Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAE international opracował nowy standard J2836/1 dla EV

lukasker 18 Maj 2010 10:16 1493 0
 • SAE international opracował nowy standard J2836/1 dla EV Każdemu z nas zdarzyła się sytuacja gdy telefon się rozładował a byliśmy poza domem. Jeśli nikt z naszych przyjaciół lub współpracowników nie posiada dokładnie takiego samego modelu nasze szanse na doładowanie telefonu są minimalne. Teraz wyobraźmy sobie sytuacje, jedziemy po mieście naszym samochodem elektrycznym i widzimy, że bateria jest bliska rozładowania, zaczynamy szukać stacji ładującej ale okazuje się, że żadna z nich nie pasuje do naszego auta. Co wtedy?

  Takiej właśnie sytuacji stara się zapobiec SAE International , stowarzyszenie ponad 128,000 inżynierów i ekspertów lotnictwa i motoryzacji. Opracowali oni nowy standard J2836/1, dotyczący przyłączeń samochodów elektrycznych do sieci ładującej. Nowy standard używa komunikacji dwukierunkowej między samochodem i siecią energetyczną, do transferu energii i innych zastosowań.

  Nowy standard ma także pozwolić na lepsze wybalansowanie sieci energetycznej poprzez ładowanie samochodów podczas tzw. tanich godzin poza szczytowych. Jest to pierwszy z serii 5 standardów SAE adresowanych do samochodów elektrycznych.

  Źródło

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  lukasker
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Specjalizuje się w: programowanie, strony www, sprzęt komputerowy
  lukasker napisał 2900 postów o ocenie 143, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Kielce. Jest z nami od 2010 roku.