Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sterownik zamka centralnego - co wybrać?

enterbios 19 May 2010 16:37 11653 14
 • #1
  enterbios
  Level 10  
  Witam
  Jestem posiadaczem skody fabii 2005r. ma ona wbudowany centralny zamek razem z funkcją otwierania i zamykania szyb, ale jest on tylko sterowany kluczykiem, bez pilota.
  Chciałbym mieć możliwość otwierania drzwi z pilota, rozumiem że wystarczy dokupić sterownik zamka centralnego. Tylko jaki? Bo nie mam kompletnie pojęcia co wybrać. Szukam raczej porządnego sprzętu i wole dopłacić do czegoś dobrego niż brać chińszczyznę. Ma to być sam sterownik z pilotem bez autoalarmu. Co będzie najlepsze?

  Pozdrawiam enterbios.
 • #3
  enterbios
  Level 10  
  Czy to na pewno jest porządny sprzęt? Bo cenowo wypada raczej niedrogo.
 • #5
  enterbios
  Level 10  
  Dziękuje za doradzenie.
  Zamówiłem ST-2pk jak zamontuje to napisze jak działa ;)

  Pozdrawiam enterbios.


  Sterownik dotarł, dzisiaj zabrałem się za montaż uzbrojony w instrukcje dostarczoną do niego. Ale...:D nie wiem jednak co gdzie podłączyć. Czy poprzedni sterownik(ten fabryczny) powinienem wypiąć całkowicie? Czy ten nowy wpiąć na kable obok niego?

  Załączam zdjęcie.
  sterownik zamka centralnego - co wybrać?

  Mamy tutaj kable:
  żółty, zielony i brązowy na których jest napięcie.
  oraz fioletowy, niebieski, i brązowy z żółtym paskiem na których napięcia brak.

  No i wystarczyłoby sprawdzenie co zamyka, co otwiera i by było po kłopocie, ale..
  ""Zwarcie kabla zielonego z fioletowym powoduje raz otwarcie, a jeśli zwarcie trwa chwile dłużej to zamknięcie."" <--- poprawka! Zwarcie zamyka, rozwarcie otwiera drzwi. Jak to teraz podłączyć?
  Jeśli zwieram kable żółty z niebieskim, drzwi się zamykają, lecz nie można ich już wtedy otworzyć poprzez zwarcie zielonego z fioletowym.
  W tym fabrycznym sterowniku jest funkcja że jeśli drzwi zamknę kluczykiem to nie można ich otworzyć od środka.
  Drzwi zamknięte przez dłuższe zwarcie zielonego i fioletowego można otwierać od środka.
  Zwieranie kabli brązowych nie ma żadnego wpływu na powyższe czynności.

  W instrukcji sterownika mam opisane 8 kabli:
  1. Brązowy - sterowanie LOCK(podanie masy wyzwala siłowniki)
  2. Brązowy - podłączyć do przew. brązowego siłownika master.
  3. Biały - Sterowanie UNLOCK (podanie masy wyzwala siłowniki).
  4. Biały - podłączyć do przewodu białego sterownika master.
  5. Zielony - podłączyć do przew. zielonego wszystkich siłowników.
  6. Niebieski - Podłączyć do przew. niebieskiego wszystkich silownikow.
  7. Czarny - masa.
  8. Czerwony - napięcie po bezpiecznik 10A.

  Wszystko byłoby proste gdyby kolory kabli pokrywały się z tym co na instrukcji. Niestety są inne i nie jestem pewny jak mam je podłączyć. Ktoś pomoże?
 • #6
  enterbios
  Level 10  
  Sprawdziłem już wszystko. Przeczytałem z pół forum, ale dalej nie mam dokładnej odpowiedzi. Sterowanie zamkiem odbywa się na jednym przewodzie (zielonym). Jeśli jest podawana na niego masa otwiera/zamyka drzwi. Nie wiem tylko jak dokładnie podpiąć tego ST-2PK żeby wszystko działało. Jak pod zielony kabel podłączę niebieski (od sterownika), to niby działa, ale... Tylko mały guzik. Przykładowo otwiera drzwi, potem po naciśnięciu dużego i znowu małego zamyka.
  Jak podłączę pod zielony przewód do zielonego przewodu sterownika to sytuacja identyczna tylko guziki się zamieniają rolami. Jak to podpiąć żeby obydwa guziki pełniły swoją funkcję?
 • #7
  marcij
  Level 11  
  To co kupiłeś , to kompletna centralka centralnego zamka. Masz dwie opcje wysterowania tego. Musisz znależć sobie schemat fabrycznego centralnego i kable zielony i niebieski z kupionej centralki wlutować w kable zasilające siłownika (białe i brązowe z kupionej centralki wycinasz). Druga opcja , to znalezienie instrukcji montażu alarmu do Twojego samochodu. Będzie tam napisane gdzie i jak wpiąć się w sterowanie centralnym zamkiem. O ile dobrze pamiętam , to sterowanie odbywa się na jednym kablu , zamykanie to podanie masy , a otwieranie to podania masy przez jakiś duży opornik (albo na odwrót). Ale tutaj mogę się mylić , jak znajdziesz instrukcje montażową , to będzie w niej wszystko napisane. Wtedy podpinasz to sterowanie do kabla białego i brązowego z kupionej centralki , druga pare biały/brązowy oraz niebieski i zielony zostawiasz w spokoju.
 • #8
  milejow
  Level 43  
  Kolego marcij nie pisz bzdur jak nie masz pojęcia, białe i brązowe to sygnały wejściowe do centralki a nie generowane przez nią, siłownika fabii nie wysterujesz także w konwencjonalny sposób(zamianą miejscami plusa z minusem). Kolego enterbios kupiłeś zły sterownik, nie wysterujesz nim fabrycznego centrala. Według opisu kabli, jaki zamieściłeś, służy on do bezpośredniego sterowania siłownikami. Jedne wyjście do zastosowania go to zamontować uniwersalnego SLAVE,a w drzwi skody i zasilić go z dokupionej centralki
 • #9
  enterbios
  Level 10  
  A mogę kupić jakiś sterownik którym dam radę wysterować ten fabryczny? Bez tracenia zdalnego otwierania/domykania elek. szyb?
 • #10
  wyga1
  Level 12  
  Sory że się wcinam potrzebny sterownik o zwiększonym zasięgu działania ,taki który sie nie rozstraja za mocno podczas dłuższego użytkowania mamy jakieś pomysły?
 • #11
  milejow
  Level 43  
  Oczywiście, że mamy, patrz mój link wyżej
 • #12
  wyga1
  Level 12  
  Dzięki kol. milejow
  jak możesz to napisz o uczeniu pilotów do tego typa.
 • #13
  wyga1
  Level 12  
  Kupiłem ten sterownik działa dobrze ale zasięg raczej standard piloty wygadają na trwałe