Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MCP67M-A2 na hp dv9925nr. Jak to jest z chipsetem?

19 Maj 2010 12:09 1820 3
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam następujący problem, mój laptop hp dv9925nr był ponad pół roku w serwisie, gdzie próbowano znaleźć w czym leży problem, w końcu okazało się problem tkwi w chipsecie MCP67M-A2. Nie zainstalowano mi go jednak, argumentując, że nie warto instalować tego chipsetu, ponieważ jedyne jakie są narazie dostępne na polskim rynku to te z datacode 2008 (które mają wadę fabryczną) i warto poczekac na ten chipset z 2009, laptop został mi odesłany.
    Zacząłem szukać w internecie i ten element jest dostępny, tylko pojawiły sie sprzeczne opinie na temat tego chipsetu, tzn :

1. nie ma tego chipsetu z datacode powyzej 2008
    2. na allegro jest dostepny ten chipset w "zwyklej wersji" oraz 2 razy drozszy w wersji dzialajacej na hp pavilion (ten tanszy ma nie wspoldzialac z hp pavilion z powodu "kwestii numeru serii")

stąd moje pytanie czy faktycznie niektore wersje tego chipsetu mają problem z dzialaniem na hp pavilion ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    jeśli kwestia niekompaktybilości tych chipsetów nie istnieje to czy tekst o
    MCP67M-A2

"Przed zakupem sprawdź dokładnie czy laptop do którego chcesz zamontować ten układ obsługuje daną serię.
    Wiele laptopów (np. większość modeli HP Pavilion) ma problem z obsługą niektórych serii układu MCP67!"

i wystawienie 2 razy droższego chipsetu dla hp pavilion to zwykla bujda?
  • Użytkownik usunął konto