Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autoalarm Magicar - przestrzegam

gmmarcin 07 Mar 2005 13:33 89819 195
    msepl
    Poziom 25  
    Świetne posty - gratuluję talentów.
    Spotykałem Avitale, które tylko dlatego że były kiepsko zamontowane rozbrajałem u klientów w 30 sek. Klient miał przeświadczenie, że jak wydał 1700 zł to musi to być suuuper alarm. Szkoda, że nie posiadam zdjęcia opadu "szczeny" jak zobaczył i usłyszał uruchomione i rozbrojone jego autko.
    Dobrze schowany i zamontowany MAgiCAr, Forteca i inne tego podobne wynalazki może być 500% skuteczniejszy.

Jeśli chodzi o awaryjność : na 200 szt/ 1 szt wraca.
    Jeśli ktoś chce zrobić śledztwo na Allegro to mogę mu ułatwić, ale nie lubię tu reklamy.

pozdrawiam
    Paweł
  • Computer ControlsComputer Controls
    Mstasik
    Poziom 20  
    Witam,
    Miałem w swoim poprzednim autku (CLIO II) założoną Piranię,
    alarm może nie z najwyższej półki ale w 100% sprawdzający się na tyle, że nikt nie próbował mi autka ukraść !

Do pasji doprowadzało mnie to, że zamknięty samochód na drugi dzień był zupełnie otwarty (rozbrojony alarm, centralny otwierał też drzwi) ! Zdażyło się to może 10 razy w ciągu 3 lat ale jednak się zdażyło. Wizyta w serwisie okazała się fiaskiem, gdyż alarm się uzbrajał po minucie prawidłowo. Nie pomogła nawet wymiana centralki - efekt był ten sam. A w końcu doprowadziło to do tego, że jak miałem do Clio włamanie (rozbita tylna szyba) to alarm nawet się nie włączył...
    Nie zadziałał ani ultradźwięk, ani czujnik udarowy !

Reasumując...
    Wydaje mi się drodzy Panowie że top wszystko jest montowane tylko dla własnego samopoczucia, aby klient (czyli my) miał spokojny sen i cieszył się że jego cacuszko jest dobrze chronione, a jak przychodzi go sprawdzić w praktyce, to nawet się nie włączy !
    Jedyne co zyskałem, to zniżka na AC przy ubezpieczeniu _ śmieszne !

Pozdrawiam
    Snajper
    Poziom 10  
    Witam.Mam zamiar kupic sobie Magicara i mam kilka pytan:czy alarm ma antynapad i antyporwanie??Jeżlei ma to mam nastepne pytanie-jak sie go kasuje,czy trzeba gasic silnik to jak ktos napsiał kilka postów wcześniej bo pytam wszystkich sprzedawców i mowia że wystarczy nacisnac ukryty przycisk??Chodzi mi o to że:Ja ide do garażu,zapalam bryke podjeźdzam pod blok po żone,żona otwiera drzwi przy zapalonym silniku i czy tera mam zgasic silnik i nacisnac ukryty przycisk czy nie trzeba gasic silnika a nacisnac tylko ukryty przycisk??Prosze odpowiedzcie.Pozdrawiam!!!
    Mstasik
    Poziom 20  
    Snajper - właśnie o to chodzi.
    Jeśli nie naciśniesz przycisku schowanego w aucie, to samochód ci się zatrzyma i tyle, albo pojedzie dalej i będzie tylko mrugał i trąbił - zależy jak zaprogramujesz. Ale Przecież wcale nie musisz tego programować. Możesz wyłączyć tą opcje i otwierać drzwi ile razy chcesz na włączonym silniku.
  • Computer ControlsComputer Controls
    Snajper
    Poziom 10  
    Tak ja wiem ze moge sobie to wyłączyc albo dac antynapad od pilota i włączac go tylko pilotem ale ja wole od drzwi i powtarzam moje pytanie:"Jak się go kasuje,czy trzeba gasic silnik to jak ktos napsiał kilka postów wcześniej bo pytam wszystkich sprzedawców i mowia że wystarczy nacisnac ukryty przycisk ale w instrukcji sciagniętej z neta pisze ze mam zgasic silnik a wszyscy sprzedawcy pisze ze trzeba nacisnac tylko przycisk wiec jak to jest"??
    Mstasik
    Poziom 20  
    Sprwadze to w przyszłym tygodniu - jak auto wróci z trasy - to ci odpowiem czy musisz wyłączać silnik czy nie !
    ultragraf
    Poziom 16  
    99% powodzenia oraz żywotności zależy od profesjonalnego montażu
    tzn. odpowiednie miejsce dla centrali, lutowanie połaczeń, izolowanie.
    Jeżeli za montaż biorą się amatorzy to skutki z reguły są opłakane.
    Dyras
    Poziom 12  
    Ja mam zamontowany alarm magicara, jezdze juz przeszlo 4 lata i nie ma zadnych problemow, wszystko jest ok (zakladal go poprzedni wlasciciel wiec pewnie alarm dziala jeszcze dluzej) Planujepodpiac pod niego centralny zamek sterowany dwoma minusami, w zwiazku z tym pytanie: Jakiego koloru sa przewody, pod ktore mam podpiac centralke zamka. Ps jesli mialby ktos jakis skan dokumantecji czy cos takiego to prosilbym na maila: dyrra(malpa)wp.pl
    wicek®
    Poziom 11  
    skoro pytasz o kolory, to moze napisz jakiego masz magicara, jest duzo schematow ale trzeba znac typ.
    Dyras
    Poziom 12  
    hmm... myslalem ze kolory sa jakies standardowe dla producenta....
    dokladnie wiem jaki mam typ, montowal go poprzedni wlasciciel, mysle ze aps100 lub 200.
    zwirek2
    Poziom 17  
    PANOWIE totalne bzdury tu piszecie o awaryjnosci tego alarmu ja juz zakupilem kilka sztuk tego i wszystkie dzialaja bez jakichkolwiek zarzotow jeden ma juz okolo roku czasu i nawet bateria jeszcze w pilocie niebyla zmieniana a samochodem jezdzi MLODZIAN wiec wiadomo szpan na pierwszym miejscu i wsio ok.Pozdrawiam i zachecam do zakupu tego cacka Pozdrawiam
    ultragraf
    Poziom 16  
    Jeżeli chodzi o antynapad to funkcja ta jest niedozwolona w krajach Unii Europejskiej (w Polsce od 1 05 2004). Zakład weryfikujący urządzenie dla ubezpieczyciela w momencie stwierdzenia, iż ta funkcja jest zaprogramowana odmówi wydania świadectwa.
    djroman
    Poziom 15  
    Brat zamontowal sobie w Skodzie Favorit Magicar 440 i wszystko dziala bezproblemowo juz od jakiegos czasu. Teraz taki sam alarm bedzie montowany do Astry i wydaje mi sie ze tez nie powinno byc problemu.
    jarek81
    Poziom 10  
    Mam pytanko. Zamówiłem sobie z Allegro Magicara. Prosiłem o przesłanie siłowników typu Master, dostałem Slave (dwa przewody). Ale nie w tym rzecz. Jak podłączyć siłownik master? z tego co wiem ma wiecej kabli (chyba 3 lub 5). Czy ktoś może mi pomóc? W instrukcji nie ma opisu podłaczenia siłownika 3 lub 5 kablowego.
    jarek81
    Poziom 10  
    Dzięki za radę. http://www.magicar.pl/pdf/opis_przewodow.jpg to link do schematu magicara, którego kupiłem (440). Mając siłownik 2-przewodowy nie mogę otwierać centralnego zamka kluczykiem? (tzn gdy otwieram lewe drzwi to również otwieraja się prawe). I kolejne pytanie. Z centralki u dołu wychodzi 6 przewodów. Proszę opisać (jak laikowi) jak to połączyć z siłownikiem slave. Ewentualnie master.
    wicek®
    Poziom 11  
    no masz pokazane czarno na bialym jak podlaczyc ow slave, mozesz tam wpiac wszystkie 4 silowniki ale nie bedziesz mial mozliwosci zamykania ich wszystkich z kluczyka. Jeden (od kierowcy) przydalby sie master wtedy bedziesz mial nad tym kontrole kluczykiem. Jezeli masz schemat wyprowadzen mastera to powiem Ci jak go wpiac. Czasami sa rozne kolory wiec nie bede zgadywal.
    jarek81
    Poziom 10  
    Właśnie kontaktowałem się ze spredawcą. Aby podłączyć sterownik Master będę potrzebował dodatkowego sterownika za 15 zł. Tak pisze sprzedawca więc pewnie tak jest.
    Mstasik
    Poziom 20  
    Snajper napisał:
    Tak ja wiem ze moge sobie to wyłączyc albo dac antynapad od pilota i włączac go tylko pilotem ale ja wole od drzwi i powtarzam moje pytanie:"Jak się go kasuje,czy trzeba gasic silnik to jak ktos napsiał kilka postów wcześniej bo pytam wszystkich sprzedawców i mowia że wystarczy nacisnac ukryty przycisk ale w instrukcji sciagniętej z neta pisze ze mam zgasic silnik a wszyscy sprzedawcy pisze ze trzeba nacisnac tylko przycisk wiec jak to jest"??

Witam,
    Przepraszam, ale troszkę to trwało zanim dorwałem się do neta.
    Zgodnie z instrukcją pkt 3.18
    - ANTYNAPAD kiedy funkcja alarmowa nie zaczęła się - wyłącz i włącz stacyjke, i wciśnij wyłącznik serwisowy 1 raz.
    - ANTYNAPAD nie został wyłączony w ciągu 60sek. i funkcja alarmowa zaczęła się, - wyłącz i włącz stacyjkę i przytrzymaj włącznik serwisowy przez 2 sek.

na inne cuda nie działa. jak wciśniesz reset nie wyłączając stacyjki - nie wyjdzie z trybu antynapadu i zacznie alarmować - taki jego urok !

jak chcesz cosik wiedzieć jeszcze to wal śmiało - sprawdzę i napiszę !

Pozdroofka
    dr_dave
    Poziom 13  
    Włąsnie zamówiełm Magicara i mam nadzieję że się nie będzie sypał. ale trzeba przyznać że więcej go nie wezme ze względu na stały kod.

Z tanich alarmów polecam langenford f14 jest prosty w obsłudze dla klienta. i ma dużo programowalnych funkcji można go dostosować do autka bez problemu.

Przestrzegam zaś przed TBL 777 oraz spaider.

Spaider bo jest głupi i nic nie ma żadnych funkcji w dodatku funkce kture ma programuje się naciśnięciem pilota przy włączonym zapłonie i klint nie swiatomy niczego wprogramowuje sobie save lock.

a tbl 777 mryga kielunkowskazami przy otawrtych drzwiach. zawsze! czy zapłon włączony czy wyłączony i czy alarm jest rozbrojony. a i tandentna płytka drukowana świadcząca o słabym wykonaniu..
    Sławq
    Poziom 10  
    witam ... czy można podłączyć drzwi do alarmu wykożystując przełączniki, które są zamontowane do włączania oświetlenia ?
    Sławq
    Poziom 10  
    he a gdzie podłączyć te kabelki syrenki z własnym zasilaniem :] 1 +, 2 -, 3 +od alarmu a 4 ?
    dr_dave
    Poziom 13  
    a nigdzie bo te z potrzymaniem wyzwala się plusem lub minusem
    mietek_54
    Poziom 10  
    mam zamontowany Magicar w Favoritce od roku dziala dobrze z tym tylko ze kluczykiem jak otwieram lub zamykam to tylko jedne drzwi
    wienio2
    Poziom 2  
    J_Bravo napisał:
    a tu jest urzadzonko do wylaczenia alarmu ;)
    http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=50888602

a co do alarmu magicar to czesto się wiesza i ma staly kod.

niema co oszczedzac. polecam zainwestowanie w sprawdzony alarm.

Czy ktos moze potwierdzic na 100% ze ten alarm ma staly kod ?
    Jak narazie spotkalem sie tylko z tym ze ten alarm 440 ...ma zmienny kod ...antiscanning itd.
    Dlatego troszke zdziwila mnie odpowiedz J_Bravo ....
    Czekam na Wasza reakcje.

Pozdrawiam
    qryszard
    Poziom 20  
    No właście jak jest z tym kodem ?.Mam prośbę .Niech ktoś z włascicieli rozbierze pilot i sprawdzi co jest w środku.
    wienio2
    Poziom 2  
    qryszard napisał:
    No właście jak jest z tym kodem ?.Mam prośbę .Niech ktoś z włascicieli rozbierze pilot i sprawdzi co jest w środku.

No w sumie ja posiadam komplet pilotow (2 sztuki) to teoretycznie moglbym jeden z nich rozebrac i sprawdzic co maja w srodku. Tylko, ze ja nie wiem jak odroznic, czy jest to alarm ze zmiennym czy ze stalym kodem.
    Jakies instrukcje ?

Pozdrawiam
    qryszard
    Poziom 20  
    Kolego wienio2 podaj nazwe scalaka z pilota.