Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot do napędu bramy NICE - podłączenie przycisku zewnętrzn

Allelujaidoprzodu 18 Maj 2010 15:47 5344 7
  • #1 18 Maj 2010 15:47
    Allelujaidoprzodu
    Poziom 8  

Witam wszystkich.

1) Nie wiem czy czy umieszczam w dobrym dziale jeżeli nie proszę o przeniesienie.
    2) Szukałem ale nie znalazłem więc piszę.

Chciałbym zainstalować pilota na stałe w samochodzie i w związku z tym mam pytanie odnoście dolutowania przycisku zewnętrznego do pilota Nice. Nie wiem do których z czterech zaznaczonych na zdjęciach końcówek (1,2,3,4) powinienem dolutować przewody od przycisku zewnętrznego. Może ktoś sie orientuje i mógłby mi pomóc.

Może ktoś mógłby mi także doradzić jaki przycisk najlepiej kupić.

Rozumiem też że zasilanie mogę sobie wziąć z samochodu bo pilot ma zasilanie też na 12V. Nie wiem tylko jak z natężeniem.

Pilot do napędu bramy NICE - podłączenie przycisku zewnętrzn Pilot do napędu bramy NICE - podłączenie przycisku zewnętrzn Pilot do napędu bramy NICE - podłączenie przycisku zewnętrzn

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Mario

• #2 18 Maj 2010 17:15
    Marteen_G
    Poziom 21  

Zewrzyj piny drucikiem (któreś dwa z tych czterech) to się dowiesz do których lutować. Przycisk impulsowy-jaki to już raczej kwestia gustu. Jest tego tyle że znajdziesz coś dla siebie. A zasilanie z samochodu jest bez sensu. Bateria wytrzyma dość długo, nie trzeba kombinować. A w aucie nigdy nie ma 12V tylko ok 14V.

• #3 21 Maj 2010 10:47
    Allelujaidoprzodu
    Poziom 8  

Ok Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję że niczego nie spalę w ten sposób. :-)

Pozdrawiam
    Mario

• #4 21 Maj 2010 23:54
    dejw_id
    Poziom 10  

przemyśl to jeszcze, jak Ci będą kradli samochód to z bramą problemów też najmniejszych nie będą mieli..

• #5 26 Maj 2010 11:28
    bonanza
    Spec od Falowników

Należy łączyć 1-2 - do nich przychodzą ścieżki. 1 łączy się z 3, 2 łączy się z 4 wewnątrz przycisku (dla wygody podłączania i trwałośc mechanicznej). Myślę, że jak sam pilot będzie schowany, a przycisk bez opisu, to niczego złodziejom nie ułatwi.
    Ja piloty naklejam silikonem u góry szyby (max. zasięg).

• #6 28 Maj 2010 17:26
    Allelujaidoprzodu
    Poziom 8  

No właśnie! Pilot będzie schowany i nie będzie go widać. To i tak lepiej niż jak to w niektórych samochodach bywa (np. BMW E60) pilot jest fabryczny w podsufitce przy lusterku. (Nie seryjnie tylko opcja). Wtedy to dopiero złodziej ma ułatwione zadanie.

A wracając do tematu "Bonanza" mógłbyś troszkę jaśniej: "1 łączy się z 3, 2 łączy się z 4 wewnątrz przycisku". Jak to "wewnątrz przycisku"? I skoro tak jak słusznie napisałeś ścieżki są doprowadzone do 1 i 2 to po co do tego łączyć jeszcze 3 i 4?

Poproszę o wersję "dla wolniej myślących" :D

Dzięki i pozdrawiam

• #7 28 Maj 2010 21:01
    bonanza
    Spec od Falowników

...1 jest połączony z 3, 2 jest połączony z 4 wewnątrz przycisku...
    Teraz dobrze? :D

• #8 16 Cze 2010 18:10
    Allelujaidoprzodu
    Poziom 8  

... OK rozumiem. Wczytalem się w Twojego poprzedniego posta. Są zdublowane po prostu. Tego nie kumałem ale "dla wygody podłączania i trwałości mechanicznej" - to brzmi logicznie. :-)

Pozdrawiam
    Mario

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo