Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

większy otwór na oś w kole do przyczepy niż w astrze

18 May 2010 22:47 1232 3
  • Level 9  
    Witajcie
    mam starą przyczepę produkcji NRD, w której są koła o wysokości 40 cm bieżnik 8 cm szeroki. Chciałbym je wymienić na większe np. takie jak w mojej astrze I, ale jest pewien problem. W tej przyczepce otwór na oś (która wchodzi w koło, między 4 śrubami) jest szerszy o jakiś centymetr od koła w astrze, czyli jakieś 7cm. Wydawało mi się, że jest to jakiś standard i nie będzie problemu. Do tego dochodzi problem symetrii samego koła. W astrze felga głęboko nachodzi na mocowanie koła, natomiast w tej przyczepie czy odwrócę koło z wentylem do siebie czy od siebie to właściwie mocowania na śruby są w tej samej odległości od krawędzi opony. Czy są jakieś podkładki dystansowe, które mogą oddalić koło od osi, żeby nie ocierała o krawędź przyczepy?
    Jeżeli nie uda mi sie wymienić tych kół to proszę o pomoc w znalezieniu opon, które pasowały by do tego koła 40x8 bo za chol. nie mogę znaleźć takiego wymiaru.
    Carbo
  • Moderator of Cars
    Na oponach nie ma żadnych oznaczeń? Jeśli nie to zmierz wysokość i szerokość samej felgi.
  • Level 9  
    Spisalem wszystkie oznaczenia
    4.00-8. regelfelge. 2.50Ax8. 55J tube type. 85psi. P30. 4PR. TGL11774.
    ELN-Nr 1462 1200. pneumant. 19. DOT K5A2 BB2R.
    o/ 079. load range B. max load single 480 lbs at 40 pdi cold. tread 4 plies rayon. side wall rayon