Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zegar na MC1206N - wariacje na temat polskich zegarów

Alberto86 05 Lut 2007 19:08 30023 39
    lukasz_4don
    Poziom 10  
    No to poproszę jakiś schemacik, bo układ już działa, tyle że niestety czas wyświetla po dani 1 na TR i pokazuje się godzina na 2 sekundy i wyświetlacz gaśnie :(
  • OptexOptex
    paweliw
    Spec od komputerów
    lukasz_4don :arrow:

Z tego co pamiętam był tam zamontowany dodatkowy tranzystor sterowany z układu 1201 a połączony z wyświetlaczem.
    Niestety, wykonywałem głównie układy na 1206 i dokumentacja do 1201 jest gdzieś głęboko "zakopana". Postaram się jednak do niej dotrzeć i zamieścić na forum.

Dotarłem do Radioelektronika 6/84 gdzie jest opis jak uzyskać ciągły odczyt czasu w zegarze MC 1201.

Zegar na MC1206N - wariacje na temat polskich zegarów

Natomiast w numerze 12/84 jest opis układu budzika do ww układu w oparciu o układy TTL i kilka tranzystorów.
  • OptexOptex
    lukasz_4don
    Poziom 10  
    No to fajnie jak ktoś wie jak rozwiąać mój problem to proszę o pomoc!
    _TERMINATOR_
    Uczeń
    Mam pytanie ktoś powyże pisał o Linku strae Archiea , i mam prośbe czy mógłby ktoś zamieścić tu ten link bo nie mogę znaleść :!:
    nexia
    Poziom 18  
    Mam płytkę z MC1201 nawet przed sobą ale bez wyświetlacza.Z tego co pamiętam to ciągłego nie dało się zrobić,ale z krótkim wygaszeniem tzn.chyba co parę sekund przygasł na krótki moment.Niestety nie mam aplikacji tego MC1201 a na płytce jest jeszcze UCY7474 i wydaje mi się że on był od ciągłego wyświetlania ale głowy nie dam.W Radioelektroniku był schemat z tym usprawnieniem.Jurek.
    brodwars
    Poziom 11  
    witam wszystkich jestem w posiadaniu takiego timera odkupiłem go za 20!!!!zł od starszego pana z bazarku człowiek nie wiedział co to jest?najlepsze w tym to, że zegar rzeczywiście ma niepowtarzalny dzwięk dzwonka i budzi mnie co dzień uwaga! może tu jest ktoś co go robił? na panelu przednim są napisy min: BMA podtrzymanie na akku kbl obudowa jest wykonana bardzo estetycznie w środku jest schemat i opisy funkcji po prostu bajka!!!!!!!!

pozdrawiam wszystkich forumowiczy
    brodwars
    gadziew
    Poziom 10  
    Witam
    jakis czas temu sam robiłem zegarki na mc1206 mam też schemat zegara z radioelektronika z dodatkiem tarczy w stylu "teleexpresu" w poniedziałek zeskanuje i postaram się umieścić na forum
    pozdrawiam
    Energetykwp
    Poziom 1  
    Witam. Od 27 lat działał u mnie w domu zegar na układzie MC1206. Układ kupiłem na Wolumenie razem z płytką jako hybrydę. Całość wykonałem sam. Parę dni temu w wyniku burzy przepięcie zniszczyło układ. Kupiłem już układ scalony, ale nie wiem gdzie dostać płytkę drukowaną. Jeżeli możecie to wskażcie miejsce gdzie można kupić. Nie chcę bawić się w trawienie.
    psbox
    Poziom 2  
    Witam

Zależy mi na schemacie zegara 1206. Czy mogę prosić o przesłanie?

Dzięki