Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autoalarm Magicar - przestrzegam

gmmarcin 30 Maj 2005 01:37 89741 195
    wienio2
    Poziom 2  
    qryszard napisał:
    Kolego wienio2 podaj nazwe scalaka z pilota.

SMC 995326 - 44DBS

Mowi to Cos wam ?

Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
    almar
    Poziom 11  
    Alarm ma stały kod (niestety). Mój wójek który sprzedaje i montuje systemy alarmowe potwierdził to. Na allegro są do kupienia piloty które bez problemu kopiują sygnał wysyłany przez piloty Magicara. Ogólnie alarmu nie polecam, choć przez pewien czas miałem go zamontowanego. Ale jak udało mi się bez problemów skopiować pilota od razu go na drugi dzień wywaliłem. Dzisiaj mam Silicona CD i sprawuje sie doskonale. Dużo fajnych funkcji i cena przyzwoita. Pozdrawiam wszystkich
    ms_tech
    Poziom 15  
    Witam ,ja uwazam ze jest calkiem dobry.Montowalem klientom kilka sztuk i minelo juz pare miesiecy i nie ma problemow i kazdy wie chyba nowe alarmy bardzo latwo rozpracowac ,wiec i tak ja montuje jeszcze dodatkowe zabezpieczenia i jest ok.

POLECAM MAGICARY
    kpit
    Poziom 11  
    Sorry że wracam do tego tematu, ale dopiero teraz "wpadł mi w ręce". Ja zainstalowałe ten alarmik tydzień temu i wszystko jest OK (jak narazie), mam tylko jeden proble, chodzi o podpięcie odcięcia zapłonu:

Narazie przewód żółty (oznaczyłem jedynką 1) podpiąłem pod kabelek na którym pojawia się +12 przy załączeniu stacyjki (pomarańczowy wisi luźno). Alarm aktywuje się przy włączeniu zapłonu. Jak dopiąć odcięcie zapłonu tzn. końcówki wychodzące z tego przekaźnika jako 86,85 i 30,87a. To 30 i 87a rozumię że mam przeciąć jakiś przewodzik zapłonu lub pompy +12 lub mase, ale 86 gdzie ma lecieć, w to samo miejsce gdzie podpiąłem żółty, tzn oznaczone przezemnie 1 ??

A jeszcze jedno, czy ktoś może się wypowiedzieć po tym dość długim czasie jak sprawuje się mu ten alarmik ?

dzięki za informacje
    pozdrawiam
    Piotr
    Heroses
    Poziom 24  
    pomarańczowy kabel, o który pytasz leci do centralki alarmu ( też pomarańczowy) Łączysz je razem.

A do pozostałe dwa kable to odcięcie przecinasz jakiś kabel i łączysz jego dwa końce do tych wolnych kabli.
  • Relpol przekaźniki
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Paweł W.
    Poziom 15  
    steczow napisał:
    jacq napisał:
    Steczow, ty udajesz czy naprawdę nie rozumiesz o co chodziło Pitereksowi?? Chyba logiczne jest, że lepiej kupić urządzenie markowe które ma opinię bezawaryjnego i cieszyć się jego poprawnym działaniem przez wiele lat niż jakiś tajwański wynalazek i co chwilę oddawać go do serwisu bez nadziei na to, że zostanie wreszcie naprawione. Co z tego, że ma gwarancję 12 miesięcy skoro przez większość czasu będzie leżało w serwisie? Odrobina logicznego myślenia jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

widac ze chyba tobie szkodzi;)

a to ty powiedz mi po co ktos ma kupować alarm za 1300zł do samochodu którego wartośc w tej chwili wynosi np 3,000zł? czy widzisz tu jakiś sens montowania markowych alarmów?

jak taki gosc chce mieć moze zabawke, a nie liczyć na jakieś tandetne zabezpieczenia?
    choćbyś nie wiem jaki miał alarm, to jak beda chciec ukrasc samochod to i tak ci go ukradna!!! ALARMY TO MOIM ZDANIEM SŁUŻĄ DO ZABAWY, A NIE ZABEZPIECZANIA SAMOCHODÓW !!! !!! !!!

Witam.

Do samochodu taniego można założyć alarm za 100 złotych, lub założyć jakiś układzik do odcięcia zapłonu ewentualnie oba jednocześnie, albo nawet jakiegoś straszaka za kilka zeta i po co się dochodzić panowie fachowcy na forum. Alarmy podobnie jak autka są w bardzo różnych cenach.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.
    dr_dave
    Poziom 13  
    Paweł DOBRZE Gadasz! Tylko że polacy mająmanie kupowania samochodów na które ich nie stać. Bo ładniejszy bo nowszy, a potem chcą być pewni ze nikt go nie ukradnie ale nie mają kasy na profesjonalne zabezpieczenie i potem tak jest że do np Corolli 2001 gość chce alarm za 300! z montarzem. Raz wkładałem do fabi Spaidera. Tylko że tam chdziło o zamek centralny żeby byl z polota :)
    kpit
    Poziom 11  
    Heroses napisał:
    pomarańczowy kabel, o który pytasz leci do centralki alarmu ( też pomarańczowy) Łączysz je razem.

A do pozostałe dwa kable to odcięcie przecinasz jakiś kabel i łączysz jego dwa końce do tych wolnych kabli.

Dzięki, już sobie poradziłem. Odcięcie działa. Mam nadzieję że alarm wbrew różnym niepochlebnym opinią też bedzie bezawaryjny i skuteczny :)
    Paweł W.
    Poziom 15  
    kpit napisał:
    Heroses napisał:

Dzięki, już sobie poradziłem. Odcięcie działa. Mam nadzieję że alarm wbrew różnym niepochlebnym opinią też bedzie bezawaryjny i skuteczny :)

Witam.

Gratuluję, nie wszystko co tańsze musi być całkowicie do niczego, chociaż trzeba brać pod uwagę takie ryzyko, kupując z dolnej półki.
    Mialem kiedyś dziwny przypadek, po zamontowaniu polskiego alarmu znanego producenta, był nastepujący objaw - po załączeniu pilotem nie można go było nim wyłączyć, albo sam się załączył w trakcie pracy silnika, bez jakiegokolwiek załączania. Zaniosłem do sklepu - servisu, tam popatrzeli, pokręcili głowami i dali nowy komplet, który działa około 3 lat.

Pozdrawiam.
    kpit
    Poziom 11  
    No fakt, zdarzają się wady fabryczne... hehe i to dość często. Tak jak mówili poprzednicy, na takie rzeczy jak antyskanig, zmienny kod w tym alarmie nie mam wpływu, ale na montaż owszem. Ułożenie kabli miejsca wpięć, ukrycie centralki, przekaźników i czujników to połowa sukcesu, oby nie było zimnych lutów i kiepskiej izolacji.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kpit
    Poziom 11  
    >>Do "jacq"
    >>DOKŁADNIE WYTŁUMACZ MI DLACZEGO KTOS MA KUPOWAĆ A LARM za >>1000-1500zł do auta co jego wartość nie przejkracza np 5 tyś, przeciez to >>jest bezsens!!!!!! Alarm moim ZDANIEM SŁÓŻY TYLKO DO ZABAWY, bo jak
    >>juz inni to pisali JAK BEDA CHCIELI UKRASC SAMOCHÓD TO I TAK GO >>UKRADNĄ!!!!!!!! ......

No właśnie, dlaczego ma zakładać taki drogi. Dodatkowo ten za 200 wystarczy aby uzyskaź zniżkę w ubezpieczeniu
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    jacq
    Poziom 22  
    Panowie, wydawało by się inteligentni ludzie... Po co odgrzebujecie temat sprzed kilku miesięcy w którym wydawałoby się wszystko zostało już powiedziane? czyżby dla nabicia punktów? chcecie troche? dać wam? jeśli już ktoś mnie cytuje to niech łaskawie przeczyta wątek od początku do końca i nie pisze bzdur bo ręce mi opadają i inne członki też... w którym momencie ja napisałem że powinno się montować alarmy za 1000 - 1500 zł bo wtedy nie ukradną auta?? proszę o wyraźny cytat a nie zawracanie gitary i wprowadzanie zbędnego zamieszania. co wy macie po 15 lat czy jak? jeśli tak to sorry, nie mamy o czym mówić chociaż znam osobiście naprawdę inteligentnych ludzi w tym wieku. kończę dyskusję bo jest bezcelowa, proszę sobie najpierw dokładnie przeczytać cały post.
    powodzenia, może tym razem ktos coś zrozumie, jeśli nie to mogę jedynie ubolewać...
    kpit
    Poziom 11  
    jacq napisał:
    Panowie, wydawało by się inteligentni ludzie... Po co odgrzebujecie temat sprzed kilku miesięcy w którym wydawałoby się wszystko zostało już powiedziane?
    czyżby dla nabicia punktów? chcecie troche? dać wam?

Bo ludzie ciągle to instalują, a z zainteresowania wynika że jednak nie wszystko zostało powiedziane. Ja nie jestem tu częstym bywalcem, a nie chciałem zaczynać nowego wątku. Wielu ludzi nosiło się z zamiarem istalacji, więc też chciałem poznać ich opinie już po zainstalowaniu.
    Co do punktów jak jesteś taki rozrzutny to rozdaj powłowę swoich, nikt się nie pogniewa

jacq napisał:

zawracanie gitary i wprowadzanie zbędnego zamieszania. co wy macie po 15 lat czy jak? jeśli tak to sorry, nie mamy o czym mówić chociaż znam osobiście naprawdę inteligentnych ludzi w tym wieku. kończę dyskusję bo jest bezcelowa, proszę sobie najpierw dokładnie przeczytać cały post.
    powodzenia, może tym razem ktos coś zrozumie, jeśli nie to mogę jedynie ubolewać...

O inteligencji innych lepiej nie pisać. Niepodoba się wątek, nie zaglądaj i daj ludziom spokojnie dyskutować.
    jacq
    Poziom 22  
    Kpit spokojnie, ja nie mówię do Ciebie, masz jakiś problem to pytaj, po to jest forum, mi nic do tego. Chodzi mi o cytowanie moich wypowiedzi przez niektórych tu obecnych bez najmniejszej próby ich zrozumienia, ktoś wyciąga zdanie z kontekstu w dodatku z postu sprzed kilku miesięcy i nie przeczytawszy wszystkich postów (a będąc uczestnikiem wcześniejszej dyskusji) zadaje dziwne pytania. I nie pouczaj mnie łaskawie gdzie mam zaglądać a gdzie nie.
    pozdrawiam
    ps. zbaczamy z tematu, takie rzeczy powinno się załatwiać na pw.
    rabson
    Poziom 11  
    Witam...

Widze że tu same sławy od rozwalania alarmów itd ;-) Pomóżcie mi w jednym.. nie jestem jakimś tam profesionalistą itd.. ale jakoś tam ten alarm sobie podłączyłem i mi działa jedynie nie rozumiem co to jest drzwi + oraz drzwi - ? Każdy wcześniejszy alarm jak miałem tylko podłączałem do wyłączników od drzwi i było spoko.. skąd ten drzwi + ? Gdzie to podłączyć.. z góry .. aham i jeszcze jedno.. pod kanał dwa podłączyłem sobie samo zamykanie drzwi (centralka) a pod kanał 3 otwieranie tylnej klapy. Z alarmu tak cienko wychodzi masa że siłownik tylko lekko drgnie.. nie jest w stanie otworzyć jej.. kiedy centralkę podłączyłem pod kanał 3 a siłownik od tylnej klapy pod kanał 2 wtedy centralka na 3 mi dobrze chodziła a siłownik lekko drygnął na 2 .. czego to może być wina ?? dzięki za pomoc :-) aham.. mówie tutaj o Alarmie MagiCar 440 :-)

Pozdrawiam ;-)
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    rabson: Siłownik nie chodzi bo to są wyjścia o małym prądzie nadająe się do sterowania przekaźnikiem a nie siłownikiem! Posiadłeś chyba sztukę czytania i w instrukcji powinno być napisane, że maksymalne obciązenie wynosi 100 do 200 mA. A taki siłownik w czasie pracy bierze sobie ponad 1 A na pewno. Czyli ileśtam razy przeciążasz elektronikę alarmu. Cud, ze się nie spalił.
    Drzwi + to możliwość podłączenia alarmu do samochodów, gdzie po otwarciu drzwi idzie + na lampke a nie masa (np. Ford) bez użycia dodatkowych inwerterów. Podłączasz w zależności co masz w aucie.
    rabson
    Poziom 11  
    No witam ponownie ... :-)

Niestety na schemacie tego nie uwzględnili dlatego się zapytałem :-) Ale dzięki za radę.. tak jak wspomniałem nie jestem jakimś tam profesionalistą i alarmów nie zakładam cały czas.. tylko jak autko się zmieni ;-) a zazwyczaj miałem banalne alarmy a ten troszkę lepszy już jeste.. poza tym widać że jest dobry jeżeli nie spaliłem jeszcze ;-) a co do drzwi dzięki za info.. bo nie wiedziałem co zrobić z tym plusem ale takto go zaizoluje i schowam i będzie wsjo grało :-) dzięki za info jeszcze raz :-)

Pozdrawiam :-)
    galeo
    Poziom 2  
    dr_dave napisał:
    Włąsnie zamówiełm Magicara i mam nadzieję że się nie będzie sypał. ale trzeba przyznać że więcej go nie wezme ze względu na stały kod.

To ciekawe. W takim wypadku sam producent oszukuje klientów, bo na jego stronie Magicar 440 jednak posiada zmienny kod. Ciekawe, czy w rozumieniu ustawy strona ta jest ofertą handlową. Jeśli tak i naprawdę nie ma on zmiennego kodu, to można wnieść sprawę.

PS. Dziś dostałem Magicara 440. Jutro montuje mi go profesjonalista. Zobaczymy jak będzie się sprawował.
    mountez
    Poziom 11  
    wienio2 napisał:
    qryszard napisał:
    Kolego wienio2 podaj nazwe scalaka z pilota.

SMC 995326 - 44DBS

Mowi to Cos wam ?

Pozdrawiam

i jak w końcu wygląda rozwiązanie?
    bo wszyscy sprzedawcy jednogłośnie twierdza, ze kod jest zmienny;)
    wasek1978
    Poziom 10  
    Witan
    Ja mam dwa pytania dotyczące tego alarmu.
    Dostałem go w prezencie i chcę założyć do mojego auta.
    1. Które przewody podłączyć do centralki zamka sterowanego dwoma -, czy jest to możliwe
    2. Jak podłączyć otwieranie klapy siłownikiem, przez przekażnik czy nie, jeśli tak to może ktoś wyjaśni jak pastuch krowie jak to zrobić, napisze jaki przekaźnik i jak podłączyć.
    Dziękuje z góry za pomoc.
    P.S. Alarm to Magicar 440 a auto to nissan almer N15.
    Marcin
    swirk
    Poziom 17  
    ja zamontowalem magicara 440 w trzech autach Vw Passat, Audi 80 i Renault Kangoo...wszedzie chodzi ponad 1 rok . idealnie sie spisujei nadal go bedemontowal... i do c.zamka nie traba stosowac dodatkowych przekaxnikow :)
    zipior
    Poziom 2  
    jesli z tym kodem zmiennym to pic na wode to szkode ze tak robia ludzi w wała sam właśnie zakupiłem ten alarm i myslalem ze ma zmienny
    mountez
    Poziom 11  
    zipior napisał:
    jesli z tym kodem zmiennym to pic na wode to szkode ze tak robia ludzi w wała sam właśnie zakupiłem ten alarm i myslalem ze ma zmienny

mnie takze to nie dawalo spokoju, sprawdzalem u "znajomego" elektronika i wg. niego kod jest zmienny. moze wyszly rozne wersje magicarów?
    msepl
    Poziom 25  
    Aby nie było wątpliwości - od razu przyznaję się - sprzedaję MagiCara 440.

Od około 2 miesięcy sprzedawana jest nowa wersja magicara z nową wersją pilotów ( bardziej jajowate ). Przed dwoma miesiącami też były dostępne te piloty ale programowanie centralki było diametralnie inne - zmiana programó w następowała za pomocą wyłącznika serwisowego i stacyjki.
    W nowych wersjach magicara programowanie odbywa się znacznie ciekawiej, tzn. wejście w tryb programowania włącznikiem serwisowym a wybór funkcji i ustawień już z pilota.
    Nowe oprogramowanie jest bardziej funkcjonalne i łatwiejsze w obsłudze.
    Teraz to co najważniejsze - jest to oprogramowanie z autoalarmu SafeCar, który niczym się nie różni od MagiCara 440.
    SOORY mała pomyłka - różni się tym że Safe Car ma certyfikat Politechniki Świętokrzyskiej czyli upoważnia do zniżki w ubezpieczeniach, a przez to jest sprzedawany troszkę drożej. Certyfikacja kosztuje.

Pozdrawiam MagiCar-owców :arrow::arrow::arrow::D
    qryszard
    Poziom 21  
    A co jest na tej stronie bo już drugi dzień próbuję otworzyć tą stronę i nie mogę ?