Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki internet mobilny wybrać w Pabianicach?

Tomalizm 17 May 2010 17:23 6199 14
    Tomalizm
    Level 9  
    Mam takie pytanie. Mieszkam na wsi pod Pabianicami niestety nie ma tu zasięgu 3g a mam iPlusa i nie jestem zadowolony 1~5 KB/s tu chyba nie ma z czego się cieszyć, ale nie oto chodzi chodzi mi oto że nie wiem jaki internet wziąć poniewaz próbowałem u Telekomunikacji polskiej ,ale oni mnie maja głęboko ...
    ( kilka razy bylem u nich i pytałem się czy można u mnie założyć internet od TPSA -y mówili że przyślą kogoś aby zobaczył czy serwery nie są za daleko. No i do dzisiaj nikogo nie było, a byłem u nich już chyba z 5 miesięcy temu )
    o Wi-Fi nie ma mowy a o internecie mobilnym też nic jak już wspominałem jest u mnie tylko 2g.

Czekam na wasze pomysły. Z góry dzięki :)
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    piotrekpajak
    Level 15  
    Jeśli nie ma u Ciebie neta, to dogadaj się z jakimś providerem, niech postawi Ci na strychu aparaturę dla całej wsi, Ty będziesz miał nate za free, a sąsiedzi będą zadowoleni.
    tomek22811
    Level 9  
    piotrekpajak ma rację... ale jeśli chcesz sprawdz ofertę Orange Free dom pro, jest to internet nadawany przez wi-fi ale odległośc między Odbiornikiem a odbiorcą może wynieść z tego co dobrze pamiętam nawet 25 km i prędkość nie jest taka zła bo jest 1 Mb/s ale druga mniej przyjemna sprawa to limit 3gb ... Ja na twoim miejscu przeszedł bym się do najbliższego salonu Orange i zapytał się o tą oferte
    Tomalizm
    Level 9  
    dzięki za propozycje spróbuje :D
    pizmak5
    Level 14  
    Masz aktywna linie telefoniczna w domu? Tzn czy masz telefon stacjonarny?

Odnosnie TP to po prostu zapomnieli o Tobie. Zadzwon do nich na infolinie i zapytaj jakiego neta mozesz miec, jesli masz gniazdko telefoniczne w scianie to neta od tp i innych na pewno mozesz miec.Pozostaje tylko kwestia dostepnej predkosci.
    piotrekpajak
    Level 15  
    Nie wiem jak inni, ale ja z TP byłem od początku, numer dostępowy, potem pakiety internetowe, neostrada, livebox i największemu wrogowi nie poleciłbym umowy z tą firmą, od dwóch lat mam prywatnego providera, więc nie wiem czy coś się zmieniło na lepsze, ale TP to ostatni dostawca, którego bym rozważał.
    Sprawdź tutaj http://gdzienet.pl/ kto udostępnia internet w Twojej okolicy i dogadaj się z nim odnośnie montażu sprzętu nad/odb u Ciebie i bonusów z tego wynikających.
    Tomalizm
    Level 9  
    do pizmak5
    nie niestety nie mam
    Easy-Wifi
    Level 16  
    Warunkiem podłaczenia internetu przez tp jest posiadanie telefonu stacjonarnego. Możesz jeszcze zapytac w netii jak wygląda sprawa. Jeżeli chodzi o orange free dom to także warunkiem jest telefon stacjonarny.
    pizmak5
    Level 14  
    Nie masz aktywnej linii telefonicznej czyli wszyscy dostawcy netu po linii telefonicznej Ci odpadaja, chyba ze masz gniazdko telefoniczne w scianie. Jezeli masz to zamow sobie najtanszy mozliwy abonament telefoniczny w TP a internecik np w Netii.
    Jezeli nie masz gniazdka tel w scianie to pozostaje Ci internet od jakiegos lokalnego dostawcy bezprzewodowego.
    W sumie dziwne by bylo gdybys nie mial gniazdka tel w scianie :)
    Tomalizm
    Level 9  
    dlaczego dziwne jak mieszkam na wsi w domku jednorodzinnym ? to jest dziwne ?
    Dlatego pisze właśnie tutaj by się podpytać jaki internet wybrać
    a i ludzie od TP mówili że jak nie mam telefonu stacjonarnego to nie problem tylko większy problem może być odległość od serwerów
    ( a i linia od TP na słupach jest )
    zwyklyczlowiek
    Level 23  
    Quote:
    ale jeśli chcesz sprawdz ofertę Orange Freedom Pro, jest to internet nadawany przez wi-fi ale odległośc między Odbiornikiem a odbiorcą może wynieść z tego co dobrze pamiętam nawet 25 km i prędkość nie jest taka zła bo jest 1 Mb/s ale druga mniej przyjemna sprawa to limit 3gb ... Ja na twoim miejscu przeszedł bym się do najbliższego salonu Orange i zapytał się o tą oferte

Weź sobie to Orange Freedom Pro na próbę na 30 dni. Załatwisz w salonie Orange lub w każdym Telepunkcie TP.
    Tomalizm
    Level 9  
    zwyklyczlowiek -u dzięki wezmę na probe zobaczymy czy pośmiga

P.S Jak sprawdzałem na gdzienet.pl to nic nie znalazło
    wojtekmister
    Level 10  
    OFERTA ORENG jest dobra ona korzysta z częstotliwości 450MHZ czyli starej sieci komórkowej centertel -o dużym zasięgu kilkudziesięciu km,.
    Nawet mnie zadawala (raczej żone , bo ona na NK wchodzi
    Co do TP . nawet jeśli masz telefon stacjonarny , to nie znaczy że możesz neostrade
    podłączyć , ani netii czy dialog itp , bo linie napowietrzne nie mają połączenia cyfrowego , a to prosto jest sprawdzić , jeśli masz identyfikacje cyfrową CLIR czy jak to się nazywa to znaczy że jest jakaś możliwość neta , ale jak masz analogowe , to zostaje zwykły modem wdzwaniany , robi dryn dryn i jakieś połączenie z światem jest.
    Co do radiówki , to zależy od rejonu , jeśli widać prostokątne białe anteny o wymiarach od 5cm na 5cm , lub duże 20 na 20 cm (taki kwadratowy biały talerz), lub jeszcze podłużne co wyglądają jak rura PVC w kiblu , albo siatkowe- paraboliczne tzw. gridy(wyglądają jak mała wersja anten wojskowych do wykrywania samolotów to znaczy że ten dom posiada net , szczególnie te ostatnie są dalekiego zasięgu .
    Teraz inne chocki klocki wady i zalety:
    Oreng free dom proo zaleta - duży zasięg
    - dobra prędkość 1Mb/s czasem większa
    wada- duże ograniczenie 3Giga to na te czasy mało.
    Modem wdzwaniany - same wady ważne że działa , warto wybrać różne numery wdzwaniane np . dzwonimy do netii i oni ci dają taki numer przez który sie łączysz.
    pozostałe bezprzewodowe 3G - i UMTS - narazie horror raczkowania więcej wad niż to warte , czasem mam super zasięg , a net chodzi tak jak by był na wózku inwalidzkim z blokadą koła (zależy też od abonamentu / ale jak kogoś stać to już jego sprawa)
    GPRS - dobry na komórkę , ale nie więcej , zasięg cały kraj.
    Neostrady , netki i inne dialogi - zależy jak leży , czyli nie wiadomo jaki masz zasięg. Ocena pozytywna za jakość w dobrym zasięgu , wada - straszna umowa , tak jak kolega z góry , nawet teściowej bym nie polecił
    Radiowe : istnieją dwa rodzaje 1 - Dobre , a nawet zajebiste
    2 - Firma krzak , działa jakoś s....
    1-Są firmy o dobrej reputacji , mają dobrą prędkość , lub chociaż dobrą obsługę i fajne warunki , zawsze można się dogadać w jakiś sposób , może to nie światłowód ale ważna że działa (czasami lepiej działa niż TP i inne takie)
    i na pewno mimo wad będziesz zadowolony (nie ma ideałów nie oszukujmy się , za bardzo dobre połączenie bezawaryjne trzeba płacić , a takie rozwiązania są dla firm , nam wystarczy zwykła radiówka
    2- Firma krzak , to nie wiadomo co po niej się spodziewać i niestety one psują reputacje o jakości radiówki , bo najczęściej takie spotkamy na zad.... Szkoda o nich pisać.
    WI-MAX technologia dobra , ale droga nie na każdą kieszeń.
    Satelita , wszędzie tam gdzie widać kawałek nieba, technologia najdroższa w abonamencie ,ale wszechobecna.
    Jestem pracownikiem Teleinformatycznym i wiem co nieco na ten temat.
    Zasięg jest wszędzie , trzeba mieć tylko kasę.
    Ps. przepraszam za błędy , ja nie jestem polonistką :P , ale wiedzę o necie mam.
    Tomalizm
    Level 9  
    dzięki ci za tak wyczerpująca wypowiedz , nawet dużo wiadomości w nim zawartych popytam trochę i zobaczę czy zdziałam coś .
    a tak nawiasem mówiąc blisko mnie otwiera się jakaś dziwaczna firma "netstar tv internet i telewizja" czy jakoś tam jak już zaczną dzialać to się tez ich spytam .
    Jak narazie dziękuje wszystkim za pomoc i temat można by już zamknąć