Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel (adapter) scart do VGA

a-t-b 17 Maj 2010 21:42 16956 12
  • #1 17 Maj 2010 21:42
    a-t-b
    Poziom 10  

Wita
    Mam pytanko. Czy jest może taki kabel żeby np z magnetowidu poprzez złącze scart(euro) puścić sygnał na monitor komputera VGA??

Mam w domu stary magnetowid Sony z wbudowanym tunerem TV i jestem ciekaw czy mogę go wykorzystać do oglądania TV na starym monitorze VGA LCD.

Na allegro znalazłem niby taki kabel ale nie jestem pewny, gdyż w opisie tak naprawdę nic nie ma.

Dzięki za info

...
    dokładnie chodzi mi o ten oto kabelek:
    http://www.vivanco.de/cgi-bin/vivanco/en_US/productDetail.html?productId=5448&catId=0

0 12
  • Mitronik
  • #3 17 Maj 2010 22:48
    a-t-b
    Poziom 10  

W tym linku co dałeś właśnie jest na odwrót niż ja chce zrobić. Do oglądania filmów z laptopa to mam normalny tv z d-sub.
    Ja chcę podłączyć na odwrót. DVD z monitorem z wejściem d-sub a nie kompa z tv.

0
  • Mitronik
  • #5 17 Maj 2010 23:23
    a-t-b
    Poziom 10  

link na pewno by mi pomógł, ale jestem strasznym laikiem jak chodzi o "kabelki" :-)
    Coś mi się zdaje że an kabel co dałem w linku by zadziałał, ale 100% pewności nie mam.

0
  • #6 17 Maj 2010 23:29
    narkoholik
    Poziom 30  

Będzie działać wyłącznie w przypadku spełnienia poniższego warunku opisanego w specyfikacji tego kabla:
    "- The playback equipment must produce an RGB signal at the Scart output and the display equipment"
    (odtwarzacz musi generować sygnał RGB....)
    Obecnie "byle" dvd ma pełną gamę wyjść ale czy stary magnetovid Sony ? Tego bez podania Modelu nie da się wywróżyć ale można samemu sprawdzić w instrukcji lub poszukac opisu na obudowie.
    Kiedyś na magnetovidy bez tunera mówiło się odtwarzacz.
    Opierając się na opisie -stary- i statystyce, zgaduję że nie obsługuje.

pozdrawiam

0
  • #7 18 Maj 2010 08:22
    hojlo1
    Poziom 35  

Na 99 8/9 % nie będzie działać i to z żadnego typowego urządzenia RTV.

Sam monitor musi mieć funkcję "Native RGB", czyli przyjmować jeszcze b.niską rozdzielczość itp.
    Takie monitora w sklepie chyba się nie kupi.
    (niektóre projektory mają taka funkcję)

Trzeba dodatkowo zamontować "po drodze" konwerterek, np. tani "TV Box". ;)

0
  • #8 18 Maj 2010 19:22
    a-t-b
    Poziom 10  

magnetowid to Sony SLV-X55ME a monitor to LG FLATRON L1918S

0
  • Pomocny post
    #9 18 Maj 2010 20:56
    elktro
    Poziom 18  

Za pomocą samego kabelka (jaki by on nie był) to nic nie poradzisz, no chyba że nowy monitor, aktualnie można do nich nawet dyski twarde USB podłączyć, tak że komplet wejść posiadają,
    Jedyny sposób to wykonanie konwertera (schemat poniżej), o ile Cię to nie przestraszy na starcie to dam Ci namiary na ten konwerter(sam jakiś czas temu zagłębiałem się w tym temacie, ale chyba gra nie warta tej świeczki) tym bardziej że istnieją monitory j.w.
    opcja druga kupić gotowy konwerter obrazu

Kabel (adapter) scart do VGA

0
  • #10 18 Maj 2010 21:26
    a-t-b
    Poziom 10  

heh, miałeś rację że się przestraszę :-)

Miałem nadzieje że do póki nie dokupię kolejnego tv, będę mógł wykorzystać monitor od kompa i magnetowid z tunerem do oglądania TV.
    A więc dziękuję wszystkim za porady :-)

0
  • #11 07 Kwi 2013 20:33
    FUUL-SERVIS
    Poziom 12  

elktro napisał:
    Jedyny sposób to wykonanie konwertera (schemat poniżej), o ile Cię to nie przestraszy na starcie to dam Ci namiary na ten konwerter...
    opcja druga kupić gotowy konwerter obrazu

Witam.(wiem wiem odgrzewam kotleta)
    Od kilku dni szukam takiego konwertera i nie mogę znaleźć a chciałem monitor crt przystosować jako mały tv w garażu. Podłączanie pod scart w dvd przewodów RGB z kabla od monitora nie zdało egzaminu, Kupno nowego mija się z celem zwłaszcza że monitorów mam kilka i lubię niekonwencjonalne rozwiązania.
    Jeśli to wciąż aktualne to poprosił bym o namiary na konwerter lub może jakiś inny ciekawy pomysł jak zamienić monitor na tv. najprościej by było kupić tuner dvb-t z gniazdem vga ale takiego nie znalazłem. analogowy tuner kiedyś miałem i działał jako tv i miał gniazdo vga dzięki czemu monitor spełniał funkcję tv i to z pilotem. niestety tuner/box się skończył.

dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam elektroników którzy nie idą na łatwiznę(do sklepu)
    Artur

0
  • #13 19 Kwi 2014 11:29
    FUUL-SERVIS
    Poziom 12  

super. Jak zrobisz i będzie działać to ja tez taki chcę. Pytanie. W którą stronę to będzie działać? ze scart robi vga czy z vga robi scart? W moim przypadku chciałem z wtyczki vga monitora zrobić wtyczkę scart by podłączyć monitor do tunera/dvd tak jak sie tv podłącza.

-1