zdziwiony tą sytuacją.
  • Pomocny post
    Admin grupy komputery
    Sprawdziłeś autostart, co startuje z systemem?
    Może masz jakieś pozostałości po oprogramowaniu HP. Jak instalowałeś sterownik?
  • Poziom 43  
    Zainstaluj sterowniki ponownie i skonfiguruj.
  • Poziom 16  
    okazało sie, że po uruchomieniu msconfig, w zakładce autostartu był zaznaczony do uruchomienia programik do obsługi Orange Business Everywhere, po odznaczeniu i ponownym uruchomieniu komputera, wszystko działało jak należy :)