Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z folderem (otwarcie go zawiesza explorera)

18 Maj 2010 13:45 4604 10
 • Poziom 1  
 • Poziom 43  
  Te pliki muzyczne to nie są czasem jakimiś miniaturami oznaczane? - Jeśli tak to wyłącz ich buforowanie, ew. wyrejestruj - o ile lubisz środki drastyczne - bibliotekę shmedia.
 • Poziom 1  
 • Poziom 43  
  regsvr32 /u shmedia.dll (wpisane w uruchom lub cmd).
  Tyle, że nie odpowiedziałeś na zadane pytanie, a tylko "raport" z niepowodzenia złożyłeś. Tedy nawet nie wiadomo czy jest sens byś takie kroki, jak wskazane poprzednio, podejmował.
 • Poziom 30  
  Zależnie od dysku i systemu (zestawu), jeśli folder zawiera ogromną liczbę plików mp3 bez posortowania ich w kolejnych podfolderach (albumy itp) to przy słabej konfiguracji sprzętowej może się zdarzać taki efekt. Czasem przyczyną są też pozaginane i źle stykające się ścieżki w taśmie ATA/IDE.

  Moderowany przez jankolo:

  Zachowuję dla potomnych

 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 30  
  Gusioo - nie znam odpowiedniej terminologi i musiałbym postudiować o Ultra ATA aby to uzasadnić. Natomiast w praktyce ponad połowa przypadków (strzelam że miałem ich ponad 100 dokładnie nie policzę) problemów z dostępem do danych na dyskach z taśmami 40 i 80 żyłowymi - przyczyną była uszkodzona jedna lub więcej żył. W tym tygodniu miałem 2 takie przypadki a nawet komputer z którego piszę posiadł taką wadę. Cieszę się że ten standard został już wyparty przez inne bo nie był stworzony do częstych manipulacji. A mój komputer ostatnio dał mi nawet blue screena tylko dlatego że jakiś sygnał nie doszedł na czas. Komputerek wibruje, kopie się biurko a ścieżki się stykają i odrywają.

  Wspomniałem o taśmie bo przy długim czasie odczytu jest większe prawdopodobieństwo trafić na moment przerwania.

  Ja oczywiście nie upieram się i przepraszam jeśli to komuś zaszkodzi i sie nie obruszam a sam też sie nadal uczę :)

  Ale to tylko sugestia była a nie rozwiązanie.

  Podaje numery na dzisiaj 8,14,17,28,32,41 :) i pozdrawiam

  Życzę dużej wygranej :)

  Moderowany przez jankolo:

  Zachowuję dla potomnych

 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 1  
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Co to za Windows?
  Z partycją na której jest ten folder jest wszystko ok?
  -> chkdsk ...

  na czas eksperymentów:
  okno -> Narzędzia -> Opcje folderów -> Widok -> Uruchom okna folderów w osobnych procesach.
  (Panel sterowania -> ... Opcje folderów...)

  Zwiększenie stabilności systemu Windows przez otwieranie każdego folderu w osobnym segmencie pamięci. To ustawienie należy stosować, gdy w systemie często występują awarie, a użytkownik próbuje zminimalizować problemy lub je rozwiązywać. Należy jednak pamiętać, że może to spowodować pogorszenie wydajności komputera.

  Czy tylko explorer ma problem czy wejście w inny sposób? - można posłużyć się np. Total Commanderem, a przedtem zakończyć proces explorer.exe

  Obejrzyj co tam jest 'podejrzanego' w tym folderze, np. może to być duże spakowane .exe i program A/V sobie skanuje itd.
 • Poziom 1