Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta do naprawy Chaffoteaux&Maury ELEXIA Comfort CF

17 Maj 2010 11:08 4504 4
  • Poziom 19  
    Płyta do naprawy C&M (Chaffoteaux&Maury) ELEXIA Comfort CF

Witam serdecznie.
    Dziś rano zauważyłem, że kocioł odmówił posłuszeństwa.
    Nie zapala się ani na CO ani na użytkową. Mrugają diody 40 i 80.
    Zawiadomiłem serwis, bo nawet jak uruchomiłbym kocioł awaryjnie to i tak chcę aby zdiagnozował go serwisant.

W instrukcji serwisowej odczytałem kod usterki - spilage detection. ...the contact normaly closed opens at 72°C...

Odnalazłem czujnik, zmierzyłem - niestety obwód jest zamknięty.
    Na wszelki wypadek zwarłem go jeszcze na krótko i resetnąłem kocioł, dla pewności nie tylko przez sam reset ale i przez chwilowe wyłączenie zasilania.
    Potem odłączyłem czujnik zupełnie i znowu resetnąłem kocioł.

Niestety objaw ciągle ten sam. Serwisant przez telefon powiedział, że najprawdopodobniej płyta do wymiany.
    Jeśli nie będę zmuszony to raczej nie będę w kocioł inwestował 700-800 zł.

Dlatego pilnie szukam kogoś kto naprawiłby płytę, najchętniej wysyłkowo.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 23  
    Producent nie przewiduje naprawy płyt elektronicznych do kotłów. Temat opisywany wielokrotnie na forum. Koszt nowej płyty CM to 600,00 PLN netto. Części zamienne są dostępne w sklepach internetowych, aukcjach lub w serwisie producenta kotła wraz z usługą. Warto przypomnieć, że gwarantem jest sprzedawca. W związku z tym możesz kupić część zamienną i wezwać serwisanta, lub wezwać serwisanta z częścią zamienną.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 19  
    Nie wiem czy porównanie będzie adekwatne, ale wysyłałem już do naprawy "rzeczy nienaprawialne" - takie jak komputer samochodowy, czy sterownik ASB.

Są ludzie, którzy specjalizują się w takich rzeczach i nieźle im to wychodzi.

Elektronika to elektronika - kto wymienia płytę za 600 zł jak padnie przekaźnik za 10 zł ?
  • Poziom 23  
    Rzeczywiście porównanie nie jest adekwatne, ponieważ branża Gazownictwo podlega szczególnym regulacjom prawnym. Jednym z powodów nienaprawiania płyt elektronicznych kotłów co. jest utrata certyfikatów CE na podzepoły jak również odpowiedzialność cywilno-prawna za naruszenie patentów.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Temat zamykam z przyczyn obiektywnych . Na tym forum tego typu porad nie udzielamy .