Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana łożysk w pralce Whirpool AWM 6125/p

gary6 18 Maj 2010 19:09 6024 3
  • #1 18 Maj 2010 19:09
    gary6
    Poziom 9  

Witam. Czy ktoś miał może do czynienia z ta pralką konkretnie chciałem wymienić łożyska na bębnie i rozebrałem pralkę jednak nie wiem jak wyciągnąć bęben żeby dostać się do tych łożysk. Mam już rozebrana obudowę od góry i z tyłu ale nie wiem za co zabierać się dalej. Może ktoś wymieniał łożyska w tym modelu?.Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

0 3
  • #2 19 Maj 2010 09:06
    kamild90210
    Poziom 17  

Zbiornik wyciąga się od przodu

0
  • #3 20 Maj 2010 20:51
    mrober
    Poziom 9  

Ja wymieniałam łożyska w Whirpoolu FL 244-500 ( też otwierane drzwiczki z przodu). Po zdjęciu obudowy z góry i tyłu odkręciłam uziemienie , zdjełam pasek klinowy. Na tym całym tylnym "dekielku" pralki jest nałożona objemka skręcona u góry pod górna obudową- trzeba to rozkręcić, zdjąć i wtedy tylna klapa- ten dekielek z bębna można wyciągnąć razem z wałem i środkowym bębnem z nierdzewki. Wybić stare łozyska, załozyć 2 nowe i simering i poskładać.
    Chyba te pralki są składane na podobnych zasadach i cos w sprawie pomogłam. Choć kiedyś starsze automaty - miałam Tamata- łożyska ściagałam ściagaczem demontując jedynie tylna osłonę. W tych pralkach główny bęben nie miał objemki łaczącej od tyłu tylko od przodu pralki i żeby np.wymienić środkowy beben trzeba było calutki wycagać górą.

1
  • #4 31 Maj 2010 20:37
    Zibicjusz1
    Poziom 1  

Możecie napisać jakie łożyska pasują do tej pralki? Niestety mnie również czeka wymiana! Z góry dziękuję!!!

0