Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana łożysk w pralce Whirpool AWM 6125/p

gary6 18 May 2010 19:09 6780 3
 • #1
  gary6
  Level 10  
  Witam. Czy ktoś miał może do czynienia z ta pralką konkretnie chciałem wymienić łożyska na bębnie i rozebrałem pralkę jednak nie wiem jak wyciągnąć bęben żeby dostać się do tych łożysk. Mam już rozebrana obudowę od góry i z tyłu ale nie wiem za co zabierać się dalej. Może ktoś wymieniał łożyska w tym modelu?.Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
 • #2
  kamild90210
  Level 17  
  Zbiornik wyciąga się od przodu
 • #3
  mrober
  Level 10  
  Ja wymieniałam łożyska w Whirpoolu FL 244-500 ( też otwierane drzwiczki z przodu). Po zdjęciu obudowy z góry i tyłu odkręciłam uziemienie , zdjełam pasek klinowy. Na tym całym tylnym "dekielku" pralki jest nałożona objemka skręcona u góry pod górna obudową- trzeba to rozkręcić, zdjąć i wtedy tylna klapa- ten dekielek z bębna można wyciągnąć razem z wałem i środkowym bębnem z nierdzewki. Wybić stare łozyska, załozyć 2 nowe i simering i poskładać.
  Chyba te pralki są składane na podobnych zasadach i cos w sprawie pomogłam. Choć kiedyś starsze automaty - miałam Tamata- łożyska ściagałam ściagaczem demontując jedynie tylna osłonę. W tych pralkach główny bęben nie miał objemki łaczącej od tyłu tylko od przodu pralki i żeby np.wymienić środkowy beben trzeba było calutki wycagać górą.
 • #4
  Zibicjusz1
  Level 1  
  Możecie napisać jakie łożyska pasują do tej pralki? Niestety mnie również czeka wymiana! Z góry dziękuję!!!