Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iveco 35E10 96 rocznik - brak kierunkowskazów

zizbi33 18 Maj 2010 19:04 9698 8
  • #1 18 Maj 2010 19:04
    zizbi33
    Poziom 9  

Witam ... nie znalazłem nic na forum na temat tego pojazdu, mam problem z kierunkowskazami w Iveco 35E10 96 rocznik, i nie kręci rozrusznik. Mam pytania:
    1. gdzie znajdę przerywacz kierunkowskazów ?
    2. czy może ktoś podesłać mi schemat instalacji ?
    3. czy przewód do rozrusznika idzie bezpośrednio od stacyjki do rozrusznika .

Teraz opiszę co się dzieje:
    a. brak kierunkowskazów - nie świecą, nie działa przerywacz( zresztą nie wiem gdzie jest), bezpiecznik sprawny, rogi sprawne, brak napięcia na przewodach od skrzynki bezpiecznikowej do rogów.
    b. rozrusznik sprawny, pali na ostro, napięcie po przekręceniu kluczyka jest, brak napięcia na rozruszniku.

0 8
  • #2 18 Maj 2010 19:29
    andrzejf14
    Poziom 15  

Witam
    1. Przerywacz znajdziesz w skrzynce bezpiecznikowej(taki największy przekaźnik) nie pamiętam numeru. Ja miałem to samo lecz u mnie okazało się ze był zimny lut. Po przelutowaniu do tej pory działa.
    2. O schemacie zapomnij
    3. Może stacyjka jest zepsuta. Sprawdź czy w chwili przekręcenia kluczyka dochodzi prąd do rozrusznika. Sprawdź masę jeszcze do tego. Wszystko to dokładnie oczyść.
    Pozdrawiam

1
  • #3 18 Maj 2010 19:34
    zizbi33
    Poziom 9  

co do kierunkowskazów to jest tam taki wielki (przekaźnik) w środku jest elektronika i wygląda na to że to przerywacz, ale gdy nacisnę blaszkę przekaźnika to włączają się wycieraczki :D,
    a co do rozrusznika to tak jak pisałem napięcie jest po kluczyku ale nie ma przy rozruszniku. Nie wiem czy przewód od stacyjki idzie bezpośrednio do rozrusznika czy przechodzi przez skrzynkę bezpiecznikową ?

0
  • #4 18 Maj 2010 19:39
    andrzejf14
    Poziom 15  

Z tego co mi się wydaje to idzie bezpośrednio. Jest to zielony, gruby przewód. pod kierownicą jest jego połączenie za pomocą kostki. Sprawdź to. Sprawdziłeś tą masę?? Co do kierunkowskazów to przekaźnik u mnie to 379 4 nóżkowy. Sprawdź czy awaryjne działają.

0
  • #5 19 Maj 2010 22:54
    sławek3
    Poziom 11  

jak nie dasz rady to jutro ci pomogę bo do rana jestem w pracy a schematy mam w domu. naprawa 35/10 w tym roczniku to zabieg kosmetyczny.

0
  • #6 20 Maj 2010 15:39
    zizbi33
    Poziom 9  

dzieki jak jesteś to wyślij schemat kierunkowskazów, bo mam mętlik w głowie :D

0
  • Pomocny post
    #7 20 Maj 2010 23:13
    sławek3
    Poziom 11  

schematy mam w wersji ksiązkowej ale cykne fotke i opisze co i jak

2
  • Pomocny post
    #8 21 Maj 2010 12:14
    sławek3
    Poziom 11  

https://obrazki.elektroda.pl/73_1274435924.jpg patrząc od lewej masz stacyjkę , kontrolkę kierunków, przełącznik pod kierownicą i włącznik świateł awaryjnych. Wyżej jest skrzynka z bezpiecznikami i przekażnikami. przerywacz to E15.

Dodano po 6 [minuty]:

z tyłu skrzynka ma opisane kostki. troszkę wyrażniejsze zdięcie.

Dodano po 2 [minuty]:

iveco 35E10 96 rocznik - brak kierunkowskazów

0
  • #9 23 Maj 2010 12:00
    zizbi33
    Poziom 9  

Sławek :D, jesteś wielki :D Wielkie dzięki... sprawa rozwiązana, jednak schemat czyni cuda :D

1