Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autoalarm Magicar - przestrzegam

gmmarcin 06 Lip 2006 21:17 89555 195
    negro6
    Poziom 10  
    Ja zakładam tylko MagiCary i SafeCary i nie miałem ani jednej reklamacji.Wszystko jest uzależnione od montera bo np wczoraj poprawiałem alarm po bardzo znanej firmie która bierze za taki montaż ciężkie pieniądze a jest to zrobione w tragiczny sposób.Myśle ze 15 letnie dziecko zrobiło by to znacznie lepiej.
  • Relpol przekaźniki
    msepl
    Poziom 25  
    Popieram negro6. Alarm MagiCar - usterkę samoistnego uszkodzenia szacuję 5 szt / na 1000 sprzedanych.
    Usterki spowodowane przez klientów ( najczęściej uszkodzone wyjście na syrenkę, przepalone ścieżki sterowania z.c.) ok. 2-3 szt tygodniowo.

Ja wiem że każdy chce jak najtaniej założyć alarm i najczęściej robi to sam, ale ile jest potem problemów ..... Najczęściej taki montażysta ma najwięcej pretensji do sprzedawcy. Na forum słyszy się też opinie że to tanie i badziew. To nie prawda. Dlatego, że tanie to ludzie kupują i sami próbują założyć. Gdyby kupili alarm za 500-700 zł to już takiego ryzyka by nie podjęli.

pozdrawiam wszystkich :D
    p.marcin
    Poziom 17  
    Witam wszystkich. Posiadam ten alarm w swoim samochodzie od 2 lat i jestem bardzo zadowolony. Zero problemów. Pozdrawiam.
    rafcio363
    Poziom 30  
    Na 200 sprzedanych jakies 4 mialo wade fabryczna.pozatym nie w kazdym da sie ustawic glosne uzbrajanie, tajwan ale tani :)
  • Relpol przekaźniki
    jaca66
    Poziom 13  
    mam alarm magicar i nie wiem jak go zalozyc do cinquecento 700.prosze o pomoc schemat instalacji cinquecento i gdzie co podlaczyc
    rafcio363
    Poziom 30  
    jaca66 napisał:
    i gdzie co podlaczyc...
    To moze zostaw zalozenie fachowcom...
    jaca66
    Poziom 13  
    ja dam sobie rade tylko nie mam schematu z instalacji cinquecento
    alster1
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Jeżeli do instalacji alarmu w cinquecento potrzebujesz schematu to obawiam się że sobie nie dasz rady.
    dr_dave
    Poziom 13  
    no i tak doszło do tego że piekarze zakładają alarmy, elektrycy robią za chudraulików, muraże za piekarzy....
    jaca66
    Poziom 13  
    jestem elektronikiem ale alarmu nie zakladalem i nie wiem gdzie sie podpiac doradzcie mi alarm kupilem bez schematu
    chojna
    Poziom 10  
    Sam założyłem sobie alarm Magicar 410 kupiony na allegro, do opla kadetta ze wszystkimi bajerkami, tj. sterowanie alarmem + centralnym zamkiem z pilota, oraz otwieranie klapy bagażnika z pilota. Założyłem zwykłą syrenę 6-tonową, w obwód do kierunkowskazów wstawiłem zwykły przekaźnik zapobiegający uszkodzeniu centrali przy zwarciu w kierunkowskazie (słyszałem że można uszkodzić tak sporo alarmów) Dodatkowo w obwód odcinający zasilanie pompy paliwa wpiołem ukryty mikroprzełącznik, aby nie polegać tylko na samej centrali alarmowej. :)

To wszystko sprwuje się już bez żadnych problemów już ponad dwa lata i jestem z niego zadowolony :) Montaż jest bardzo prosty, jeśli ma się schemat podłączeniowy alarmu, oraz schemat instalacji elektrycznej samochodu. Polecam ten alarm do takich starszych samochodów jak mój.

Schemat tego alarmu jest do ściągnięcia na tym forum, gdzieś go widziałem.
    xsiondz
    Poziom 1  
    A sie wtrace do tematu...

Posiadam 4 (cztery) alarmy tej firmy (M.C.) kupione od "msepl" - uzytkownika Allegro. Ostatni kupilem na aukcji nr 133051640.
    Montazu dokonuje moj zaufany znajomy. zakup alarmu to koszt w wysylka ok 190 zl + montaz ok 150 zl.
    Garsc refleksji. Generalnie- nie narzekam. Jedyny "minus" alarmu to to, ze w Toruniu (tylko sie nie smiac) pod Galeria Copernicus samochod (zaden z 4) nie chce sie otworzyc (centralny zintegrowany z alarmem). Wyglada to tak...
    1) podjezdzam- zamykam jest OK
    2) chce otworzyc z pilota- nic sie nie dzieje
    Rozwiazanie
    Musze otworzyc drzwi "z klucza" -wyje alarm, po czym wcisnac na pilocie "otwiranie" co powoduje, ze wyjka sie uspakaja

Jest to jedyny do tej pory stwierdzony minus...i to w bardzo specyficznych warunkach (cos go zaglusza?). Czy zmienia kod nie wiem...ale raz na jakis czas po wielu probach udaje sie w TYM KONKRETNYM miejscu otworzyc samochod. Wiec moze...

INNE FUNKCJE i generalnie uzytkowanie na codzien - bezproblemowe.

Co do samego Uzytkownika Allegro nie mam zadnych zastrzezen. Wprawdzie nie cwiczylem jeszcze 'reklamacji" ale ...Wysylka byla expresowa (na nastepny dzien), zawsze schemat pod konkretny samochod (co czasami ulatwialo zycie), i wszystko kompletne jak w opisie. Naprawde od tej strony polecam goraco.

Pozdr.

Xsiondz
    dr_dave
    Poziom 13  
    Apropos wychodzi nowa wersja z metalowymi pilotami jak by ktoś chciał wiedzieć :P
    METODA
    Poziom 10  
    Witam, montuje Magicary od dawna i musiales trafic na jakis trefny model bo przyznam ze sa to jedne z lepiej sprzedajacych sie alarmow i montaz tez nie jest zbyt skomplikowany:)
    renqien
    Poziom 32  
    Hurra! Znowu wrócił temat Magicarów, będzie się z czego pośmiać :D
    mars212
    Poziom 18  
    Ja natomiast uważam alarmy MAGICAR za sprawdzone i pewne, montuję je od ładnych paru lat i nie ma bumerangów... dobrze zamontowany - działa bezawaryjnie. Pozdrawiam
    blada twarza
    Poziom 2  
    Mam taki sam problem z tym alarmem. Już drugą centralke i piloty szlag trafił. Jest totalna martwica.W jednym led ciągle świeci a dryki nie może sobie zapisać kodu pilota. Porażka.
    Teraz montuje alarmy Tytan bardzo dobra polska elektronika i 5 lat gwarancji daje producent. Pozdrawiam Adik

Dodano po 11 [minuty]:

Może być wersja jaka chce ale ja już nie zaufam tym systemom. A filozofii to w podłączeniu nie ma żadnej. Skoro są wszystkie zasilania to musi działać a on nie chce.
    zwirek2
    Poziom 17  
    rownież i ja sie dolacze do tego temtu alarmy magicar sa dobre trzeba dobrze zamontowac i niema zadnego z nim problemu montuje je od 2lat klientom i do tej pory zaden jeszcze nieprzyjechal z reklamacja i sam w swoim aucie jako pierwszego go zamontowalem i takze dziala bez zastrzezen ,moze jakies podróby kupujecie
    xwit
    Poziom 33  
    Żaden nie wrócił?????Klienci też są zadowoleni????No to gratuluję.Albo jesteś taki farciarz albo taka dobra seria poszła.Ale w to nie wierzę.Zobaczymy co inni na to co piszesz.Ale nie licz na poklask.
    maćko_wrocek
    Poziom 10  
    Alarm Safecar (pilot z oznaczeniem obrazkowym że się tak wyraże :D ) mam od roku czasu. Instalacja oraz programowanie przebiegło gładko - załączony opis kabelków jasny i czytelny, instrukcja także. Bardzo przydaje mi się ze względu na dodatkowy kanał do otwierania klapy bagażnika.

Tyle że mam z nim mały problem !!!!!!!!!

NIECHCE SIĘ ZAMYKAĆ I OTWIERAĆ w kilku miejscach w centrum Wrocławia. Pomaga trzymanie pilota blisko antenki / centralki, blisko szyby auta. :?::cry:
    Już raz z tego powodu wymieniłem centralke u sprzedawcy na inną.

Położenie centralki zmieniałem już 3 razy i nawet przy wypuszczeniu antenki na widok (centralka chwilowo umieszczona była w schowku) niebyło poprawy - zasięg bardzo mały i problemy z komunikacją z centralką. Zmieniałem też piloty i baterie w nich na nowe - bez zmian. :?:

Teraz jeszcze zaczoł pobierać dużo prądu - 50mA na nieuzbrojonym i 200 - 250mA na uzbrojonym alarmie. Niemoge się skontaktować ze sprzedawcą (chyba wyłączył telefon na święta) bo chce wymienić tą centralkę na inną z powodu tych wad.

Oczywiście temat duzego poboru prądu wyszedł jak mi auto po trzech dniach postoju niedało oznak życia :cry: pomimo że akumulator ma dopiero miesiąc czasu
    bartek_p
    Poziom 31  
    To policz teraz ile te wszystkie wymiany cię kosztowały.
    Jeszcze z 4 i miał byś Clifforda załozonego w serwisie .
    A że czesem nie działa, poprostu tak ma...
    Za tani, za chiński, za...
    maćko_wrocek
    Poziom 10  
    Kosztowało mnie teraz jedynie ładowanie akumulatora :(

Pierwsza wymiana w ramach gwarancji, przejazdem wstąpiłem, oddałemm centralke i wziołem drugą :)

Centralka dalej na gwarancji więc mam nadzieje ze również pójdzie bezproblemowo.

Co do taniego, chińskiego itp........... temat już chyba poruszony był wystarczająco dużo razy.

Pozatym miał być taniii alarm z dodatkowym kanałem (głównie too sterowanie centralnymm i otwieranie klapy).

Motyw jest jak poprawić to co jest a nie gdybać.
    qryszard
    Poziom 21  
    U mnie chodzi bezproblemowo od roku w Mondku.Sam montowałem .Kupiłem uszkodzony za ułamek ceny od faceta z Allegro ,który pomylił kabelki.
    solecki.m
    Poziom 26  
    Jeden chodzi bezproblemowo, a cztery inne z tej samej partii chodzą z bólami. Ja tego nie instaluję i instalować nie będę. Ja z tego żyję i nie mam czasu na reklamacje. Klient ode mnie ma wyjechać zadowolony i jeśli wraca po czasie, to tylko na wymianę baterii w pilocie. I tak mam być, i nie inaczej.
    Innymi słowami: Tanie mięso psy jedzą, Adidasy w firmowym sklepie kosztują np. 300 PLN, na targu np. 30 PLN. Na pewno w orginałach dłużej i wygodniej pochodzi się niż w podróbach. Chinina to Chinina, nic więcej.
    renqien
    Poziom 32  
    A co za różnica? Chińszczyzna, to chińszczyzna, kak zwał, tak zwał...
    zagrycha
    Poziom 11  
    no spoko, a co polecasz w takim razie nie chinskiego?
    kzaw
    Poziom 27  
    Jesli ktoś szuka jakiś tanich sprzętów na allegro do własnego montażu to wg mnie jego sprawa.Na warsztacie nie montuję tego typu alarmów, a klientów którzy przyjeżdżają z takimi alarmami na montaż odsyłam.Nie chcę żeby później z powodu jakiś dziwnych objawów klient przyjeżdżał po kilka razy.Ze sprawdzonego sprzętu polecam seo, proximę.
    andrzejluczuk
    Poziom 17  
    Dokladnie tak, jak napisal kolega wyzej. Dla siebie owszem- moze trafisz dobra sztuke i bedziesz zadowolony. Dla montera absolutnie nie. Nie moge sobie pozwolic na klienta, ktory wroci z kwasna mina lub co gorsza na lawecie bo pilot zasieg stracil. To smieszne przeciez. Ja raz zamontowany alarm chce widziec tylko jeszcze jeden raz w ramach przegladu gwarancyjnego i nigdy wiecej. Podsumowujac- STOP magicarom
    GrzegorzK2
    Poziom 10  
    Witam.
    Kupiłem alarm na temat którego tak sie negatywnie wyrażacie. Prosił bym o jasną instrukcje montażu do Polo sdi 97.
    gzdzie najlepiej umieścić centralke, zkąd zasilanie główne, jak wpiąc sie pod stacyjkę i kierunkowskazy (które miejsce najodpowiedniejsze) z tym wszystkim może jakoś bym sobie poradził, nie wiem gdzie wpiąć sie pod elektrozawór pompy, pod jaki przewód i w którym miejscu. prosze o podpowiedz,
    kowalczykg(malpa)poczta.onet.pl