Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ATMEGA8] Podsłuch na AVR

navy4 17 Maj 2010 20:52 1793 7
  • #1 17 Maj 2010 20:52
    navy4
    Poziom 12  

Witam, na necie pełno schematów jeżeli chodzi o podsłuch odbierany przez radio. Układy sa wręcz banalne. Pare cewek, tranzystorki i tyle. Przykład: http://jabel.com.pl/files/instrukcje/J-244.pdf Ja jednak potrzebuje zrobić podsłuch ale żeby w układzie zaimplementowany był procesor (najlepiej AVR, zwykła ATMEGA8 wystarczy). Macie może schemat do czegoś takiego albo pomysł jak to zrobić? Niby można nawet do tego ukłądu na siłę dopiąć procesor i żeby chociaż pokazywał na wyświetlaczu LCD jak np nadaje akurat albo częstotliwość wybraną, ale zależy mi żeby procek robił 'coś więcej' To jest projekt także wszelkie pomysły mile widziane :) Dzięki z góry za pomoc.

0 7
  • #2 17 Maj 2010 21:15
    medicb
    Poziom 28  

I co dalej? Masz procesor, doczepiasz do niego antenę, wyświetlacz i ... już ... działa? Poczytaj co to synteza dla przykładu a potem poczytaj o SPI lub I2C.

0
  • #3 17 Maj 2010 22:44
    atom1477
    Poziom 43  

Na procesorze nie zrobisz tego bo to po prostu nie do tego.
    To tak jak byś chciał maluchem np. szyć.
    Można co najwyżej zrobić tak jak już wyżej kolega napisał czyli dodać na przykład syntezę PLL.

0
  • #4 18 Maj 2010 00:18
    mirekk36
    Poziom 42  

navy4 --> no chyba się kolega za dużo filmów o gadżetach James'a Bond'a naoglądał albo Mak-Gajvera ;). Sorki nie chcę sie nabijać broń boże - ale może jednak zanim rzuci się taki temat to jednak warto choć cokolwiek poczytać na temat choćby samych procesorków, spróbować na nich zrobić cokolwiek choćby pomrugać diodą LED żeby mieć minimum pojęcia co? do czego? jak? i z czym?

a inaczej to rzeczywiście pozostaje doczepić do jednej nogi antenę do drugiej głośnik, do trzeciej wyświetlacz i będzie grać i buczeć.

0
  • #5 18 Maj 2010 01:11
    medicb
    Poziom 28  

Jednym z pierwszych projektów na atmegach który powstawał w wolnych chwilach "po pracy" razem z udziałem mojego dobrego znajomego, był właśnie taki (czy inny) nadajnik z wykorzystaniem atmegi i wyspecjalizowanego układu. Zdobycie dokumentacji, elementów (taiwan i uk) i napisanie programu zajęło nam grubo ponad rok czasu a projekt jeszcze nie jest wykończony ;) czeka na dnie szuflady aż jego czasy znów nadejdą ... Ale ruszył i to było w nim fajne. Kiedyś zamieścimy go w stosownym dziale. Więc jakie masz wymagania co do swojego projektu? Gdzie chcesz go wykorzystać?

0
  • #6 18 Maj 2010 02:07
    navy4
    Poziom 12  

Tzn tak, to jest projekt całkowicie teoretyczny. Troszeczkę się rozejrzałem i uznałem że najlepszą opcją będzie zrobienie 2 modułów - zwykłego nadajnika FM i odbiornika np na układzie TSA6057 z AVRkiem. Do niego będzie podpięty wyświetlacz który będzie np wyświetlał obecną częstotliwość i podczas strojenia.

0
  • #7 18 Maj 2010 12:03
    PO.
    Poziom 20  

mirekk36 napisał:
    navy4 --> no chyba się kolega za dużo filmów o gadżetach James'a Bond'a naoglądał albo Mak-Gajvera ;). Sorki nie chcę sie nabijać broń boże - ale może jednak zanim rzuci się taki temat to jednak warto choć cokolwiek poczytać na temat choćby samych procesorków, spróbować na nich zrobić cokolwiek choćby pomrugać diodą LED żeby mieć minimum pojęcia co? do czego? jak? i z czym?

a inaczej to rzeczywiście pozostaje doczepić do jednej nogi antenę do drugiej głośnik, do trzeciej wyświetlacz i będzie grać i buczeć.

MacGyver nie miał gadżetów, tylko taśmę i scyzoryk. Proszę nie obrażać bohatera!

:P

PS: Żeby nie było że niemerytorycznie: po co Ci w podsłuchu, który z definicji jest ukryty, świecący wyświetlacz, mrugające diodki, choinka?

0
  • #8 18 Maj 2010 12:04
    atom1477
    Poziom 43  

Ale co by to nie było nigdy nie będzie to "podsłuch na AVR" tylko "podsłuch sterowany z AVR".
    A miało być "na". Tak więc sory, ale tego się zrobić nie da. No chyba że na procesorach z interfejsem RF ale to już nie jest ATMega8.

0