Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inno Setup - Jak pobrac dane użytkownika podczas instalacji

Michociech 17 Maj 2010 14:47 1346 5
  • #1 17 Maj 2010 14:47
    Michociech
    Poziom 2  

Witam,
    chciałbym podczas instalacji swojego programu zapytać użytkownika o Imie, Nazwisko, e-mail i dostać te dane. Najprościej chyba poprzez odwołanie się do strony w php na moim serwerze.
    Oczywiście, jak jest połączenie z internetem, bo jak nie ma, to niech się instaluje bez tego.
    Czy ktoś wie może, jak to napisać w Inno Setup?
    Pozdrawiam
    Michociech

0 5
  • #2 17 Maj 2010 19:05
    0DFh
    Poziom 9  

Jeżeli tworzysz już własny program to sądzę, że możesz również napisać do niego własny instalator zamiast korzystać z gotowych rozwiązań takich jak Inno Setup.
    Najprostszy instalator to zwykły program okienkowy, przechowujący pliki do zainstalowania np. w swoich zasobach i zapisujący je podczas instalacji na dysk twardy użytkownika. Jeżeli chodzi o GUI to wystarczy wybór katalogu do zainstalowania, dodatkowo jakaś opcja stworzenie skrótu na Pulpicie czy coś. W oknie instalatora możesz też dodać kilka pól edycyjnych na wpisanie tych informacji które chcesz otrzymać i wysłać je na swój serwer poprzez E-mail lub tak jak mówiłeś poprzez wywołanie skryptu formularza PHP w tle.

0
  • #3 18 Maj 2010 17:02
    Michociech
    Poziom 2  

Ale ja tego programu nie stworzyłem. :-)
    On jest "mój", bo został dla mnie skompilowany.
    Nie umiem pisać programów, stąd to pytanie o pomoc tutaj. :-)
    W każdym razie, opcja napisania własnego instalatora odpada.
    Muszę wykorzystać jakieś istniejące już rozwiązanie, być może nie koniecznie Inno Setup, choć ten program już znam i dobrze mi służy.
    Pozdrawiam
    Michociech

0
  • #4 18 Maj 2010 18:30
    Dżyszla
    Poziom 42  

Myślę, że w IS coś takiego da się osiągnąć poprzez sekcję kodu. Niestety wiąże się to z programowaniem ;) Alternatywnym wyjściem mogłoby być wymuszenie odpowiedniego programiku lub nawet samego zapytania. Niemniej wciąż aby zrobić pola wprowadzania, trzeba by ingerować w sekcję kodu. (przynajmniej tak mi się kojarzy - nigdy nie używałem).

0
  • Pomocny post
    #5 18 Maj 2010 20:07
    pallid
    Poziom 20  

W InnoSetup od wersji 3.0 jest mozliwosc dodania do kreatora instalacji strony z danymi uzytkownika, dyrektywa UserInfoPage. Jesli jednak pobrane informacje maja byc dodatkowo przetwarzane, to i tak bedzie do tego potrzebna zewnetrzna aplikacja, wiec moze od razu warto napisac sobie taki panel rejestracyjny i uruchomic go z InnoSetup, po zakonczeniu instalacji?

0
  • #6 28 Lip 2010 13:06
    Michociech
    Poziom 2  

Rozwiązanie podane przez Pallid sprawiło, że rozwiązałem problem.
    Wykorzystując dyrektywę UserInfoPage pobieram dane użytkownika,
    a na końcu instalacji wywołuję stronkę internetową w parametrach przekazując pobrane dane.
    Dziękuję za pomoc.

0