Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Casio Exilim EX-H10 Wyłącza się wyświetlacz.....

18 May 2010 17:26 1790 6
  • Level 2  
    Witam, Gdy aparat jest nieużywany co najmniej jeden dzień, to po włączeniu go wyświetlacz włącza się na kilka-kilkanaście sekund po czym się wyłącza i już nic nie widać. Wszystkie inne funkcje aparatu działają, tylko nie wyświetlacz. Kolejne wyłączenie aparatu i ponowne włączenie nic nie daje, wyświetlacz już się nie włączy. Dopiero po odczekaniu kolejnego dnia i włączeniu aparatu wyświetlacz się włącza, ale znów na kilkanaście sekund.
    Wiecie co może być przyczyną ???, Proszę o poradę.....
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 16  
    nie pomaga przyciśnięcie przycisku disp?
  • Level 2  
    Niestety nie pomaga wciśnięcie tego przycisku. Trzeba wyłączyć aparat na jeden dzień i po tym dniu jak go się włączy to wyświetlacz działa, ale tylko przez kilkanaście sekund i po tych kilkunastu sekundach znów się wyłączy... I trzeba znów czekać kolejny dzień aby na chwilę zadziałał.....
  • Level 31  
    Wyłącza się, tzn - brak treści obrazu i podświetlenia czy tylko podświetlenia?
  • Level 2  
    Wyłącza się treść i podświetlenie. Ekran jest całkowicie czarny.....
  • Level 31  
    Proponowałbym zacząć od sprawdzenia jakie będzie zachowanie aparatu przy podpiętym przewodzie AV. Być może zwarcie jakiegoś z pinów gniazda wymusza wygaszenie ekranu i aparat cały czas daje sygnał na AV.
  • Level 2  
    Podłączyłem przewód AV i gdy go odłączyłem to wyświetlacz się zapalił ale znów na kilkanaście sekund. Podłączałem i odłączałem potem jeszcze wielokrotnie przewód AV i w końcu zadziałał wyświetlacz i działa już kilka minut. Pewnie wina leży w pinach tego gniazda tak jak napisałeś. Przyczynę awarii uznaję na razie za znalezioną.....

JESTEŚ WIELKI..... DZIĘKI..... :D