Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub C350 - różnice w kolorach

szaman1111 20 Maj 2010 03:15 1953 8
  • #1 20 Maj 2010 03:15
    szaman1111
    Poziom 8  

Nabyłem C350 bez fierki - mam problem z kolorami.
    Inny jest kolor na ekranie kompa (w różnych programach) i inny drukuje (szczególnie przy grafice). Może jest to kwestia kalibracji - jak to zrobić?
    Różnice widać np. przy kolorze granatowym - drukuje niebieski.
    Jak można rozwiązać ten problem?

0 8
  • #2 20 Maj 2010 08:28
    machyl
    Poziom 21  

częściowo możesz to rozwiązać zapisując plik jako PDF

0
  • #3 20 Maj 2010 09:54
    piotr_krak
    Poziom 24  

Na pewno nie jest to kwestia kalibracji kolory przecież Ci się nie rozjeżdżają nic o nich nie piszesz. Fiera ma bardziej wzbogacone oprogramowanie o konwersję danych przychodzących i je przetworzenie na obraz.
    Skąd pewność że na monitorze masz to co chcesz mieć, może to monitor Cię oszukuje a nie maszyna :].
    Jakich programów używasz do tworzenia grafiki one też mają znaczenie?

0
  • #4 20 Maj 2010 10:31
    designgraf
    Poziom 10  

Drogi Panie, to dość skomplikowana sprawa skalibrowanie drukarki pod kątem monitora. Ale skoro już o tym mowa, więc sądzę, że nie jesteś użytkownikiem domowym - bo kto by miał c350 we własnym domu. Także zostaje biuro/poligrafia - ale z tym drugim to chyba nie bo pytasz o najprostsze rzeczy w poligrafii, do rzeczy .... nie każdy monitor jest przeznaczony do grafiki, tym bardziej te tanie których kolory wyświetlane na matrycy mogą się różnić od tych co wychodzą z drukarki. Do poprawnego wyświetlania kolorów trzeba kupić dobry monitor aby móc poprawnie pracować na kolorystyce wysyłanej do drukarki.
    Poczytaj także o profilach ICC wiele Ci pomoże. Niektóre drukarki mają automatyczną opcje kalibracji, nie wiem jak z c350.

0
  • #5 20 Maj 2010 13:16
    Paweł1000
    Poziom 24  

Najprawdopodobniej stosujesz materiały eksploatacyjne alternatywne i tu bym szukał przyczyny, miałem styczność z wieloma drukarkami kolorowymi i niewiele drukarek odwzorowuje dobrze kolory na tonerach zamiennych, niektóre drukarki nawet na oryginałach nie drukują tak jak należy, więc problem nie jest taki błahy i prosty jak by sie wydawało. Możesz sam skalibrować kolory WŁAŚCIWOŚCI - PREFERENCJE DRUKOWANIA - JAKOŚĆ - Ustaw jakości TEKST I FOTO

0
  • #6 21 Maj 2010 21:21
    mariuszsek
    Poziom 17  

designgraf napisał:
    Drogi Panie, to dość skomplikowana sprawa skalibrowanie drukarki pod kątem monitora. Ale skoro już o tym mowa, więc sądzę, że nie jesteś użytkownikiem domowym - bo kto by miał c350 we własnym domu. Także zostaje biuro/poligrafia - ale z tym drugim to chyba nie bo pytasz o najprostsze rzeczy w poligrafii, do rzeczy .... nie każdy monitor jest przeznaczony do grafiki, tym bardziej te tanie których kolory wyświetlane na matrycy mogą się różnić od tych co wychodzą z drukarki. Do poprawnego wyświetlania kolorów trzeba kupić dobry monitor aby móc poprawnie pracować na kolorystyce wysyłanej do drukarki.
    Poczytaj także o profilach ICC wiele Ci pomoże. Niektóre drukarki mają automatyczną opcje kalibracji, nie wiem jak z c350.

tu kolega ma rację przede wszystkim masz Drukarkę która to drukuje Ci w przestrzeni kolorystycznej CMYK a monitor świeci w przestrzeni RGB
    kup sobie fierke do maszyny
    kalibracja do tego i dopiero możesz mieć zbliżoną kolorystykę.

0
  • #7 26 Maj 2010 00:43
    szaman1111
    Poziom 8  

witam i dziękuję Wszystkim za podpowiedzi.
    Prowadzę poligrafię - drukuję przede wszystkim na offsecie, więc troszke na kolorach się znam:).
    Monotor mam skalibrowany, więc ten problem odpada.
    Pracuję na CORELU i PHOTOSHOPIE.
    Druk na offsecie jest OK, z C350 - niestety nie.
    Używam tylko tonerów oryginalnych, więc tu nie jest problem.
    Monitor - NEC :)
    Nie wiem gdzie szukać przyczyn, bo już w setupie drukarki wszystko przetestowałem.
    Podejrzewam, że zmiana profilów kolorów też nic nie da.
    Rozmawiałem z kolegą, który na C-500, też ma podobne problemy.
    Poprostu próbuje zmieniać kolory w programach graficznych, ale jest to niewygodne.
    Pozdrawiam wszystkich.
    Może jeszcze ktoś ma ciekawe rozwiązania? :)

0
  • #8 26 Cze 2010 21:42
    Paweł1000
    Poziom 24  

Tonery oryginalne, a co z bębnami? Pytam bo ja mam wszystko w oryginale i u mnie jest ok, klienci są bardzo zadowoleni z odwzorowania kolorów ja oczywiście też.

0
  • #9 29 Cze 2010 19:21
    bartmw
    Poziom 15  

No i Fiery, po to jest aby kolory były zgodne z tym co na ekranie i dlatego to kosztuje.
    Jeżeli chodzi o te maszyny to muszę powiedzieć że całkiem dobrze sobie radzą z wydrukiem kolorów (nie jestem zwolennikiem K-M), ale podstawowa wersja daje sobie radę z biurowymi wydrukami. Niestety do profesjonalnej zabawy Fiera jest potrzebna. Oczywiście są tacy co powiedzą że im chodzi ok bez niej i mają racje czasami daje rade. Polecam zrobić Image stabilization może poprawić i oczywiście papier 90g.

0
  Szukaj w 5mln produktów