Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ADGxxxx nie wysterowuje zaworu pobierania wody

17 Maj 2010 15:34 11530 4
  • Poziom 35  
    Modelu nie pamiętam, sprawdzę w domu.
    Objaw: Przy starcie chwila ciszy a później 6 mignięć, czyli błąd pobierania wody.
    Elektrozawór podłączany "na krótko" otwiera się, woda się nabiera i program idzie dalej. To znaczy nie zaczyna migać prawie od razu od razu tylko dopiero jak mu przestanę wodę puszczać.
    czujnik zalania sprawny, zasilanie to które ten czujnik odcina od zaworu jest ok.
    Stwierdziłem brak wysterowania triaka ze strony procesora. (triak sterowany bezpośrednio z portu procka poprzez rezystor 330R).
    Czy to procek uwalony czy też jakiś inny warunek nie jest spełniony ?
    Dla porządku (a raczej z braku lepszych pomysłów) sprawdziłem też NTC i czujnik poziomu wody ale są bez zarzutu.
  • Metal Work Pneumatic
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Sprawdź przwpływomierz. Element ten nie jest chroniony przed kamieniem więc może się nie obracać.
    Sprawdź kontaktron na liczniku wody czy podaje impulsy do programatora.
  • Metal Work Pneumatic
  • Poziom 35  
    Flow meter jest sprawny.
    Problem w tym że gdy elektrozawór podłączony normalnie do sterownika to nie jest wysterowywany, więc woda nie leci ;)

Masz może sterownik sprzedać ? Ile to może kosztować ?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Pompa i programator zmywarki to wymienne ale najdroższe elementy.
    Mogę poszukać w swoim "złomie" ale potrzebuję pełną nazwę zmywarki i jej kod 12NC. Jednak jeżeli to dość wiekowy model mogą być problemy.
  • Poziom 35  
    Nie wiem czy to sa te 12NC ale znalazłem takie dwa numerki
    854265210750
    330331005175

Jak by co to może być uszkodozny ten sterownik, może się z 2 uda zrobić 1 ;)