Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dostęp do internetu: Netia czy TPSA

19 Maj 2010 23:28 23585 26
  • Poziom 22  
    Witam, za miesiąc kończy mi się umowa na Neostradę 1Mb. Dzisiaj dzwonili do mnie z Netii z propozycją zawarcia umowy na 24 miesięczny dostęp do sieci 20Mbit za 69zł miesięcznie. Sprawdzałem promocje Neostrady, opcja 20Mb przy przedłużeniu umowy na kolejne 24 miesiące kosztuje 1zł przez pierwsze 6 miesięcy a przez kolejne 18 miesięcy jest to koszt 149,99zł.

Czy w Netii jest jakiś haczyk, o którym nie zostałem poinformowany przez konsultanta?

Koledzy co polecacie na chwilę obecną, jakiego operatora? Moja linia jest przystosowana do prędkości 20Mb, nie mam innej możliwości dostępu do internetu jak tylko po linii kablowej TP.

Proszę o rady, gdyż nie chciałbym się związać na 24 miesiące z jakimś nierzetelnym operatorem.
  • Specjalista - Instalacje Elektryczne
    Jeżeli chodzi o mnie to brał bym Netie - dużo taniej Cię to wyniesie, zresztą zobacz:

Netia: 69x24=1656pln
    Oferta obowiązuje przy zakupie internetu z telefonem na 24 miesiące.

TPSA:
    Abonament:
    przez pierwsze 6 miesięcy: 1 zł
    przez kolejne 18 miesięcy: 149,90 zł

Zamawiając Neostradę w opcji 20 Mb/s dostajesz dostęp do Orange hotspot gratis!
    Razem ok. 2720pln

Do tego należy doliczyć opłatę aktywacyjną: 19,90 zł
    Przebicie jest i to ładne w cenie :)

Co do druczków kruczków to bym radził z konsultantem porozmawiać o szczegółach (zadaniem reklamy jest zachęcić,przyciągnąć potencjalnego nabywcę). Z tego co się okrętuję to dochodzi jeszcze abonament za telefon, więc podana wyżej cena wzrośnie (abonament w pewnym pakiecie cenowym np. 80pln/miesiąc) - TPSA.

Porównanie: Link
  • Poziom 22  
    Jeśli chodzi o telefon stacjonarny, to mam właśnie w Netii-przepisałem się rok temu z Tepsy, wtedy chcieli mi również internet dołożyć, ale miałem jeszcze ponad rok umowy na Neostradę. Gdyby nie było żadnych kruczków w Netii, to oferta jest korzystniejsza.

Koledzy a co sądzicie o dostępie np. z Ery lub Orange?
  • Poziom 14  
    Jezeli mozesz miec 20mb na swojej linii to najlepsza cenowo jest oferta Netii. Jesli chodzi o kruczki to zebys mial wszystko jasne przeczytaj sobie Szczegolowe warunki promocji i wszystko bedzie jasne.
    Dla klienta indywidualnego masz rowniez gwarancje ceny, czyli 2x w ciagu umowy mozesz zmienic jej warunki.
  • Poziom 11  
    Zanim zaczniesz porównywać ceny to upewnij się najpierw czy na pewno możesz mieć te 20Mb bo ci z sprzedaży często lubią trochę przesadzać.

A cena 20Mb w Tp do 1zł przez 6 miesięcy a 109 przez kolejne 18 , ta wcześniej podana cena jest promocją, że gadżet jeszcze dostajesz.

Jeśli Netia będzie ta usługę świadczyć na linii Tp to różnica to tylko cena , a UPC to w ogóle co innego (inna technologia) , ja raczej mam pozytywne opinie o niej jak i wielu moich kolegów, ale jeśli masz z nimi problem to niema co się dziwić twojej opinie to samo byś myślał o Netii kiedy by ci ich usługa nie działała.
  • Poziom 22  
    Dzisiaj ja dzwoniłem do Netii w celu upewnienia się. Otóż potwierdzili, że cena jest stała przez 24 cykle rozliczeniowe, 69zł miesięcznie. Nie ma żadnych kruczków napisanych małym druczkiem, usługa będzie świadczona na linii TP. Teoretycznie jest na mojej centrali możliwość uruchomienia usługi 20Mb, ale facet powiedział że sprawdzą jeszcze. Zadzwonił do mnie wieczorem, że sprawdzili moją linię i mogą dać mi opcję 20Mb, ale nie mogą zagwarantować że będę miał ciągle taką prędkość-natomiast proponują mi 10Mb za co ręczą że będzie. Chodzi im o kabel z centrali do mojego domu że nie jest "idealny". Jutro spróbuję zadzwonić do TP i zapytam ich czy mogą sprawdzić czy pomierzyć moją linię.

Ale czytając posty kolegów utwierdzam się w przekonaniu, że Netia jednak ma korzystną ofertę.
  • Poziom 14  
    Aktualnie w TP korzystaja z takiego samego narzedzia do sprawdzania dostepnosci uslug co w Netii, wiec prawdopodobnie uslyszysz to samo ;) Najprawdopodobniej w tymze programie wyskoczylo ze mozesz miec 20mb, konsultant dodal poprawke, ze predkosc jest szacunkowa, wiec zaproponowal 10mb. Na infolinii TP z koleji zaproponuja Ci pewnie 6mb.
    Dla pewnosci mozesz zapytac o odleglosc Twojego domu do centalki.
    200-300 metrow oznacza ze mozesz miec 20mb.
  • Poziom 22  
    O odległość nie muszę pytać, bo wiem. Jest dokładnie 1800m od mojego domu do centrali, cały kabel był wymieniany w 2000 roku. Dzwoniłem do TP ale baba była zielona w tych sprawach związanych z prędkością i paramaterami linii, powiedziała mi że jak chce, to moge mieć opcję 24Mb a ja się jej pytam jaka realna prędkość będzie w tej opcji a ona mi mówi, że "nie wie". Zadzwonie jeszcze po pracy, może będę rozmawiał z kimś bardziej kompetentnym.

Dzwoniłem po raz kolejny do TP. Dowiedziałem się, że linia jest przewidziana do prędkości 20Mb, jednakże czy się ostatecznie nadaje do tej prędkości dowiem się po skrosowaniu linii, a skrosowanie linii nastąpi po podpisaniu umowy. Czyli kupuję przysłowiowego kota w worku. Podpisuję umowę na 20Mb, po podpisaniu okazuje się że mogę mieć max. 6Mb i ciekawe co wtedy.
  • Poziom 1  
    jak jest teraz z netią? lepsza od nesotrady? tu: Link niby polecają ale ja dalej mam watpliwosci
  • Poziom 8  
    Z Netią jest tak, że zawsze musi być krok do przodu przed TP. Dlatego, że jest to jej główna konkurencja, a Netia do 2012 chce stać się liderem na rynku. Oznacza to, że musi przejmować klientów z TP. Jak to robić? Ceną i jakością.

Z doświadczenia polecam kontakt z Salonem Netii w których często są atrakcyjne 'salonowe' oferty specjalne. Salony można znaleźć na www.salon-netia.pl.
  • Poziom 27  
    tragi napisał:
    Witam, za miesiąc kończy mi się umowa na Neostradę 1Mb. Dzisiaj dzwonili do mnie z Netii z propozycją zawarcia umowy na 24 miesięczny dostęp do sieci 20Mbit za 69zł miesięcznie. Sprawdzałem promocje Neostrady, opcja 20Mb przy przedłużeniu umowy na kolejne 24 miesiące kosztuje 1zł przez pierwsze 6 miesięcy a przez kolejne 18 miesięcy jest to koszt 149,99zł.

Czy w Netii jest jakiś haczyk, o którym nie zostałem poinformowany przez konsultanta?

Koledzy co polecacie na chwilę obecną, jakiego operatora? Moja linia jest przystosowana do prędkości 20Mb, nie mam innej możliwości dostępu do internetu jak tylko po linii kablowej TP.

Proszę o rady, gdyż nie chciałbym się związać na 24 miesiące z jakimś nierzetelnym operatorem.
    Tak dla formalności czy rozumiesz zapis 20Mb a do 20Mb,ty będziesz miał do 20Mb, dolne widełki prędkości to 10Mb.
  • Poziom 8  
    Odpowiem na pozwyższe jak wygląda w rzeczywistości.

W salonach Netii informują jaka prędkość internetu de facto będziesz miał. Sprawdzają w systemach i np. jeżeli wyskoczy 15Mb na danym łączu to powiedzą Ci o tym, ale na umowie będziesz miał do 20Mb gdyż tak jest skonstruowana oferta. Na adsl nie ma sztywnych prędkości, to nie symetryk! Prędkość zależy od wielu czynników: rodzaju kabla, centrali, odległości od centrali itd. Stąd oferta jest do jakiejś prędkości. Ja kiedyś też byłem rozczarowany prędkością u innego operatora i tym razem postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i znalazłem kontakt na stronce www.salon-netia.pl i tam mi powiedzieli jaką faktycznie prędkość mogę mieć. Kiedy wiem ile będzie i w rzeczywistości to się sprawdza to nie interesuje mnie ile jest napisane na umoweie do...
  • Poziom 9  
    Nie polecam Netii.Po podpisaniu umowy uzyskanie jakichkolwiek wiarygodnych info jest absolutnie niemożliwe.Po prostu juz cie maja i jesteś nikim dla nich.
  • Poziom 28  
    Dziwne, ja nie mając w domu aktywnej linii miałem internet w 1,5 tygodnia licząc od dnia wypisania formularza na stronie.
  • Poziom 9  
    Ja mam od nich internet i telefon.I o ile do internetu wiekszych zastrzeżeń nie mam(początki nie były fajne),to z telefonem mam tylko i wyłacznie problemy.Kontakt telefoniczny przez infolinię to za każdym razem rozmowa z kolejna osobą bez bladego pojecia o czymkolwiek.Sprzeczne info.raz mogę mieć blokadę-innym razem nie,raz mogę przenieść wszystko na inny adres-nawet data jest wyznaczona-czas mija i nic sie nie dzieje-dlaczego-bo jest to niemożliwe(a było sprawdzane).Takich kwiatków z nimi ja mam cała kolekcję.Czekam z utęsknieniem,kiedy skończy mi sie umowa.Niestety,nie wiem,czy teraz TPSA to taka sama jakość jak dawniej,bo oni są teraz z Orange.
  • Poziom 27  
    W takich firmach jak Orange czy Netia, zatrudnionych jest zapewne, jak i gdzie indziej, wielu "protegowanych", którzy uważają, że tak właściwie to nic nie muszą robić, a tym bardziej za nic nie odpowiadać. W razie jakichś problemów, wszystko załatwi przecież tatuś/wujek/przyjaciel domu...
    Zatem nie dziwmy się, że jest jak jest!
  • Poziom 28  
    teresa stepniak napisał:
    Niestety,nie wiem,czy teraz TPSA to taka sama jakość jak dawniej,bo oni są teraz z Orange.

Przydała by się definicja słowa "Marka"

Cytat:
    Marka, inaczej znak fabryczny, znak firmowy (ang. brand, trade mark) — znak określający producenta: nazwa lub symbol graficzny umieszczany na wyrobach w celu ochrony przed naśladownictwem lub podrabianiem, podszywaniem się, przypisywaniem sobie autorstwa. Traktowana jest jako rodzaj świadectwa: producent nie wstydzi się swego wyrobu, „podpisując” go, gwarantuje jego jakość. Stąd „marka” jest synonimem opinii.

Orange jest tylko marką którą się reklamuje Telekomunikacja Polska jak i Centertel, jednak te dwie firmy dalej istnieją i mają się dobrze nic poza tym że Telekomunikacja Polska płaci za używanie loga Orange się nie zmieniło :)
  • Poziom 1  
    Tak jest w tym taki haczyk.... że proponują ci do 20mb a w rzeczywistosci mozesz dostac nawet 5. Tak było u mnie!!! Poczatkowo dali 18 mb bylam happy gdyz zrezygnowalam ze wczesniejszego (tam placilam mniej ale mialam tylko 12mb) po 2 dniach zaczelo sie wszystko sypac przyjechal technik i powiedzial: niestety w tej lokalizacji !!! (centrum miasta) nie da sie weicej jak 8-10mb bo sie sypie all a tu mamy malo stacji itd. Odwolanie skonczylo sie tym ze nic nie moge wrobic i bede miala max 10mb w cenie 20mb... ZAL !!!! NIE POLECAM !!!!! bo max 20 oznacza takze 0,5mb to tez do max20 !!!!! Oszuści!
  • Poziom 12  
    Niestety będę i ja musiał dorzucić swoje do garnuszka Netii. Przez prawie 2 lata net działał OK, czyli ok 6 Mega/sec do momentu oblodzeń, które miały miejsce w tym roku. Jak się w końcu zdecydowałem zadzwonić, to usłyszałem że teraz na tym łączu może być max 1 Mega. Pytam dlaczego? Pani odpowiedziała że nie wie. Ok, posprawdzałem modemy, parametry linii i dzwonię jeszcze raz i mówię ze SNR bardzo małe, zaskakująco duże wartości synchronizacji... Odpowiedź podobna max 1 Mega, więc proponuje wysłanie techników żeby sprawdzili łącze, bo może się coś uszkodziło. Pan po drugiej stronie słuchawki stwierdził że linia się zestarzała i nie wyśle techników. Tylko się zastanawiam czy linia może się zestarzeć w ciągu 1 miesiąca 6-krotnie...
  • Poziom 9  
    Ja mam telefon i internet z Netia. Internet do 20mb/s (mam 10 bo na tyle pozwala moje łącze) i telefon non stop (dzwonisz na stacjonarne bez limitu i nie zależnie od pory) i nie płace dużo.
  • Poziom 12  
    No linia TP, tylko nie wiem jak jest teraz z abonamentami na tel, bo u nas jest ten tańszy i wtedy neo nie chcieli podłączać. Ale dzwoniłem, powiedzieli że max 2 Mega ( 2 lata temu mówili 4 Mega). 10 Mega to nie ma szans, podają że 4,8 km mam do centrali. Czy to możliwe że w ciągu miesiąca czy 2 linia mogła się tak "zestarzeć"? Moim zdaniem to jest jakaś awaria, tylko że lebiegom się nie chce jej usuwać, grrr...
  • Poziom 12  
    No na razie to chyba spróbuje radiówkę. Miałem pożyczony LTE z Plusa, u mnie na speedtestach ok 20/2 Mb, a jak bym wystawił antenę to może i z 50/8 by pociągnęło, gdyby tylko nie te limity:/
  • Poziom 2  
    Nie polecam Netii. Wziąłem w promocji iternet, telefon i telewizję, najpierw wysłano mi zepsuty dekoder, później przy podłączaniu nowego dowiedziałem się, że do podłączenia kilku telewizorów będzie dodatkowa opłata abonamentowa, oczywiście sprzedawca na infolini zataił to, a przez problemy z dostarczeniem mi sprzętu było już dawo po 10 dniowym okresie, w którym mógłbym zrezygnować. Wysłałęm reklamację, na infolini ajpierw powiedziano mi, ze mogę zrezygnować z nowego pakietu, a po przywróceniu starego mogę wybrać sobie nowy. Oczywiście kolejny konsultant wprowadził mnie w błąd bo później dostałem wiadomość, że nie można wprowadzać żadnych zmian, że stara umowa teraz obowiązuje na 2 lata, a za zrezygnowania z nowego pakietu mam zapłacić karę prawie 200zł, oczywiście reklamacja została rozpatrzona negatywnie. Każdy na infolinii mówi co inego i ogólnie panuje w firmie jeden wielki burdel, a klienta kara się chyba już za samą chęć rozmowy.
    ps. w telewizji są stale zakłócenia, internet od czasu do czasu rozłącza się, na infolini jak pomogą to za chwile znowu się psuje
  • Poziom 10  
    Obojętnie jakiego weźmiesz operatora to uważaj. Nie jestem pewny czy tak jest dalej lecz jakiś czas temu w umowie gdzieś na szarym końcu ciężko do dostrzeżenia był kruczek o tym iż operator nie odpowiada za jakość oraz szybkość połączenia.W tym momencie nawet jeśli będziesz miał prędkość 500kb/s nic nie możesz zrobić