Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czwarte piętro i słabe ciśnienie wody

17 Maj 2010 18:03 16133 13
  • Poziom 9  
    Proszę o poradę !!!
    Mieszkam w bloku na czwartym piętrze , i mam w kranie w kuchni słabe ciśnienie wody ,nawet jak chcę napełnić do czajnika muszę chwilkę czekać kiedyś tak nie było . Zmywarka źle zmywa szklanki mam takie jak bym mleko wcześniej w niej piła są nie wypłukane ..Co mam zrobić gdzie iść zadzwonić i czy w ogóle można zrobić coś z tym w ciśnieniem w bloku .. Z Góry wszystkim ślicznie dziękuję :|
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 36  
    Proszę to zgłosić w spółdzielni mieszkaniowej.
  • Poziom 28  
    Jeśli są po drodze (na zasilaniu zmywarki np)sitka,- wyczyścić.W kranie też masz sitko/perlator też do wykręcenia i wyczyszczenia.
    Z opisu wynikałoby, że w łazience jest dobre ciśnienie.Czy tak?
  • Poziom 9  
    w łazience też nie jest za duże , ale ok , takie mam słabsze odkąd wspólnota założyła ogrzewanie gazowe nie znam się na tym czy by to coś miało wspólnego ??? PS pół biedy w zlewie najgorzej że w zmywarce nie mam naczyń wypłukanych dokładnie :cry:
  • Poziom 25  
    Witam,

ogrzewanie gazowe nie ma prawa mieć na to bezpośredniego wpływu.
    Czy tylko w twoim mieszkaniu są problemy z ciśnieniem?
    Sprawdź sitka filtrujące i perlatory, jeśli odcinali dopływ wody z powodu jakiś robót, to po przywrócenia dopływu wody kamień osadzony na ściankach wewnętrznych rur lubi się odrywać i porwany przez wodę zapychać wszelkie sitka - typowy objaw.

Pozdrawiam,
    GSM
  • Poziom 35  
    U mnie tak było że kamień z parteru zapchał rury na 3 piętrze. Musiałem rozkręcać rury i młotkiem obstukiwać aby pozbyć się kamienia, praktycznie nie było prześwitu.
    Pomogło wymienienie wszystkich rurek w domu na plastikowe.
  • Poziom 9  
    w bloku są wszystkie rury plastikowe , ten blok ma 12 lat , ale wszystko jest możliwe . dziękuję za odpowiedź :D
  • Poziom 26  
    Też mieszkam na 4 piętrze.Ciśnienie nie za bogate,ale jednak piecyk Ariston zapala się.Każdy właściciel mieszkania ma własny licznik poboru wody.Przy tym liczniku jest sitko i niestety jest ono często zapychane różnymi brudami będącymi w rurach.Dlatego sprawdź sitko czy nie jest zapchane i wyczyść je lub wymień na nowe.Nie radzę zupełnie usuwać sitka,bo awarii ulegnie licznik.
  • Poziom 9  
    mąż twierdzi że nie ma żadnych tam sitek , mamy liczniki na ciepłą i zimną wodę , ale twierdzi mąż że są wszystkie zaplombowane i nie ma tam sitek . Proszę mi napisać gdzie są te sitka , bo ja z nim się nie dogadam Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    cały rok , teraz tak myślę że to się zmieniło jak zamontowaliśmy zmywarkę i nowy inny kran , czy to ma coś wspólnego , bo ja się nie znam nic a nic , a mąż tak samo tylko udaje że się zna :D
  • Poziom 26  
    grania66 napisał:
    mąż twierdzi że nie ma żadnych tam sitek , mamy liczniki na ciepłą i zimną wodę , ale twierdzi mąż że są wszystkie zaplombowane i nie ma tam sitek . Proszę mi napisać gdzie są te sitka , bo ja z nim się nie dogadam Pozdrawiam
    https://obrazki.elektroda.pl/17_1274280663.jpg
    Aby mieć pewność co do sitka,specjalnie wybrałem się do kolegi hydraulika i on potwierdził moje przypuszczenia.Skoro liczniki są zaplombowane,należy zgłosić przypadek spadku ciśnienia do spółdzielni i wymusić na niej wizytę hydraulika.Mnie próbowano wmówić,że mam za niskie ciśnienie ,bo...wymieniłem sobie krany na bardziej nowoczesne.Po odpowiednim kazaniu,które usłyszeli,odkręcili licznik i przeczyścili sitko.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedź , oczywiście przekaże mężowi , ale z jakim skutkiem , nie wiem bo zapewne powie mi sama sobie zawołaj hydraulika .
  • Poziom 9  
    Moze byc i tak ze sito w wodomierzu (tam gdzie woda do niego wplywa) jest przytkane. Do tego trzeba wezwac administracje zeby nie bylo problemu co do plomby. Z drugiej strony pytanie, czy bateria w kuchni (kran) jest z wezykami ktore wchodza pod zlewozmywak? Czy jest zamontowana bezposrednio na scianie nad zlewozmywakiem? Jesli jest na wezykach, to moze wystapic cos takiego ze, zaworki do ktorych podlaczone sa wezyki poprostu sie zapchaly. To samo w zmywarce.