Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica Minolta 7130 przeskakujące trybiki

bellatrix33 18 May 2010 21:59 1434 6
    bellatrix33
    Level 2  
    Kopiarka generalnie drukuje ale wydaje straszne dźwięki, po zlokalizowaniu przyczyny
    okazało się, że winę ponosi przeskakująca zębatka przy bębnie, nie wiem za co odpowiada i jak się za to zabrać żeby rozwiązać problem może ktoś pomoże.

Na zdjęciach zaznaczyłem winowajcę od strony napędu i zębatki które przeskakują,
    próbując poruszyć to ręcznie strasznie ciężko to idzie dlatego przeskakuje.

Konica Minolta 7130 przeskakujące trybiki Konica Minolta 7130 przeskakujące trybiki

Podejrzewam, że zapchało się tam coś tonerem ale nie mam manuala jak się do tego dobrać.

Sebastian
    kulka35
    Level 22  
    A konserwację Ty kiedykolwiek robiłeś?
    Od tego trzeba zacząć.
    Manual nie jest Ci potrzebny do przeczyszczenia modułu, ale strzeż się i ostrożnie wyciągaj bęben, bo o jego uszkodzenia bardzo łatwo a i potem wydatek spory, więc może lepiej wezwij serwis.
    bellatrix33
    Level 2  
    Gdybym chciał skorzystać z serwisu to bym tu nie pisał ;)

Maszyna była czyszczona przez serwis jakiś czas temu nie ukrywam ze dawno,
    nie zależy mi zbytnio na jakości bo urządzenie jest używane do druku tylko jakichś druków testowych i faktur, zazwyczaj tekstówki sporadycznie co jakiś czas w większych ilościach przez 2-3 m-c w roku.

Wizyta serwisanta za którą płaciłem krocie zawsze sprowadzała się do czyszczenia jakichś elementów wodą utlenioną i tyle a drukarka zawsze delikatnie brudziła kartki i serwis jedyne co stwierdził to to że to wina wilgoci i nic na to nie pomoże :(

Tak więc ponawiam pytanie czy jestem w stanie to zrobić sam?
    kulka35
    Level 22  
    bellatrix33 wrote:

Wizyta serwisanta za którą płaciłem krocie zawsze sprowadzała się do czyszczenia jakichś elementów wodą utlenioną i tyle a drukarka zawsze delikatnie brudziła kartki i serwis jedyne co stwierdził to to że to wina wilgoci i nic na to nie pomoże :(

Zmień serwis.

p.s.
    Pierwszy raz słyszę, aby ktoś coś czyścił wodą utlenioną.
    rys57
    Moderator
    Zbędną dyskusję usunąłem. Proszę pisać na temat lub nie pisać nic.
    bellatrix33
    Level 2  
    rys57 wrote:
    Zbędną dyskusję usunąłem. Proszę pisać na temat lub nie pisać nic.

Dobrze więc bo chyba ktoś poczuł się urażony lub nie chce polemiki na tym forum.

Czy ktoś podpowie mi chociaż od czego jest ten moduł, podejrzewam że od zbierania nadmiaru niewykorzystanego toneru ale mogę się mylić bo się nie znam.

Wyłączyłem to ustrojstwo z funkcjonowania usuwając sprzęgło z rysunku 1,
    efekt... zniknęły wszystkie problemy z brudzeniem kartki, po 300 kopiach na A3
    kontrolnie sprawdziłem czy nigdzie nie sypie tonerem i czyściutko, kopiarka w końcu zaczęła drukować idealnie po dwóch latach męczarni z serwisem.

Nie daje mi tylko spokoju jedno, skoro producent to tam umieścił to czemuś to musi służyć i czy skoro wszystkie usterki po wyłączeniu tego zniknęły to czy może tak zostać i nic się nie uszkodzi lub szybciej zużyje.
    scirocco
    Level 12  
    Ten element napędza spiralę która pcha toner do wywoływaczki. Jeśli to nie będzie pracowało, zapcha się zużytym tonerem i zablokuje napęd.