Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satel Versa problem z powiadomienia o zalaniu przez GSM

rbodzek 20 May 2010 09:59 2746 4
Optex
 • #1
  rbodzek
  Level 2  
  Witam. Posiadam centralkę Satel Versa 5, moduł GSM LT-1S, czujki ruchu pirowe czujkę wody FD-1. Czujki ruchu ustawione jako 2EOL reakcja na wejście, czujka wody jako NC reakcja natychmiastowa, alternatywna czujka wody (odizolowane przewody) jako NO – reakcja natychmiastowa.
  W przypadku naruszenia czujek pirowych pojawia się sygnał alarmowy (informacja na manipulatorze) oraz telefon powiadamia mnie przez CLIP i SMS. W przypadku zalania (i czujka profesjonalna i przewody) powodują wyświetlenie na manipulatorze informacji o alarmie. Brak jest jednak powiadomienia na gsm. Powiadomienie GSM uruchamia się dopiero po rozwarciu obwodu (odpompowaniu wody). Jaki jest powód takiego zachowania centrali Versa. Co należy skonfigurować aby zadziałała prawidłowo tj: pojawia się woda dostaje natychmiast telefon (lub SMS)?
  Pozdrawiam rbodzek
 • Optex
 • #2
  rbodzek
  Level 2  
  Dopowiem jeszcze że jak reakcję wejścia ustawi się jako sabotażową to dzwoni od razu... :cry:
 • Optex
 • #3
  puchatek69
  Level 16  
  Musisz ustawić dla czujki zalania typ lini NC, a typ reakcji wejścia 24włamaniowa, aby uniezależnić się od tego czy system czuwa, czy nie.
 • #4
  rbodzek
  Level 2  
  Ustawiłem wg powyższego wskazania i nic... brak dzwonienia. Operacja dzwonienia (miganie kontrolki) rozpoczyna się dopiero po rozwarciu obwodu.
 • #5
  puchatek69
  Level 16  
  Nie "kumam". Opisz to dokładniej. Jeżeli czujka wykryje wodę to nie ma alarmu i nie wysyła powiadomienia. Dopiero jak woda zniknie to w tym momencie pojawia się alarm i idzie powiadomienie. Jeżeli tak, to ustaw czujkę na NO i powinno być dobrze, czyba że jest coś namieszane w ustawieniach powiadomienia. Daj zrzut z Dloadix-a.