Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena do telewizji na ogródkach działkowych w Gdańsku

18 Maj 2010 21:10 1467 2
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie,

Mam malutki telewizorek na działce i zwykłą antenkę o długości może metra będącą w zestawie z telewizorkiem. Odbieram TVP1 TVP2 i TVP ale wszystkie trochę śnieżą i czasami "strzelają".

Pytanie jest takie, jaką antenę kupić aby dobierać ładny obraz a może nawet TVN i Polsat?

Mam blisko nadajnik w Chwaszczynie ale to chyba tylko TVP.
    Może być jakaś antena zewnętrza mocowana do elewacji lub na dachu byle nie była zbyt droga (bo wiadomo na działce to mogą ukraść). Proszę o propozycje rozwiązań.

Próbowałem takiej anteny pokojowej ale żadnej poprawy:
    Link
  • Moderator
    Właśnie...
    Użyłeś anteny pokojowej ze wzmacniaczem bezpośrednio pod obiektem nadawczym, gdzie napięcia indukowane w byle kawałku drutu osiągają wielkości po kilka woltów.
    Twoje problemy polegają na tym że masz za silny sygnał z Chwaszczyna. Aby prawidłowo odebrać nawet tak bliskie sygnały trzeba je stłumić na taka wielkość by odbiornik mógł prawidłowo pracować. Przy silnym sygnale będą się działy różne dziwne rzeczy, nagle coś może zacząć szumieć, niektóre programy zaczniesz odbierać na wielu kanałach , będą się na siebie nakładać itd.
    Prawdopodobieństwo odebrania słabych (jak na odległość od Chwaszczyna) sygnałów nadawanych z Jaśkowej, Navimoru czy Oksywia jest mniej więcej taka jak oglądanie gwiazd w słoneczny dzień. Jest możliwe ale nie "normalnym" okiem...
    Określ dokładnie pozycje tej działki..... Jak antena ma być dość tania to proste nie będzie.