Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alan CT-152 usz()odzony eeprom ?(??)

sq2dn 22 Sie 2004 23:42 3487 12
  • #1 22 Sie 2004 23:42
    sq2dn
    Poziom 11  

Witam.

Jestem w posiadaniu takiego radia i teraz jest taki problem: nie ma pamieci, nie dziala AM na pasmie lotniczym. Z tego co wyczytalem na forum to jest uszkoczony eeprom.... teraz pytanie w ktorym miejscu zanjduje sie EEPROM.....

Pozdrawiam Daniel.
    (??) - ozdobniK? [h]

0 12
  • TermoPasty.pl
  • #2 24 Sie 2004 00:11
    Piort
    Poziom 12  

Witam.
    Z tego co wiem to CT152 to: VHF FM Transceiver, a pamięć - narazie szukam schematu to może dojdę.

0
  • #3 24 Sie 2004 18:15
    Piort
    Poziom 12  

Witam ponownie.

EEPROM jest na małej płytce z nr-em 8201-14.
    Tylko ostrożnie z lutowaniem!!!
    Piotr

0
  • TermoPasty.pl
  • #4 28 Sie 2004 17:50
    SQ3BYZ
    Poziom 12  

Udało się naprawić (polutować)??
    Sam nie raz naprawiałem mojego CT-152 i wiem ze w środku jest dość "ciasno". Mam dość dużą wprawę w lutowaniu i precyzyjnych naprawach, a mimo tego zawsze postepuje bardzo ostrożnie.

0
  • #5 26 Wrz 2004 20:07
    SQ7FJA
    Poziom 13  

Witam, mam kłopot z wyszukaniem schematu do Alan-a CT152, proszę kolegów o pomoc, uszkodzone jest coś w m.cz. odbiornika, ..... jeśli chodzi o AM, CT152 posiada go ale trzeba przełączyć go ręcznie, (zainteresowanych proszę o e-mail do mnie sq7fja(malpa)wp.pl) odbiornik ma wtedy o wiele gorszą czułość. Pozdrawiam Damian

0
  • #6 07 Lut 2005 12:17
    Moskit
    Poziom 19  

Witam

Mam prośbe. Kupiłem dziś nowy eprom w wersji 8 nóżkowej i nie mam pojęcia jak go podłączyć na dodatek jest dużo większy jak sobie z tym poradzić. Podaje link https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1199946#1199946 tam są posty odnośnie tego radiotelefonu. Dałem tam też zdjęcie epromu orginalnego i tego zakupionego. Jeśli masz jakiś patent (może nowa płytka) jak go umieścić w radiu to bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam
    Maciek

0
  • #7 15 Mar 2005 17:10
    Moskit
    Poziom 19  

Mam dwa linki które udało mi się uzyskać jest opisane w wersji 8 pinowej i 14 pinowej tylko czy a by napewno jet to do 24c16. Może ktos mi powie które nóżki należy ze sobą połączyć i cz moge to zrobić bez tej płytki 8201-14 poneiważ w wer. 8 pin jest dosc duzy ukladzik. Jeszcze raz bardzo prosze o pomoc. Wiem że jestm upierdliwy ale nie moge sobie z tym porazić a w okolicy nie ma serwisu takich radii a w serwisach elektronicznych nikt nie chce się tego podjąć:(
    Najlepiej jakby ktos mi to wytłumaczył w sposób łopatologiczny

Jeśli ktoś posiada schemat serwisowy alana ct-152 to tez bardzo bym prosil
    Jeśli ktoś zechciałby mi wykonać ten eprom tak abym mogl go wlutowac do radia to chetnie zaplace.

Pozdrawiam
    Maciek

0
  • #8 15 Mar 2005 21:58
    sq6ade
    Poziom 40  

Odgrzebałem stary moduł pamięci z mojego byłego ct-152. Cudem ocalał.
    Odgrzebałem również CD-ROM Atmela z 1998r. Jest na nim aplikacja dla kostki 14pin.
    Podaję rozkład pinów 24C04 w obudowie SO14:
    1-NC
    2-A0
    3-A1
    4-NC
    5-A2
    6-GND
    7-NC
    8-NC
    9-SDA
    10-SCL
    11-NC
    12-WP
    13-VCC
    14-NC
    Na oryginalnej płytce 8201-14 sygnały A0,A1,A2,WP są połączone z GND
    oraz linie SDA i SCL są połączone z VCC przez rezystory 47k.
    Patrząc na radio od strony zainstalowania pamięci (złączem antenowym do góry) od lewej strony licząc kolejne kołki lutownicze to:
    1-GND
    2-GND
    3-VCC
    4-SCL
    5-SDA

Rozpiska 24C04 w obudowie 8pin jest dostępna bezproblemowo.
    Bardziej łopatologiczny opis to już masohizm :)

p.s.
    Jak tak patrze teraz na tą płytke to widze że można całkiem fajnie wpasować w nią 24C04 w obudowie SO8 czyli SMD z mikroprzeróbkami :))) (po wywaleniu tej 14sto pinowej)

========
    TO PONIZEJ NIE POWINNO MIEC ZNACZENIA
    dla oryginalnej płytki pamięci:
    Dodatkowo (nie wiem dlaczego) noga pamięci nr.14 jest połączona do GND - jakaś zmyłka producenta.
    Dziwne jest też połączenie VCC z GND rezystorem 47k.
    Noga 8 jest zwarta z 9

0
  • #9 16 Mar 2005 00:41
    Moskit
    Poziom 19  

sq6ade napisał:
    Odgrzebałem stary moduł pamięci z mojego byłego ct-152. Cudem ocalał.
    Odgrzebałem również CD-ROM Atmela z 1998r. Jest na nim aplikacja dla kostki 14pin.
    Podaję rozkład pinów 24C04 w obudowie SO14:
    1-NC
    2-A0
    3-A1
    4-NC
    5-A2
    6-GND
    7-NC
    8-NC
    9-SDA
    10-SCL
    11-NC
    12-WP
    13-VCC
    14-NC
    Na oryginalnej płytce 8201-14 sygnały A0,A1,A2,WP są połączone z GND
    oraz linie SDA i SCL są połączone z VCC przez rezystory 47k.
    Patrząc na radio od strony zainstalowania pamięci (złączem antenowym do góry) od lewej strony licząc kolejne kołki lutownicze to:
    1-GND
    2-GND
    3-VCC
    4-SCL
    5-SDA

Rozpiska 24C04 w obudowie 8pin jest dostępna bezproblemowo.
    Bardziej łopatologiczny opis to już masohizm :)

p.s.
    Jak tak patrze teraz na tą płytke to widze że można całkiem fajnie wpasować w nią 24C04 w obudowie SO8 czyli SMD z mikroprzeróbkami :))) (po wywaleniu tej 14sto pinowej)

========
    TO PONIZEJ NIE POWINNO MIEC ZNACZENIA
    dla oryginalnej płytki pamięci:
    Dodatkowo (nie wiem dlaczego) noga pamięci nr.14 jest połączona do GND - jakaś zmyłka producenta.
    Dziwne jest też połączenie VCC z GND rezystorem 47k.
    Noga 8 jest zwarta z 9

Dzieki wielkie wlasnie o taki opis mi chodzilo. Tylko teraz mam jeszcze pytanko jakie rezystorki czy zwykle czy smd ?

Druga sprawa czy w takim razie bawic sie w lutowanie na plytce czy polaczyc nozki ukladu i podlaczyc bezposradnio do wyjscia radia?

Jeszcze raz bardzo dziekuje za pomoc jutro sie wezme za montaz

Pozdrawiam
    Maciek

0
  • #10 16 Mar 2005 08:37
    sq6ade
    Poziom 40  

Moskit napisał:
    Tylko teraz mam jeszcze pytanko jakie rezystorki czy zwykle czy smd ?
    Druga sprawa czy w takim razie bawic się w lutowanie na plytce czy polaczyc nozki ukladu i podlaczyc bezposradnio do wyjscia radia?

Z elektrycznego punktu widzenia nie ma to znaczenia.

Osobiście proponuje wykorzystać obecną płytkę i wsadzić na nią pamięć SMD.

p.s.
    A teraz pare "być może":
    Rezystory spełniają funkcję "pull-up" dla lini I2C i być może takowe są już w radiu i być może wcale nie trza ich dokładać.
    Być może zostały wstawione dlatego że w Standardzie C168 który był kopiowany przez Alana jako CT-152 ten moduł pamięci był odłączalny w celu łatwej wymiany danych i rezystory mogły być istotne.

0
  • #11 16 Mar 2005 16:51
    Moskit
    Poziom 19  

Polutowalem wszystko na kostce 24c16 z rezystorkami smd i niestety nie dziala:( moze nie umiem zresetowac radia. Moze ktos powie dokladnie jak sie resetuje ustawienia ja wciskalem Func +wlaczenie radia

Pozdrawiam
    Maciek

Dodano po 1 [godziny] 44 [minuty]:

Wszystko już działa (ale i tak nie wiem jak sie resetuje) Jeszcze raz dziękuje za pomoc i cierpliwość

Pozdrawiam
    Maciek

0
  • #12 20 Sty 2009 14:39
    Robert SP3WBX
    Poziom 14  

Witam.

Odświeżę trochę temat. Udało mi się kiedyś wymienić pamięć w tym Alanie na 24c04. Po około roku radio znów straciło pamięci i po podmianie na nową nadal nie trzyma pamięci a na wyświetlaczu pojawiają się jakieś "krzaki".
    Czy istnieje jakiś sposób na ominięcie całej pamięci i dołożenie do procesora baterii, aby radio po wyłączeniu nie wracało do 145.000 a zachowywało chociaż nastawioną częstotliwość na VFO? O schemat nie śmiem nawet pytać.

Robert

0
  • #13 29 Sty 2009 15:23
    Robert SP3WBX
    Poziom 14  

Ściągnąłem manual-a do Standarda 168 i zrobiłem All reset wg instrukcji i radio ożyło. Trzeba się trochę nagimnastykować jak na LCD wyświetlają się bzdury. Nie pamiętam jak to zrobiłem poprzednim razem. Gdyby ktoś potrzebował to wklejam proces reset.

Alan CT-152 usz()odzony eeprom ?(??)

Robert

0