Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ford mondeo mk3 TDCI spada temperatura i moc

19 Maj 2010 19:09 9913 6
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie,mam problem a mianowicie po odpaleniu silnika wszystko jest dobrze choc po przejechaniu kilku kilometrow spada temperatura calkowicie do zera czyli wskaznik temperatury leci do skrajnego lewego położenia , samochód traci na mocy i przy okazji załącza sie wentylator na chłodnicy.Dziekuje za wszelką pomoc
  • Poziom 22  
    Sprawdź testerem odczyt temperatury czujnika głowicy / może czujnik wariuje/.
  • Poziom 2  
    kolego i co załatwiłeś problem?? mam to samo i wymyśliłem, że mądry komp zarządzający silnikiem gdy nie ma odczytu z czujnika temp, załącza awaryjnie wentylatory żeby nie przegrzać silnika, przechodzi w tryb awaryjny żeby nie przegrzać silnika i odłącza wszystko co jest zbędne do jazdy i co zabiera moc, czyli na pierwszy ogień idzie klima, a na drugi turbina.
    mam nadzieje, że się nie mylę bo czeka mnie też taka inwestycja.
    daj znać
  • Poziom 10  
    sorki długo nie odpisywałem , ale faktycznie po wymianie czujnika temperatury głowicy problem zniknął , jedyne co mnie zastanawiało to niby uszkodzony czujnik który zabrałem do przeprowadzenia testów nie wykazywał zadnych anomalii , czyli podgrzewałem go i chłodziłem i z tego co pamietam rezystancja zachowywała sie liniowo
  • Poziom 2  
    dzięki za info. mój mondek stoi właśnie u mechaniora. będzie wymieniony czujnik temperatury i przy okazji zregenerowane zaciski z tyłu bo strasznie już hałasowały i miały luzy.
    pozdrawiam
  • Poziom 1  
    witam

mam podobny problem :(.

Gdzie w silniku znajdę powyższy czujnik??

Dzięki za wszelkie wskazówki

pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Jest wkręcony w głowicę pod kółkiem od pompy wspomagania -wody z prawej strony silnika zakończony przewodem z siwą wtyczka.