Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prawdopodobnie wykasowałam pamięć flash w Opticum 4050cx....

19 Maj 2010 10:26 3080 3
  • Poziom 1  
    Mam Cyfrę +. Podłączyłam spliter a drugi dekoder to Opticum 4050CX. Ostatnio zauważyłam, że ilość programów na Opticum różni się od ilości programów na oryginalnym dekoderze. Chciałam zainstalować na Opticum aktualizację, ale zatrzymało się na 99% i dalej nie szło. Włożyłam więc do Opticum oryginalną kartę Cyfry i tu się zaczęło... na dekoderze wyświetlają się tylko 4 kropki, nie mogę go ani wyłączyć ani włączyć, nie miga również ta dioda pracy obok wyświetlacza. Odłączałam wszystko i podłączałam na nowo, ale nie pomogło.
    Co robić?
  • Warunkowo odblokowany
    Oddać do naprawy!
  • Poziom 11  
    dekoder o którym mówisz nie jest przystosowany do karty cyfry+ oryginalnie. Musiał być zmieniony soft w nim przez programowanie z komputera, żeby działał z cyfrą. Ważne jest również żeby dobrać odpowiedni soft bo są różne do tego typu dekoderów. Sypnęło się bo po zmianie softu dekoder nie pozwoli już na aktualizację z poziomu pilota. Musisz podpiąć dekoder do kompa przez port rs232 i przez program zmiany softu wgrać na nowo i najnowszą listę kanałów szukaj softów na procesor 5119CX i nie conax tylko z końcówką EMU. podam ci linka http://www.ijachouf.com/.
    Tylko jeśli nigdy nie robiłaś tego typu operacji to możesz mieć problemy, i za dużo różnych rzeczy wynika po drodze żeby o wszystkim ci teraz napisać. Sugeruje ci tylko zmiane softu bez listy kanałów. Radze kanały przeszukać samemu liste czestotliwości każdego kanału znajdziesz na stronie Cyfy+. Nie martw sie z tym problemem że coś sie uszkodziło to czesta przyczyna jeśli soft w dekoderach opticum nie jest oryginalny i nie można robić aktualizacji z satelity tylko z kompa pozdrawiam

Regulamin punkt 8.2. Proszę poprawić. [TS]
  • Poziom 35  
    Witam, TUTAJ znajdziesz odpowiedź jak wgrać oprogramowanie i nie tylko...;) (wymagany meldunek)
    Pozdr.