Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mogę nagrać Płyty DL Platinum

18 Maj 2010 12:18 2528 7
  • Poziom 24  
    Witam jak w temacie mam problem z nagraniem płyty platinum dl 8.5gb 8x gdyż obydwa napędy jakie mam tj optiarc i lg gsa-h54l widzą tylko 4.32gb pojemności owej płyty. Dodam, że pierwszy recorder jest w laptopie a lg w stacjonarce i w nim nawet zmieniałem firmware i bez rezultatu... jakie są sposoby na mój problem a wolałbym go rozwiązać bo kupiłem hurtem ponad 200 tych płyt i nie na rękę mi teraz kombinowanie jak się ich pozbyć czy wymienić. Z tego co wcześniej czytałem to większość chwali sobie te DL dlatego wybor na nie padł bo Verbatim troche za wysoko się jeszcze ceni
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Jeśli mówimy o tym nośniku:

Nie mogę nagrać Płyty DL Platinum

to niestety nie zyskał on zbyt pochlebnych opinii - charakterystyczne są problemy odczytu zapisanej płyty przy przejściu na drugą warstwę.

Problem pojawia się podczas nagrywania na różnych nagrywarkach i z różnymi parametrami zapisu - poczytaj:
    Problemy z zapisem nośników DL Platinum

Użytkownicy różnych nagrywarek aktualizowali firmware, jednak z reguły nie przyniosło to spodziewanych rezultatów.
  • Poziom 24  
    dzieki, aczkolwiek nie pocieszyłeś mnie... Czyli nic nie mogę zrobić aby można było nagrać u mnie dwie warstwy? Czy może jest jakiś trik? Ostatnio nagrywałem płytę DL titanium i myślałem że jest gorszej jakości od platinuma, ale się udało- Na optiarcu bo lg zepsuł wcześniej jedną
  • Poziom 25  
    Nośniki DL Titanum wbrew pozorom są zupełnie przyzwoite (a i cena jest chyba najniższa w grupie nośników DL). Wracając do DL Platinum - nośnik niezbyt sprawdza się jako DL, natomiast zapewne uda się go nagrać dla pojemności ok. 4GB, co jednak wydaje się być zupełnie nieekonomiczne. Jeśli nośniki nie służą do wypalania 8.5GB obrazów ISO, można pokusić się o ich wykorzystanie - przed tym należałoby sprawdzić, na jakim etapie zapisu [i dla jakiej maksymalnej pojemności zapisywanych danych] pojawia się problem. Według pomiarów przeprowadzonych przez cdrinfo mniej więcej w połowie nośnika pojawiają się problemy. Szczerze mówiąc ważnych danych raczej nie należałoby nagrywać na tych nośnikach...
  • Poziom 24  
    ----------------------------------------------------------------------------
    Unique Disc Identifier : [DVD-R:MCC 03RG20 ]
    Disc & Book Type : [DVD-R] - [DVD-R]
    Manufacturer Name : [Mitsubishi Chemical Corp.]
    Manufacturer ID : [MCC 03RG20 ]
    Blank Disc Capacity : [2,298,496 Sectors = 4.71 GB (4.38 GiB)]
    [ DVD Identifier V5.2.0 - http://DVD.Identifier.CDfreaks.com ]
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Chyba nie trzeba komentować, można tylko spytać czy wyglądają identycznie tak jak wyżej ta 'Platinum DVD+R DL 8x Speed' ?
  • Poziom 24  
    wygląda dokładnie tak samo...