Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lanos 1.6 B+G problem z zapalaniem

thomas84ck 18 Maj 2010 18:25 1475 11
  • #1 18 Maj 2010 18:25
    thomas84ck
    Poziom 9  

witam

mam taki problem

auto jak stoi więcej jak 2-dni nie palone to nie ma możliwości by zapaliło chyba że z hola... dodam że jest nowy akumulator a sprawa dzieje się od niedawna... wcześniej potrafił stac 2-tygodnie i z pierwszego palił, sądzę że coś po winie elektyrki ale nie jestem elektyrkiem więc ciężko ocenić miał ktoś już kiedyś taki problem? Podczas próby zapłonu ledwo co palą się kontrolki na desce rozdzielczej. Auto z 2000roku full opcja bez klimy i skóry może gdzieś jakieś zwracie czy coś? Kto pomoże????

0 11
  • #2 18 Maj 2010 19:23
    KS2507
    Poziom 23  

Kolego ta twoja full opcja ma dużo elektroniki, gdzieś masz zwarcie i trudno to zdjagnozować bez miernika i tak na odległość.Najlepiej będzie podjechać do elektromechanika .

0
  • #3 18 Maj 2010 19:43
    pioszym6
    Poziom 15  

Witam sprawdz czy czasami nie pali się lampka w bagażniku

0
  • #4 18 Maj 2010 20:03
    eltron
    Poziom 26  

Pierwsza sprawa to musisz wrócić do szkoły nauczyć się pisać, druga sprawa to musisz pojechać do mechanika bo nawet nie potrafisz usterki sprecyzować.

0
  • #5 18 Maj 2010 20:40
    thomas84ck
    Poziom 9  

pisać koledzy umie a na autach się nie znam komputery to moja praca, jak masz człowieku jakiś problem to nie zabieraj głosu a nie mądruj się jak byś był bucem jakimś a w rzeczywistości ... elektryk nic nie powie bo już byłem niby wszystko ok, a jednak nie...

Cóż odpowiedzieć na proste pytanie trudno, widać trzeba je zadać dość specjalnie. A nie mądrować się jak by bóg wie co. Nie każdy jest alfa i omegą Ty kolego sam naucz się pisać a nie pyskować na publicznym forum.

Dodano po 7 [minuty]:

Czy ktoś normalny umie grzecznie odpowiedzieć na proste pytanie związane z elektryką samochodową? Po wizycie u elektryka wszystko niby w normie a w rzeczywistości auto jeśli jest więcej jak 2-dni nie użytkowane to ma problemy z odpaleniem, żadne lampki się nie świecą itp. Problem pojawił się od niedawna, dodam że mam nowy akumulator a auto mimo że ma wszystko na full opcji to tylko lanosik 10-letni także żaden cud techniki motoryzacyjnej więc nie będzie dużym problemem ustalenie co jest nie tak, mimo to po wizycie u specjalisty okazuje się że niby wszystko w porządku a problem nadal się powtarza, umie ktoś pomóc na odległość w tej sprawie nie mądrując się kim on nie jest i jakie fakultety kończył?

0
  • #6 18 Maj 2010 22:36
    eltron
    Poziom 26  

Jesteś idiota. I nikt ci tu nie odpowie. Byłeś u elektryka, tak? A to ciekawe, u mnie na serwisie takie usterki usuwają co bardziej rozgarnięci uczniowie....

0
  • #7 18 Maj 2010 22:40
    thomas84ck
    Poziom 9  

Weź eltron nie pajacuj człowieku bo zachowujesz się jak wsior z zapuszczonego gaju, nie odzywaj się głupio a swój serwis i swoje doradztwo wsadź w 4-litery!!!

Ja cię człowieku nie obrażam ale ok jesteś totalnym debilem którego nikt o nic nie pyta!!!

0
  • #8 18 Maj 2010 23:52
    kwok
    Poziom 39  

1. Jaki pobór prądu z aku na postoju?
    2. Jakie napięcie ładowania?
    3. Nowy aku nie zawsze znaczy dobry - jak masz możliwość to podmień z innego auta ale najpierw sprawdź pobór prądu

0
  • #9 24 Maj 2010 10:57
    thomas84ck
    Poziom 9  

1. Jaki pobór prądu z aku na postoju? minimalny na podtrzymanie mp. zegarka alarmu itp 0,18
    2. Jakie napięcie ładowania? napięcie jest w porządku sprawdzali to dwaj -elektrycy z różnych zakładów i dodatkowo sprzedawca akumulatorów
    3. Nowy aku nie zawsze znaczy dobry - jak masz możliwość to podmień z innego auta ale najpierw sprawdź pobór prądu, akumulator na razie zmieniłem na inny i robię testy czy tak samo auto się zachowuje na nim jak na tamtym drugim,

Dodam że po wizycie w 2-rożnych zakładach profesjonalnych (najlepsze u mnie w mieście) stwierdzają że ładowanie, pobór prądu jest ok, jedynie co można się czepić to albo aku, albo alarm, n arazie sprawdzam to pierwsze a później się zobaczy, więc jak widać auto proste jak drut a jednak super wyszkolona kadra sobie z nim nie potrafi poradzić to co mówiąc o autach za 100tysięcy...

0
  • #10 24 Maj 2010 19:48
    Tuseras_09
    Poziom 12  

Pozwolę sobie zapytać z jakiego miasta jest??
    Jakie jest napięcie podczas pracy na włączonych światłach i bez jeżeli można by sprawdzić

0
  • #11 25 Maj 2010 00:30
    kwok
    Poziom 39  

thomas84ck napisał:
    1. Jaki pobór prądu z aku na postoju? minimalny na podtrzymanie mp. zegarka alarmu itp 0,18

0,18 czego? Ampera? jeśli tak to zdecydowanie za dużo o jakieś 100-130mA

0
  • #12 12 Cze 2010 15:49
    thomas84ck
    Poziom 9  

Witam, dziękuję za uwagę problem został już rozwiązany, winne było radio które miało zwarcie i czasem pobierało prąd a czasem wszystko pokazywało iż jest w normie po kilku godzinach serwis to stwierdził i na razie odpukać wszystko ok.

pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję za uwagę i poświęcony czas.

0