Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat 1,9 TDI 2004 AG4 - błędy

19 Maj 2010 17:08 3487 2
  • Poziom 2  
    VW Passat 1,9 TDI 2004
    Automat AG4
    Jadąc do 60-70km/h nie widać żadnych objawów poza falującymi obrotami co kilkadziesiąt sekund ok50-100 co trwa pare sekund
    powyżej 70 jadąc ze stałą prędkością np.80,90 przy falowaniu obrotów odczuwalne jest drżenie samochodu w chwili wahnięcia obrotów góra dół
    Byłem na VAGu na stacji diagnostycznej, dosyć prymitywny sprzęt do sczytywania błędów i kasowania, wykazał 3

1. Błąd czujnika stopu(światła stopu włączają sie)
    2. Błąd czujnika temperatury
    3. Niskie napięcie zasilające, błąd sporadyczny.
    Wszystkie mi skasowali

Żadnych błędów na skrzyni biegów

Po przejechaniu 20 km pojechałem na VAG-a na kompie
    Błędy sie nie odnowiły, drgania na większych prędkościach nie ustąpiły

Rada mechanika wymienić olej i filtr(może być brudny lub jest go za mało)
    Rada elektronika wymienić czujnik stopu(ma wpływ przy takich objawach),czujnik temperatury, olej + filtr w skrzyni

Wyczytałem na innym forum że podobne objawy występowały przy uszkodzonym czujniku temp. na deske wyświetlacza przychodziła właściwa wartość do sterownika jakieś bzdury.

Hmm... czy to pada skrzynia konwerter, sprzęgło hydrokinetyczne czy wina czujników

Czy czujnik stopu wymienia sie na wciśniętym hamulcu w automatach, po czym po wyciśnięciu obrót w prawo do zablokownia?
  • Poziom 11  
    i co się okazało usterką?
    ja strzelam że to konwerter i wymiana czujników nie pomogła...
  • Poziom 13  
    A ja stawiam na stary olej przepracowany i jego niski poziom. Choć konwerter jak najbardziej też już może mieć swoje nalatane. Miałem podobnie i płukanie skrzyni z wymianą pomogło.