Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt RCM 168 nieznana część

780810 17 Maj 2010 16:48 1107 2
  • #1 17 Maj 2010 16:48
    780810
    Poziom 17  

Witam. Dostałem niedawno wyżej wymieniony radioodtwarzacz, ponieważ ma on wejście AUX postanowiłem że wykorzystam go w aucie do podłączenia mp3. Radio było uszkodzone, na wyświetlaczu pojawiał się error i na przemian się wł/wył. Po rozebraniu stwierdziłem że ktoś próbował je już naprawiać bo przy jednej kości były wyraźne gluty (chyba lutowane było to za pomocą rozgrzanej siekiery :D). Wylutowałem ten układ i oczyściłem po nim ścieżki niestety kilka było pozrywanych i nie mam pojęcia gdzie one szły. Miałem już posłać w śmieci sprzęt ale z ciekawości podłączyłem bez tego układu i o dziwo radyjko ożyło tyle że działa tylko aux i magnetofon, tuner zresztą też ale nie ma możliwości wystrojenia, pozostałe klawisze na panelu bez problemu działają. I tu moje pytanie, co to za układ bo nic nie mogę w sieci znaleźć; opiszę:kwadratowy smd, 44 nóżki, po 11 z każdej strony, symbole na nim to: WA, 97A493W, R50640FNA, 8925901504. Pytam bo ten jest chyba uszkodzony nie dość że elektrycznie to jeszcze mechanicznie a nóż uda mi się zrekonstruować ścieżki i piękne radyjko zagra w moim maluszku. Zaznaczam że nie działa tylko tuning ,cały czas na wyświetlaczu 87,50, także nie działa scan, tylko napis scan na wyświetlaczu i nic się nie dzieje, a wszystkie klawisze działają w trybach aux, magn.

0 2
  • Pomocny post
    #2 17 Maj 2010 23:18
    DKAG
    Poziom 21  

Poszukaj w dziale " schematy sprzętu BLAUPUNKT" i będziesz miał całą wiedzę na jego temat.Pozdrawiam.

0
  • #3 18 Maj 2010 14:15
    780810
    Poziom 17  

Dzięki, na schemacie nazwa jest inna ale podejrzewam że to to samo bo płytka identyczna, dlatego nie mogłem tego wygooglować. Trochę techniki i się człowiek gubi :D

0