Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Master pompa wody

fosamax 18 Maj 2010 19:38 11521 7
  • Poziom 10  
    Witam posiadam mastera z 2007r 2,5dci 120 mam pytanie przy jakim przebiegu powinno się wymienić pompę wody? Z okolic rozrządu dobiega dziwny hałas tak jak by rolka się zacierała. Rozrząd wymieniłem na nowy i nic nie pomogło. Auto ma przejechane 340tyś km . Żeby wymienić pompę jest trochę zabawy więc proszę o podpowiedzi gdzie szukać przyczyny może to coś innego.
  • Poziom 43  
    Pompę powinno się wymieniać razem z rozrządem
  • Poziom 10  
    Tak jeżeli pompa napędzana jest paskiem klinowym .W masterze pompa pracuje na kołach zębatych rozrządu, smarowana olejem . Aby ją wymienić trzeba rozkręcić pół silnika. Producent nie przewiduje wymiany tzn. tak powiedzieli w Renault no chyba że przecieka.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    fosamax napisał:
    Tak jeżeli pompa napędzana jest paskiem klinowym .W masterze pompa pracuje na kołach zębatych rozrządu, smarowana olejem . Aby ją wymienić trzeba rozkręcić pół silnika. Producent nie przewiduje wymiany tzn. tak powiedzieli w Renault no chyba że przecieka.

Przeczytaj co sam napisałeś. Zaduma wielce wskazana.
  • Poziom 14  
    Ma rację ,pompę wymienia się gdy przelewem cieknie woda. Może woda dostała się do łożyska pompy i się zaciera. Barubar nie masz pojęcia o masterach.

Dodano po 2 [minuty]:

RENO-MAX widzę że i ty nie masz pojęcia o masterkach. Przy wymianie pompy wody naprawdę jest sporo roboty.

Dodano po 4 [minuty]:

Pompa w masterze znajduje się wewnątrz silnika . Trzeba zdemontować rozrząd, koło pasowe, pokrywę kół zębatych do tego trzeba mieć specjalne blokady aby koła się nie rozpadły. Zaznacz położenie wszystkich kółek bo potem pompy wtryskowej nie ustawisz.

Dodano po 5 [minuty]:

Kiedyś miałem podobny problem ale to nie była pompa wody tylko łożysko koła zębatego napędzającego pompę wysokiego ciśnienia.
  • Poziom 26  
    Ło, RENO, nie masz pojęcia! Widzisz? Ja też nie mam, nie godni my by tu pisać. Przepraszam że się odezwałem, co poradzisz autorowi?
    P.S. Żadnych blokad nie trzeba, trzeba mieć odrobinę oleju w głowie. Jak ktoś z niekumatych to i nawet wodę przypali.
  • Poziom 17  
    Dokladnie jakie blokady na kola zebate wiesz gdzie je na kola zalozyc to powiedz!blokady sa dwie na walki i bolec na wal.a do kolo zebeta kasujace luz wystarczy srubka 6 szlifnieta nakretka.na kolach masz znaki tylko trzeba wiedziec co do czego.