Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung C3050, styk LCD 'przyklejany' do układu.

20 Maj 2010 10:14 5021 10
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam Samsunga C3050. Miałem problemy z wyświetlaczem, raz działał raz nie, a innym razem źle wyświetlał. Postanowiłem go rozebrać i zobaczyć co się dzieje. Zauważyłem że styk wyświetlacza LCD jest jakby 'przyklejany' do układu (Widać na zdjęciu - zielona taśma, folia). Odkleiłem i docisnąłem tą taśmę po całej długości z myślą że wyświetlacz zacznie lepiej działać. Niestety nie działa wogule.

Czy da się to jeszcze jakoś naprawić? czy jest jakaś metoda lutowania tego?

Poniżej zdjęcie.

Samsung C3050, styk LCD 'przyklejany' do układu.

Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Najpierw napisze ci, że zepsułes sobie bardziej tel. niż był. Z twojego opisu wynika że masz tasme do wymiany , a lcd nie ma tu nic wspólnego.
    LCD nie jest przyklejony tylko lutowany, pewnie odrywając wyrwałeś styki z taśmy LCD.
  • Poziom 9  
    Nie miałem nic do stracenia, i tak byłby do wymiany. Da się to naprawić? Ogólnie na telefonie mi nie zależy, lubię 'bawić' się takimi rzeczami.
  • Poziom 24  
    Jeśli LCD cały to go wlutuj, i wymień taśmę.
  • Poziom 9  
    Dyrduch napisał:
    Jeśli LCD cały to go wlutuj, i wymień taśmę.

Nie posiadam serwisu ani jakiegoś profesjonalnego sprzętu. Jak to wlutować w warunkach domowych?
  • Poziom 33  
    Daj sobie człowieku spokój. Widać że totalnie sie nie znasz, powiedziałes ze telefon jest ci do zbycia to oddaj go komus i nie zawracaj głowy ludziom, że ty chcesz sobie majstrować!! Sorki Panowie ale ez przesady...
  • Poziom 22  
    Witam Panowie
    Jeśli ktoś z was posiada samsunga C 3050 to czy mógłby mi to ktoś sprawdzić wyprowadzenia 3 styków na baterii. Chodzi mi o o że mam taki tel i na razie nie chce kupować baterii, ale chciałbym go obejrzeć i pomyślałem że podłącze go pod zasilacz. Wiem tylko że napięcie zasilania to 3,7, ale nie wiem który to ''plus'' i ''minus''.
  • Poziom 21  
    demsy napisał:
    Witam Panowie
    Jeśli ktoś z was posiada samsunga C 3050 to czy mógłby mi to ktoś sprawdzić wyprowadzenia 3 styków na baterii. Chodzi mi o o że mam taki tel i na razie nie chce kupować baterii, ale chciałbym go obejrzeć i pomyślałem że podłącze go pod zasilacz. Wiem tylko że napięcie zasilania to 3,7, ale nie wiem który to ''plus'' i ''minus''.

Patrząc od tyłu na komorę baterii plus z prawej minus z lewej strony.
  • Poziom 9  
    Zakupiłem stację lutowniczą i rozwiązałem problem.