Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autoalarm Magicar - przestrzegam

23 Sie 2004 00:54 89954 195
  • Poziom 11  
    Witam!
    w/w alarm zakupilem i po miesiacu padl. Nie reagowal najpierw na jednego potem na drugiego pilota. Podejrzewam ze wbrew zapewnieniom producenta nie ma zmiennego kodu. Zastanawiam sie jak go naprawic bo juz nawet LED nie miga...zero tak jakby napiecia nie mial.

Alarm ma duzo funkcji ale PRZESTRZEGAM prze produktami tej firmy na stronie www.magicar.com wyraznie pisza ze produkty z oznaczeniem FAI sa podrobkami made in taiwan.

pozdrawiam
    Marcin
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 14  
    Dobrze wiedziec - chce kupic jakis alarm i ten tez mnie kusil...
  • Poziom 11  
    No ładnie, własnie zamontowałem :). Na razie działa OK - zajrzałem na stronkę Magicara, faktycznie piszeż że z oznaczeniem FAI sa produkowane nie w Korei a w Tailandii :););)
    Zobaczymy co będzie jesienia :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    zaraz zaraz.
    skoro ktos ma jakies negatywne zdanie to niekoniecznie musi byc z konkurencji! kazdy ma prawo do wolnej wypowiedzi wiec nie po co odrazu posadzac czlowieka o jakies "pakty z szatanem". Mial doswiadczenie i je opisal - ok mi takie cos pasuje. Sam umiem podejmowac decyzje ale i glos na nie umiem wziac pod uwage. Any way cenie takich co potrafia wypowiedziec sie i powiedziec co moze mnie spotkac (aczkoliwek niekoniecznie)
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 22  
    No właśnie, ten MAGICAR jest troszkę tani i ma dużo funkcji, podejrzanie tani... Podobnie jak FRODO którego miałem nieprzyjemność montować, też tani i fajne funkcje, gorzej z działaniem w rzeczywistości... Po raz kolejny przekonałem się, że nie stać mnie na tanie rzeczy (nie jestem z konkurencji, żeby nie było :P )
  • Poziom 11  
    Ja zamontowałem Magicar 440 - jak na razie jest ok, zadnych problemów. Co do zmiennego kodu nie odpowiem, bo nie mam pojęcia jak to sprawdzić.
    Kupiłem ten alarm na allegro, przesyłka perzyszła na następny dzień po wpłacie pieniędzy. Moim zdaniem warto spróbować, przy samodzielnym montażu kwota nie jest taka straszna.
  • Poziom 25  
    Alarm MagiCar jest tani bo nie posiada certyfikatu.
    Sam proces certyfikacji w firmie PIMOT (Warszawa) to duuuży wydatek i nie każdego dystrybutora (a tego napewno) nie stać na to.
    :cry: :cry:
  • Poziom 18  
    to czemu jak sie mu popsul to go nie naprawial w ramach gwarancji mysle ze to konkurencja
  • Poziom 12  
    właśnie czemu nie oddał go do naprawy? Przecierz na ten alarm jest 12 miesięcy gwarancji? To napewno konkurencja, steczow chyba ma racje!
    Wiem bo właśnie go kupiłem, lecz jeszcze nie zainstalowałem z barku czasu:(

Po przeczytaniu tego co napisał: "gmmarcin" też postanowiłem popytać osoby które go kupiły i co o nim sądzą, otrzymałem wszystkie pozytwne odpowiedźi, więc jak?

pozdrawiam
  • Poziom 13  
    no cóz ten magic t o totalna padaka ,frodo jest lepszy
    zobaczymy jak długo

klienci przywozą rózny szmelc do montażu zakupiony na giełdach czy gdzies tam

no ale cena czyni cuda
  • Poziom 11  
    To moze ja sie wypowiem. Chyba przestane pisac na to forum bo to mi sie wydaje bez sensu.
    Zakupilem alarm na allegro dla siebie po miesiacu padl, chcialem o tym powiedziec. Wysyalem do reklamacji, do tej pory nie wrocil w miedzy czasie musialem zainstalowac inny.

Nie zajmuje sie sprzedaza alarmow tylko naglossnieniem pojazdow a alarmy montuje kumplom ktorzy nie wiedzia jak to zrobic.

http://www.audiomaniak.prv.pl

Zastanawiam się czemu ludzie sa tacy podejrzliwi i niedowierzajacy...
    Jakbym byl z konkurencji to bym napisal ze zainstalowal sobie alarm jakis i jest super ma takie funkcje dziala bez zarzutu a kosztowal grosze.

dziwne,

pozdrawiam

Posty scalone. H(k)
  • Poziom 25  
    Frodo , magicar - lepszy gorszy, zamontujcie Avitala za 1300zł i prgramujcie piloty co miesiąc to wtedy będziecie niezadowoleni.
    Wszystkie są dobre, ale najważniejszy jest montaż. Czasami poprawiam alarmy w klasie PRF (profesional), zamontowane tak że jak się schylam to alarm mi na "pysk" spada.

pozdro.
  • Poziom 11  
    Tak sie sklada ze moj ojciec ma AVITALA hurricane 2 (tez z 3przyciskowym luminescencyjnym pilotem) i jakos od kilku lat nie ma zadnych problemow z nim, nawet bateria nie siadla. Alarm byl montowany w stanach oryginalnie w nowym aucie.

Ja w poprzednim aucie mialem silicona, teraz mnie naszlo zeby kupic magicara ale jak juz pisalem wczesniej zamienilem na silicona i wszystko chodzi tak jak powinno. W poprzednim samochodzie silicon chodzil bez awarii 5lat, zostal sprzedany i pewnie nadal chodzi.

Takze nie oszukujmy sie, drogie alarmy nie sa drogie dlatego ze maja kosmiczne funkcje, taki frodo ma wiecej funkcji od AVITALA mojego ojca ale AVITAL chodzi od 1997 roku bez awarii a FRODO dziala miesiac roznica w cenie miedzy tymi alarmami to ok 1000zl

pozdrawiam
  • Poziom 18  
    nie wazne jaki alarm jakie ma funkcje ale chodzi oto zeby nie ukradli samochodu a jezeli sie juz tak stanie to niech wyplaca odszkodowanie.A jak alarm nie ma cetyfikatu to zaczynaja sie schody ja bym radzil zakladac w fiarmach majace takie uprawnienia....
  • Poziom 14  
    No na stronie MAGICAR'a pisze że to są podróby :D , wiec trzymam się od tego z daleka. A po drugie co z tego że jest 12 miesięcy gwarancji - chodzi o to żebym nie musiał z niej korzystać ...... :cunning:
  • Poziom 22  
    Steczow, ty udajesz czy naprawdę nie rozumiesz o co chodziło Pitereksowi?? Chyba logiczne jest, że lepiej kupić urządzenie markowe które ma opinię bezawaryjnego i cieszyć się jego poprawnym działaniem przez wiele lat niż jakiś tajwański wynalazek i co chwilę oddawać go do serwisu bez nadziei na to, że zostanie wreszcie naprawione. Co z tego, że ma gwarancję 12 miesięcy skoro przez większość czasu będzie leżało w serwisie? Odrobina logicznego myślenia jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
  • Poziom 22  
    Steczow, czy ty odrobinę orientujesz się w cenach alarmów?? Kto mówi o alarmach za 1300 złotych?? Centralka MAGICAR kosztuje jakieś 100 - 140 zeta w zależności od wersji (mówię tu o tanich podróbkach FAI), centralki SKORPION, LAMPART, PYTHON, FIGHTER, LEGENDFORD (tematu firmy AMT celowo nie poruszam bo nie miałem z nią do czynienia) to wydatek poniżej 200zeta a osobiście nie miałem z nimi kłopotów, wiele znajomych osób bardzo je sobie chwali i są oczywiście atestowane (nie chcę tu robić żadnej reklamy bo nie mam w tym nijakiego celu, podaję jedynie namacalne przykłady).
    Nawet jeśli ktoś chce mieć zabawke to za niewielkie pieniądze może mieć zabawkę która się nie psuje i którą może się bawić, bawić, bawić...
    Nie poruszam tematu skuteczności alarmów bo o tym można by pisać i pisać i wcale nie jest tak że nic nie dają, trzeba je tylko w umiejętny i przemyślany sposób wyposażyć i zamontować. Wiadomo, że złodzieje są w stanie rozpracować wiele zabezpieczeń ale gdyby podchodzić do tego w ten sposób że żadne zabezpieczenie nie pomoże to po co w ogóle zamykać drzwi w samochodzie skoro i tak odjedzie?
    Przykro, że w dalszym ciągu nie zrozumiałeś co miałem na myśli w poprzednim poście, mimo, że go nawet zacytowałeś. Ale cóż.., skoro ktoś kupuje alarm na takiej podstawie, że "jest niedrogi i ma fajne piloty" (cytat z jednego z twoich poprzednich postów) to o czym w ogóle mówimy...
    pozdro
  • Poziom 2  
    Przeczytałem wszystko o tym alarmie na forum i mam wątpliwości czy instalować go u siebie (honda civic).Ale mam jeszcze inny problem,jak zainstalować ? Czy ktoś mógłby mi poradzić ?Ta którą dostałem w pudełku z alarmem jest straszna!!! czlok62(malpa)wp.pl :roll: [/url]
  • Poziom 2  
    To nie jest instrukcja tylko mały schemacik i lakoniczny opis jak "zakodować"(ustawić) ten cudowny koreański produkt. :idea: