Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piec Viessman Vitopend 100 nie reaguje na nastawy temperatur

19 Maj 2010 23:04 3603 6
  • Poziom 2  
    piec Viessman Vitopend 100
    nastawiona temperatura wody grzewczej np:50stc piec nie trzyma tej temperatury i grzeje 80 stC.Kilka razy próbowałem wyłączyć przez obniżenie temperatury na sterowniku.Dopiero przełaczenie na grzanie wody wyłaczało piec. dzisiaj nawet to nie pomogło i musiałem wyłaczyć grzanie pokrętłem wyboru pracy: stop,ciepła woda,
    ciepła woda plus grzanie.Wygląda to jakby palnik nie modulował tylko grzał na ful(tylko ogrzewanie).czy jest to awaria jakiegoś czujnika czy padła elektronika.Może ktoś wie co to może być?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Jaki to Vitopend 100? WHE WH0, ... ?
  • Poziom 2  
    typ pieca Vitopend 100 WHEO a dalej CE0085 AT 0304
    Jeśli WHE to sprawdź na wyświetlaczu wskazania temperatury c.o. i porównaj z rzeczwistą temperaturą wody grzewczej na zasilaniu c.o. Pasuje?
    PS: Czy kocioł w sposób prawidłowy podgrzewa wode użytkową?
    Czy 80 stopni masz w kranie czy na wyświetlaczu ? Prawdopodobnie na wyświetlaczu, czyli pokazuje temp. kotła podczas dogrzewu cwu do 50 czyli podczas tego dogrzewu kocioł musi mieć wyższą temp. niż żądaną a dlatego tak wysoką bo może już być wymiennik zabrudzony i nie przekazuje/odbiera temp. pozdr adam
  • Poziom 2  
    kocioł prawidłowo podgrzewa cwu.właczyłem centralne i sprawdzałem temperaturę na wyswietlaczu i na wyjsciu z pieca .na wyswietlaczu było ok 10 st więcej.
    nie wiem czy to normalne ale chyba cyfrowy term. jest dokładniejszy od analogowego.
    Niepokoi mnie że blacha obudowy nagrzewa się zbyt mocno,powodem może być przytkany wymiennik ciepła.
    spróbuję wyczyścić wymiennik i opowiem czy są jakieś zmiany w pracy pieca.
    ferdek99 napisał:
    ...nie wiem czy to normalne ale chyba cyfrowy term. jest dokładniejszy od analogowego.

To możliwe i dopuszczalne.

ferdek99 napisał:
    Niepokoi mnie że blacha obudowy nagrzewa się zbyt mocno,powodem może być przytkany wymiennik ciepła.

To jest niepokojące. Trzeba wyczyścić wymiennik ciepła (ale ten główny) i sprawdzić serwisowe nastawy palnika. W ogóle trzeba zrobić przegląd całego kotła. Częściowe przeglądy niewiele pomogą.