Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa C 1.3 cdti dziwny przypadek

18 Maj 2010 22:44 2275 2
  • Poziom 12  
    Wyżej wymieniona Corsa jest z 2004r ma przejechane 40tyś km oryginał, sam przywiozłem ją z zagranicy, wszystko chodziło perfekcyjne, ale po zimie ma pewien problem, a mianowicie. Gdy postoi i jest zimna po zapaleniu, dziwnie zadymi na biało-szary kolor i zaraz przestaje, jednak gdy dam gaz tak w przedziale od 1000 do ok.3000 to minimalnie wyczuwam nierówną pracę i ten sam dym wydobywa się z rury. Powyżej 3000tyś jest w porządku. Gdy auto się zagrzeje jest w porządku.
    Podpięta pod komputer nie wykazuje żadnych błędów i wszystkie parametry są w porządku poza jednym który mnie zastanawia tzn. gdy pedał gazu jest zwolniony pisze że jest wciśnięty,a gdy go dodam to piszę że zwolniony, czasami miesza że pedał jest wciśnięty/zwolniony i dzieje się to właśnie tylko do maks. 3tyś obrotów.

Znajomy elektronik powiedział mi że może być uszkodzony sterownik komputera, a mi się wydaje że to ten potencjometr na pedale gazu, miał ktoś taki przypadek lub coś podobnego?
  • Poziom 35  
    czym czytane?
    sprawdz wtryski na powrotach
  • Poziom 12  
    Cdif myślałem że może oprogramowanie ma wadę i coś miesza ale na op-com jest to samo