Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siesta 3 M851TS - brak obrazu, głos ok

17 Maj 2010 20:07 1179 4
  • Poziom 17  
    Witam! Dziś trafiła mi się Siesta 3 bez obrazu ale z głosem. Napięcie główne 150V. Po podkręceniu G2 widoczne powroty i obraz jakby mniejszy niż powinien być tzn. po bokach i od góry i dołu czarna ramka po ok.2-3 cm. Na katodach po 230V. Kondensatory w zasilaniu sprawdzone - ok. Czytałem w innych postach że może robić taki efekt pamięć ale na razie nie mam na podstawienie. A może coś z ramką lub z korekcją ? Nie mam oscyloskopu aby sprawdzić sygnały , mogę liczyć na jakąś pomoc ? Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Witam. Na początek do wymiany C z kolektora Hot do masy, 1nf-2,2nf nr. nie pamiętam.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Witam, sprawdź BF w wzmacniaczach wizji i najlepiej podstaw, bo miałem kiedyś podobny problem, mierzyłem wylutowane i wyglądały ok, ale dopiero w czasie pracy padały.
  • Poziom 16  
    Jeżeli chodzi o wymiary obrazu to pamięć raczej można raczej można wykluczyć, gdyż w tym TV wymiary ustawiane są PR-kami. Co do braku obrazu to można sprawdzić czy regulacje kontrastu i jaskrawości nie są na minimum. Optował bym jednak za dokładnym sprawdzeniem wzmacniaczy RGB (wymiana tranzystorów - również BF 423).
  • Poziom 17  
    Dziękują za błyskawiczną reakcję i wielką pomoc kolegom h.g i przemrtv . Zarówno pierwsza jak i druga rada były trafione w dziesiątkę. Jesteście wielcy. Uszkodzony był 2,2nF/2kV i wszystkie tranzystory we wzmacniaczach wizji. ( zwarcie B-E). Dzięki za pomoc temat zamknięty.