Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mio Moov 200 PL jak sprawdzić model

17 Maj 2010 15:54 8018 18
  • Poziom 29  
    Witam posiadam nawigację Mio Moov 200 PL i mam taki problem mianowicie moja nawigacja posiada pamięć ROM w ilości 256 MB, wiem że są modele Mio Moov 200 PL z pamięcią ROM 512 MB. Jak można rozpoznać która jest która? Czy Mio Moov 200 PL wyszły w dwóch wersjach 256 i 512 MB?[/i]

• Poziom 25  
    Witam.
    Spróbuj w ustawieniach zobaczyć moje MIO akurat ma 512MB.
    Jedyny sposób bez odblokowania to wejść w ustawienia/Informacje o systemie i już wiadomo.
  • Poziom 39  
    Podłacz do komputera i sprawdź jaką ma pojemność - widzi jako dysk wymienny, więc od razu będziesz wiedział.
  • Poziom 29  
    Właśnie po podłączeniu pokazuje pojemność dysku wymiennego 256 MB

• Poziom 43  
  • Poziom 29  
    Na obudowie jest N177. To jak rozpoznać czy to jest nawigacja z 256 MB, 512 MB, 1 GB czy 2 GB jakie są oznaczenia?
  • Poziom 29  
    A można w jakiś sposób rozszerzyć pamięć ROM?
  • Poziom 38  
    Po pierwsze, nie mowimy tu o pamieci ROM (ReadOnlyMemory - jak sama nazwa wskazuje, jest to pamiec TYLKO do odczytu, a nie na takiej pamieci Tobie zalezy, prawda? ) [po co Ci pamiec, na ktorej nie mozesz niczego zapisac?:D]

Mowimy o pamieci Flash.
    Mozesz ja rozszerzyc wymieniajac kosc wewnatrz urzadzenia, lub kupujac karte SD (do 16GB) - wiesz Kolego, po to wlasnie Producent wpadl na tak genialny pomysl, by wyposazyc te urzadzenia w takie gniazdo! :)
    Proste, ze az genialne. i 3x tansze niz grzebanie w srodku. :P
  • Poziom 29  
    Mam dylemat co wybrać Mio Moov 500 PL czy Manta GPS-510. Jakieś porady?
  • Poziom 39  
    jakbym miał kupować, to nic z tych dwóch - kup goclevera 5066 i do tego Automapę i masz dobry sprzęt za dobre pieniądze.
  • Poziom 29  
    W czym jest lepsza ta goclever 5066? Widzę że ma mniejszą pamięć ROM 256 MB
  • Poziom 38  
    sugeruje Kazde Mio niz GoClever - te drugie to dolna polka sprzetowa - co za tym idzie, wyzsza awaryjnosc i w razie uszkodzenia nie objetego gwarancja koszty naprawy przewyzszaja wartosc urzadzenia. Slowem- GoClever=jednorazowka ;)
  • Poziom 39  
    A od czego jest gwarancja? Która w przypadku Goclevera jest door to door - dzwonisz kurier zabiera i odwozi sprzęt. Mio jest też awaryjne - wystarczy przejrzeć ilość postów jakie są o awariach tego "sprzętu z wyższej półki" Co do różnic między np Mio 500 a GC 5066 sprawdź prędkość łapania sygnału, prędkość działania, czas pracy na baterii - stabilność - wszystko na plus dla Goclevera - Mio 500 jest wolne, ma 512 MB Flash, fixa łapie kilka razy dłużej, a bez ładowarki jej lepiej nie używać:)
  • Poziom 38  
    Gwarancja D2D jest bardzo fajna, jesli jestes dzieciakiem, ktory sie bawi nawigacja w domu.

Jesli jestes kierowca, ktory raz na 2 tygodnie jest w domu, to potrzebny jest Tobie sprzet fizycznie NIEZAWODNY a nie nawigacja Goclever, ktora ma tendencje do padania w trasie ot tak, bo jej sie podoba. I bujaj sie z Bruxeli albo z centrum Berlina do Polski bez mapy. Jak raz na 2 tygodnie jestes dwa dni na bazie, to zaden kurier nie przywiezie w tym czasie naprawionego badziewia - nastepny kurs bujasz sie bez nawigacji!

Jesli jedziesz do Babci 30km znana trasa, to GoClever rulez i szybkosc ma znaczenie.
    Jesli jednak startujesz z parkingu pod Hannoverem i jesli nie startujesz w przelajowych wyscigach Nascar Racing -to nie jest dla Ciebie tak istotny czas zlapania sygnalu (minuta czy trzy), jak to, ze nawigacja bedzie dzialala sprawnie przez najblizsze 2 tys kilometrow i nie sprawi niespodzianki w trasie.
  • Poziom 39  
    Nie załamuj mnie - z 5066 i innych nowszych modeli goclevera nie miałem przypadku żeby jakieś problemy były z urządzeniami - w sklepie z CB i nawigacjami zaopatrują się głównie kierowcy TIR i dużo jeżdżący przedstawiciele handlowi i na początku mieliśmy Blowy, Tomtomy, Pentagramy, Beckery i Mio, później także Goclevery, które mają najlepsze ceny - do tej pory ze zwrotów i reklamacji jedyne problemy to z Mio - głównie Moov 200 i Moov 500 - reszta ok, Blow 2 sztuki, jeden Becker a na pozostałe nie było jeszcze skarg, a ludzi, którzy na tym sprzęcie jeżdżą jest sporo - w tym kilka dużych firm transportowych, dlatego mogę stwierdzić, że Goclevery się sprawdzają - zwłaszcza seria 5066 na szybkim procku Mediateka - to nie ten sam model, co 4330 lub 4384, które padały jak muchy.
    Co do Mio - to skarg na łapanie sygnału GPS masa - przykładowo kierowca wyjeżdża z tunelu i potem musi nadrabiać, bo zdąży przejechać zjazd zanim urządzenie złapie sygnał - bez komentarza.
  • Poziom 38  
    Slowem- "de gustibus et coloribus disputantum nocent" :)

Czyli w wolnym tlumaczeniu:

brac i wybierac, co komu pasuje,
    bo o kolorach i modelach sie nie dyskutuje :)

..no i zalezy kto wypowiedz sponsoruje :P
  • Poziom 39  
    'De gustibus et coloribus non est disputandum" powinien brzmieć cytat poprawną łaciną napisany........

Co do sponsorowania wypowiedzi - w moim przypadku to jest bezstronna opinia która powstała w oparciu o kilkuletnią pracę z urządzeniami - te które się sprawdzają mogę polecić, te co nie, to nie polecam, na temat tych, z którymi nie miałem do czynienia nie wypowiadam się:)
  • Poziom 38  
    Koala 106 - nie badz hipokryta - oboje zostalismy zasponsorowani przez producenta sprzetu :)

Oczywiscie, tak samo moja, jak i Twoja wypowiedz jest oczywiscie bezstronna i oparta na kilkuletnim doswiadczeniu w testowaniu sprzetu oraz opiniach dlugotrwalych uzytkownikow roznych urzadzen GPS :) I niech tak pozostanie :D

PS: co do laciny, racz podac zrodlo i odp. przypadek i deklinacje :) Ja opieram sie na gramatyce jezyka lacinskiego, ktora poznalem jeszcze w liceum (nie twierdze ze doglebnie :) ), nie na cytatach z Interii.pl, czy innych populistycznych zrodel :P

• Poziom 43  
    Proponuję wymianę zdań o łacinie i wyższości modeli przenieść na kanały prywatne :!:

Kolejny offtop skieruje temat do kosza.
    Pytanie było jasne: Jak rozpoznać model.